Şimdi Ara

Microsoft'un hatası Windows telefonları kullanılamaz hale getirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
3.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft'un hatası Windows telefonları kullanılamaz hale getirdi

Microsoft, bugün erken saatlerde büyük bir hata yaparak PC'ler ve mobil cihazlar için yanlışlıkla yeni bir Windows 10 yapısı yayınladı. Şirketin kendi içinde test ettiği 16212 numaralı Windows 10 yapısını alan akıllı telefonlar, sonsuz ön yükleme döngüsüne girerek kullanılamaz hale gelmiş durumdalar. Windows Insider programının sorumlusu Dona Sarkar, hatayı kabul ederken Windows 10 kullanıcılarının "küçük bir bölümü"nün bu durumdan etkilendiğini açıkladı.

PC'lerde önemli bir sorun söz konusu olmamasına rağmen, Microsoft, bu derlemeyi alanların genel kullanıma sunulmadığı için kullanmamaları gerektiğini açıkladı. Yüklenen bilgisayarlarda ise kullanıcılar yeni bir yapı yayınlanıncaya kadar bekleyip Windows Update aracılığıyla güncelleme yapabilir veya Ayarlar > Güncelleştirme ve güvenlik > Kurtarma bölümünden önceki yapıya geri dönebilirler.

Ayrıca Bkz.OCR özellikli Adobe Scan uygulaması kullanıma sunuldu
    Mobil cihazlarında bu yapıyı alan Windows 10 kullanıcılarının akıllı telefonları ön yükleme döngüsüne girerek kullanılamaz hale gelmiş durumda. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu Windows Device Recovery Tool ile telefonu sıfırlamak. Bu da kullanıcıların tüm dosyalarını kaybetmesi anlamına geliyor. Ayrıca 16212 numaralı yapıyı alan ve yüklemeyen akıllı telefonların da sıfırlanması gerekiyor.

• nokianın başını yakan firma yakacak başka firma bulamadığı için kendini yakıyor:)

• Kendi mezarini kendisi kaziyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılım devinin yaptığı hataya bak.

• Guzelim nokianin basında microsoft tan gelen o hiyar olmasaydi şimdi belkide samsungla kafa kafaya oynamaya dewam edecekti

• Ben olsam bilerek yuklerdim telefon bi caciga yaramiyor bari bahaneyle iade ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İnsanların telefonundaki tüm içerikler çöp oldu, fotoğraflar videolar vss.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft'u yedirmeyiz. Windows 8.1 Cyan güncellemesi ile şaha kalkacak. Bekleyin hele..

• quote:

Windows Insider programının sorumlusu DONA SARKAR, hatayı kabul ederken Windows 10 kullanıcılarının "küçük bir bölümü"nün bu durumdan etkilendiğini açıkladı.

• bootloop mu birileri lg yi örnek alıyor olmalı hahaha
    (bootlooptan 3.5 yıllık lg telefonunu çöpe atmış 6.5 yıllık lg kullanıcısı)

• Bu hâllere düşecek şirket miydin Microsoft?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Microsoft'u yedirmeyiz. Windows 8.1 Cyan güncellemesi ile şaha kalkacak. Bekleyin hele..

Yav he he şaha kalkacakmış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cyan geldiğinde göreceğiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft hep böyle yapmıştır. Yine yaptı yapacağını. Internet Explorer'da yaptığını yine burada yaptı. Microsoft Edge'nin daha iyi olduğunu söyleyenler olacaktır ama bence burada pazarlama stratejisi hatalıydı. Çünkü Windows 7 gibi hâlen kullanıcılar tarafından ısrarla kullanılan bir işletim sistemine Microsoft Edge desteği vermemek bana akıllıca bir yöntem gibi gelmiyor açıkcası. Bu arada ben de Windows 10 kullanıyorum ama burada eleştirimi söylemek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 2 Haziran 2017; 23:10:13 >
  • Microsoft: Yeni güncelleme stratejimizle tüm bildiklerinizi unutun!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katalikitci -- 2 Haziran 2017; 22:38:40 >
  • Dal sarkar kartal kalkar, kartal karkar Don Sarkar

Puhahahaha, Muhahahaha hatta Zuhahahahaha

Biri şunların üstüne torpah atsın.

• Yazılım ile ünlenen bir firmanın böyle bir hata yapması gerçekten rezalet.

• Microsoft: Şimdi ben bu uygulamayı neden yaptım? Nasıl yaptım yaptım? Niçin yaptım? Bunu izaha gerek yok. Gördünüz, çokta güzel yaptım. Ama yapmamış da olabilirim...

• Evet, saat 15:00 Gibi bir EFT yapmak için bilgisayarı açtığımda Antivirüs programının güncellemesi çıktı ve birazdan AV programım, yeniden başlatma istedi ki bu zaman zaman olan standart bir işlem idi.

Ancak, "Bilgisayarınız yeniden başlatılıyor, lütfen kapatmayını" uyarısı 1 saat kadar sürdü.

Demek bundanmış.

Olur böyle aksaklıklar, çok da şey yapmayın
  • Çok amatörce bir hata, koskoca yazılım devi nasıl "yanlışlıkla" güncelleme yayınlar ki...
    Sorumluları kovmuşlardır umarım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.