Şimdi Ara

OnePlus 5 monokrom kameraya sahip olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OnePlus 5 monokrom kameraya sahip olabilir 

Yakın bir zamanda tanıtılacak olan OnePlus 5’e ait olan ilk kamera örnekleri sızdırıldı. Örnek fotoğraflar, çift kameraya sahip olacağı iddialarıyla gündeme gelen akıllı telefonun bir kamerasının monokrom, yani siyah-beyaz çekim yapan kamera olabileceğini gösteriyor.

Daha önceki dönemlerde akıllı telefonun arka kameralardan birisinin monokrom olacağı ortaya atılmıştı. Monokrom kamera, fotoğraf detaylarının ve keskinliğin iyi ayarlanabilmesi açısından oldukça etkili. Geçtiğimiz sene satışa sunulan Huawei P9 da monokrom sensörden faydalanıyor. Sensör sayesinde P9 kullanıcıları, herhangi bir efekt kullanmadan siyah-beyaz fotoğraflar çekebiliyor.

Fotoğrafları paylaşan kaynak, OnePlus 5’in iki arka kamerasının da 16 MP olacağını (f/1.8) iddia etti.

• Siyah beyaz filtre var

• güzel

• Filtrelerle bu çok rahat yapılabiliyor ne farkı olacak ondan
  • Sağolun arkadaşlar OnePlus sayenizde bu işin siyah-beyaz filtreyle halledilebileceğini anladı ve bu kamerayı kullanmayacak. Müthişsiniz, tek eksiğiniz haberi okumamak.

• quote:

Orijinalden alıntı: EzioAuditore_

Sağolun arkadaşlar OnePlus sayenizde bu işin siyah-beyaz filtreyle halledilebileceğini anladı ve bu kamerayı kullanmayacak. Müthişsiniz, tek eksiğiniz haberi okumamak.

Böyle yorum yapan birisi okusa da anlayamazdı ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • detay ve keskinlik icinmis.

Haber diyoru bunu belirtse de siyah beyaz cekmek icinmis gibi ifadeleri dogru olmamistir.

Bir de ne kadar basarili ona da bakmak lazim ...
  • Hem talebi karşılamıyor, daha fazla satmak varken satmak istemiyor amacı ne bu firmanın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siyah-Beyaz için uygulama mı varmış? Yok artık. Ben her hafta gidip bacak röntgeni çektiriyorum, röntgen sonuçlanınca alıyorum röntgeni kameranın önüne yapıştırıyorum, siyah beyaz oluyor fotolar. Uygulamasını yapmışlar bide he? Bu arada röntgeni sürekli göğüse ya da kafaya yaptırmayın beyler, beyin etkileniyor şekil A'da görüldüğü üzere.

• Yorumlar efsane
  • Bence çin telefonlarinda alinabilecek 3. Marka bu beğeniyorum şahsen huawei lenovo oppo

• Bence bokeh olarak yapsalar çok daha iyi olurdu.

• İkinci arka kameranın yüksek ışık hassasiyetli siyah beyaz bir kamera olması bir takım efekt ve özel AR/VR/MR veya CV uygulamalarında ciddi avantajlar sağlayabilir.

• One plus telefonlarini begeniyorum diger firmalar gibi cimri degil koyunca 6gb ramli teli 2000 tl ye aliyon 15sene nokia 3310 gibi kullanilir tas gibi mubarek.

• Bence yorumlari sacmalatan soru su?

Monokrom kameralar renkli cekemiyor mu? Sadece siyah beyaz mi cekiyor?

• alemburda34 kullanıcısına yanıt
    Adı üstünde mono-chrome. yani sadece siyah beyaz tonlarda çekiyor.

Ayrıca filtre diyen arkadaşlara diyecek söz bulamıyorum. Cidden bilgisizlik kötü bir şey.
  • hiç bu kadar cahili bir arada görmemiştim. Filtre ne ya :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Adı üstünde mono-chrome. yani sadece siyah beyaz tonlarda çekiyor.

Ayrıca filtre diyen arkadaşlara diyecek söz bulamıyorum. Cidden bilgisizlik kötü bir şey.

Abi ne yapayım ben siyah-beyaz çekimi?
    Sanarsın piyasa yana yana mono-chrome kamera arıyor.
    Sözde çift kamera ancak mono-chrome çekim
    Bunun maliyetide normal kameraya göre düşüktür.
  • alemburda34 kullanıcısına yanıt
    Yahu sen istemiyorsun diye adamlar rafa mı kaldırsın? Mono-chrome dışında çekemeyecek mi sanki telefon?

Bak ne yazıyor orda " p9 da bu kameradan yararlanmıştı"

Adamlar mono-chrome kamerayı ikinci kamera olarak kullanıp fotolardaki keskinliği arttırıyor. Biraz okuyun yahu. zor olmasa gerek.

Ayrıca evet,

Mono-chrome çekmek için makine alan yığınla insan var. Ben de onlardan birisiyim. Mono-chrome filtre ile elde ettiğiniz fotoları mono-chrome çekilmiş fotolarla kıyasladığınızda nasıl bir fark olduğunu görürsünüz. Yani inşallah.
  • Siyah beyaz filtre uygulamasını öneren arkadaşlar için fazla acımasız yorum yapılıyor. Bence gayet masumane bir düşünce ortaya koymuşlar. Ne hikmetse bazı süper teknoloji gurularımız olaya hemen müdahale etmiş. Herkes monokrom sensörün derinlik ve daha fazla ışık alması için koyulduğunu bilmek zorunda değil. Yorumlarında da ukalalık etmek için yazmamışlar zaten.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.