Şimdi Ara

32-bit uygulamalar, App Store’un arama sonuçlarından kaldırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

iOS uygulama geliştiricilerinin 64-bit uygulamalar geliştirmesi için uzun süredir çaba sarf eden Apple, 32-bit uygulamaların App Store arama sonuçlarında yer almamasına karar verdi. Arama sonuçlarına dahil olmamalarına rağmen  uygulamalar hala App Store’da bulunuyor ve direkt bağlantılar üzerinden uygulamalara ulaşılabiliyor.

Apple’ın bu kararı, bugün WWDC 2017’de tanıtılması beklenen iOS 11 ile de ilişkilendirildi. Tahminlere göre yeni iOS sürümü yalnızca 64-bit desteğine sahip olacak, yani 32-bit uygulamalar yeni sürümde çalıştırılamayacak. Apple’ın bu şekilde geliştiricileri son kez uyarmış olacağı düşünülüyor.

64-bit ile neler değişecek?

64-bit uygulamalar, performans konusunda 32-bit uygulamalardan kayda değer bir oranda üstün olmayacaklardır. 64-bit ve 32-bit arasındaki en büyük fark, 64-bit uygulamaların daha az depolama alanına ihtiyaç duyacak olması. Hafıza kartı desteğinin bulunmadığı iPhone modelleri için depolama alanının ne kadar önemli olduğu göz önünde bulundurulursa, Apple’ın 64-bit konusunda ısrarcı olmasının hem kendileri, hem de müşterileri açısından faydalı olduğu söylenebilir.

• "performans konusunda 32-bit uygulamalardan kayda değer bir oranda üstün olmayacaklardır."
    Aldın bütün uygulamaları tek tek dendin mi, 64 bit zaten hard disklerde yer olmadığı için çıkmıştı, adamlar eski ayak bağlarını sistemde istemiyor daha yeni dosya sistemini değiştirdiler modern güncel bir sistem istiyorlar, 64 bit işlemci varken neden 32 bit yazılım çalıştırsın ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 5 Haziran 2017; 18:23:2 >
  • 64-bit uygulamaların 32 bit uygulamalardan daha az depolama alanı ihtiyacı iOS için gerçek mi? Eğer öyle ise bu saçma durumun sebebi nedir? Bilen varsa açıklayabilir mi.

Normal şartlarda 64-bit compile edilmiş uygulama 32 bit compile edilmiş uygulamadan daha az yer kaplamaz. Hata 64 bit compile edilen uygulama biraz daha büyük olacaktır. Uygulamanın 64-bit ya da 32 bit olması kullanacağı verilerin, ek dosyaların kapladığı yeri de değiştirmemesi gerekir. Örneğin 64 bit Paint ya da 32 bit Paint kullanın, açacağınız işleyeceğiniz 1600x1200 pixel boyutundaki BMP, PNG ya da JPG'nin boyu değişmeyecektir.

Neden iOS'da 32 bit compile edilen uygulama daha çok depolama alanı istiyor?

• DSG1 kullanıcısına yanıt
    Yaziyor zaten dedigin devaminda, kafana gore yarim yamalak okumazsan gorursun.

64 bit isletim sistemi yerine 32 bit isletim sistemi kullansalar itirazini anlarim, eski ayak bagi falan diye ama 32 bitin neresi ayak bagi oluyor acep?
  • Depolama için faydalı olması da iyi bir şey sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zuko

64 bit isletim sistemi yerine 32 bit isletim sistemi kullansalar itirazini anlarim, eski ayak bagi falan diye ama 32 bitin neresi ayak bagi oluyor acep?

Mantığa bakar mısın sen 64 bit sistemde 8 bit uygulama yaz kullan nasıl olsa ayak bağı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DSG1

quote:

Orijinalden alıntı: Zuko

Mantığa bakar mısın sen 64 bit sistemde 8 bit uygulama yaz kullan nasıl olsa ayak bağı değil.

Yazma ama yazili olani da engelleme. 16 bit kullandigim uygulamalar vardi mesela benim, 32 bit windows kullandim bu nedenle uzun sure, 64 bite mecbur gectik artik ve ihtiyac duyuyorum.

• 5s'in altında kü modellere yavaş yavaş elveda denecek gibi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.