Şimdi Ara

Android ve iOS'ta YouTube videoları nasıl arka planda oynatılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
3.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube'u çoğumuz günlük olarak müzik dinlemek ve video izlemek için sıklıkla kullanıyoruz. Ancak platformun mobil uygulaması ve tarayıcı sürümü videoların arka planda oynatılmasına izin vermiyor. Hal böyle olunca da cihazınızla hem müzik dinleyip hem de başka işler yapamıyorsunuz. YouTube videolarını arka planda oynatmanızı sağlayan üçüncü parti uygulamalar mevcut ancak tarayıcılarla yapacağınız küçük bir numarayla da YouTube videolarını arka planda dinlemeyi sürdürebilir ve bir yandan da cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca Bkz.8GB RAM'li ilk telefon Asus ZenFone AR, 14 Haziran'da çıkabilir
    Şu an için resmi olarak sadece YouTube RED aboneleri reklamsız video izleme ve arka planda oynatma gibi avantajlara sahip. Ancak YouTube RED aboneliği henüz Türkiye'de kullanılamıyor. Ancak Android ve iOS cihazlarında arka planda YouTube videosu oynatmanıza izin veren birkaç hile var. Nasıl yapılacağına geçelim.

Android'de YouTube videoları nasıl arka planda oynatılır?

Resmi YouTube uygulaması ve Chrome tarayıcısı videoları arka planda oynatmanıza izin vermiyor. Ancak bunu yapmak için Google Play Store'dan Mozilla Firefox tarayıcısı yükleyebilirsiniz.

Firefox'u yüklendikten sonra açın ve youtube.com adresine gidin. Site, mobil sürüm olarak açılacaktır. URL çubuğunun sağ tarafındaki üç noktaya (menü düğmesi) dokunarak 'Masaüstü sitesi iste' onay kutusunu işaretleyin. Daha sonra istediğiniz videoyu oynatın ve uygulamayı arka plana gönderin. Böylece diğer işlerinizi yaparken YouTube videolarını dinlemeye devam edebilirsiniz.

iOS'ta YouTube videoları nasıl arka planda oynatılır?

iOS 10'a kadar bu özellik Safari tarayıcısında çalışıyordu ancak şu anda artık çalışmıyor. Bunun için de bir çözüm var. Apple'ın App Store uygulama mağazasına gidin ve Opera Mini tarayıcısını indirin.

Daha sonra Opera tarayıcıyı çalıştırarak bir video arayın, üzerine dokunarak tam ekran modunda oynatın. Ardında Home butonuna basarak tarayıcıyı minimize edin. Kontrol merkezini açmak için parmağınızı ekranın alt kısmından yukarı doğru sürükleyin ve sağdan sola kaydırın. Arka planda müzik çalmaya devam etmek için buradaki play butonuna dokunmanız yeterli.

• Hala cebinden 3-5 lira çıkmasın diye müziğe (streaming servislerine) para vermeyip, Youtube'dan müzik dinleyenlere şaşıyorum. (aslında daha fazla veri harcayıp, muhtemelen daha kötü ses kalitesiyle dinliyorlar)
    Özellikle iPhone'a 4000 Lira verip hayatı boyunca hiç ücretli uygulama kullanmamış olanlara.
    Müzik platformları premium üye olmakla YouTube dan müzik dinlemek arasında çok fark. Evet onlarda müzik daha kaliteli ama YouTube da aynı şarkının 50 farklı şarkıcıdan dinleyebiliyorsun örnek Beyaz Show a katılan bi şarkıcı orda daha önce söylemediği şekilde söylüyor bunu hangi müzik platformundan dinleyeceksin ?
    Simdi haberi gorunce aklima geldi. Spotify 20 TL olmus. Gecen ay sadece 4 tane sarki dinlemisim zaten. Bosuna her sene 250 TL vermeye gerek yok. Surekli guncel muzik dinleyenler icin iyi bir servis ama benim gibi o an muzik olsun yeterli diyenler icin cok pahali.

Edit : 20,99 TL olan aile premium hesabiymis. Tek kisi icin 13,99 ~14 TL. Yine de benim gibi az kullanan biri icin yillik 170 TL cok yuksek. O paraya bisikletin lastiklerini degistiririm.
  • Og YouTube arkadaşlar bu uygulama tıpkı YouTube uygulaması gibi olmasına rağmen background ve popup seçenekleri var, root olanlar için başka uygulama dahi kullanmaniza gerek yok xposed kurun telefonunuza ordan modullerden youtube background playing modulunu kurduğunuzda eğer kendi uygulamasında videoyu durdurmadan ana ekrana dönerseniz arka planda devam eder bildirim çubuğundan dahi yönetebilirsiniz.
  • Hala cebinden 3-5 lira çıkmasın diye müziğe (streaming servislerine) para vermeyip, Youtube'dan müzik dinleyenlere şaşıyorum. (aslında daha fazla veri harcayıp, muhtemelen daha kötü ses kalitesiyle dinliyorlar)
    Özellikle iPhone'a 4000 Lira verip hayatı boyunca hiç ücretli uygulama kullanmamış olanlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayalttantire -- 8 Haziran 2017; 10:46:47 >
  • Sadece ses stream edebilen bir opsiyon var mı acaba eskiden bunu firetube yapardı ama artık kullanamıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: korayalttantire

Hala cebinden 3-5 lira çıkasın diye müziğe (streaming servislerine) para vermeyip, Youtube'dan müzik dinleyenlere şaşıyorum. (aslında daha fazla veri harcayıp, muhtemelen daha kötü ses kalitesiyle dinliyorlar)

Onu ben de garipsiyorum birinde gördüm, iPhone'u var, bir müzik stream eden uygulaması var ama reklamdan dolayı arayüzü felaketti. Öyle akıllı telefon kullanacağıma 3310'la devam ederim.

Daha kötüsü amiral gemisi telefon alıp 5 liralık kılıf takanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 7 Haziran 2017; 16:20:25 >
  • Paraya kıyarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • android kullanıcısıysanız myt müzik öneririm youtubeden müziği ister kaydet ister direk dinle bir de tubemate var

• Bence arka planda tarayıcı çalıştırmak çok enerji tüketir. Bu iş için hazırlanmış bir uygulama lazım. Windows Store da video indirme, sadece ses olarak indirme ve arka planda oynatma özelliği sunan uygulama Tubecast vardı. Android kullanmaya başladıktan sonra alternatifini bulamadığım tek uygulama.

• quote:

Hala cebinden 3-5 lira çıkasın diye müziğe (streaming servislerine) para vermeyip, Youtube'dan müzik dinleyenlere şaşıyorum. (aslında daha fazla veri harcayıp, muhtemelen daha kötü ses kalitesiyle dinliyorlar)

Şu rezil: "Arabam lüx olsun ama az yaksin" kafasi değişmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkHellKnightX

Bence arka planda tarayıcı çalıştırmak çok enerji tüketir. Bu iş için hazırlanmış bir uygulama lazım. Windows Store da video indirme, sadece ses olarak indirme ve arka planda oynatma özelliği sunan uygulama Tubecast vardı. Android kullanmaya başladıktan sonra alternatifini bulamadığım tek uygulama.

snaptube hocam yada tubemate kullanabilirsin.
  • Ogyoutube iyi ama desteği kesildi

• quote:

Simdi haberi gorunce aklima geldi. Spotify 20 TL olmus. Gecen ay sadece 4 tane sarki dinlemisim zaten. Bosuna her sene 250 TL vermeye gerek yok. Surekli guncel muzik dinleyenler icin iyi bir servis ama benim gibi o an muzik olsun yeterli diyenler icin cok pahali.

Edit : 20,99 TL olan aile premium hesabiymis. Tek kisi icin 13,99 ~14 TL. Yine de benim gibi az kullanan biri icin yillik 170 TL cok yuksek. O paraya bisikletin lastiklerini degistiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasegawa -- 7 Haziran 2017; 19:40:58 >
  • Android te stream var ama o da telefonu kilitleyince duruyor çözüm bulmak lazım

• Apple Music kullanıyorum gerçekten beklentilerimi karşılıyor. Sadece Android uygulamasının biraz daha gelişmesi gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben bir zaman İtunes'ten albüm aldım baya baya çok aldım sonra baktım böyle olmayacak,spotify yanlış yazmış olabilirim onu kullanmaya başladım bu sefer baktım vaktim olmuyor her zaman müzik dinlemiyorum yada istediğim müziği o an bulamıyorum sonra baktım buda olmayacak. 3.parti uygulamalar kullanmaya başladım adını vermeye gerek yok youtube'den indirip dinliyorum yeri geliyor youtube'den açıyorum bunun parasal olayı değil tamamen kişisel sonuçta istediğin an istediğin farklı türlerde şarkılar dinliyorsna youtube çok kullanışlı.

• Hasegawa H kullanıcısına yanıt
    Aile paketi alıyorsun. 2-3liraya denk geliyor. 2-3 TL aylık hiç bişe. Ayrıca Apple Music 9,99 TL.

Müzik servisi kullanmayan için haklısın. Ama bir sürü avantajı var. Listeler vs.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müzik platformları premium üye olmakla YouTube dan müzik dinlemek arasında çok fark. Evet onlarda müzik daha kaliteli ama YouTube da aynı şarkının 50 farklı şarkıcıdan dinleyebiliyorsun örnek Beyaz Show a katılan bi şarkıcı orda daha önce söylemediği şekilde söylüyor bunu hangi müzik platformundan dinleyeceksin ?

• Android için orijinal youtube'un arkaplanda oynatanı ve reklamsızı var. İsteyen iytbp diye google'da aratabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exfat -- 7 Haziran 2017; 21:49:0 >
  • IOS icin anlatilana yakin bicimde safaride de yapilabiliyor ama IOS 9 da ki gibi randimanli calismiyor.. opera miniyi deneyelim bakalim.
  • Aslında YouTube'a gelmesi gereken bir özellik.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.