Şimdi Ara

Dell ilk Inspiron oyuncu masaüstünü duyurdu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dell ilk Inspiron oyuncu masaüstünü duyurdu

Oyuncu donanımları pazarında Alienware markasıyla büyük işler yapan Dell, ana akım markası Inspiron’u da oyuna sokmaya karar verdi. Dell Inspiron markası ilk kez bir oyuncu masaüstü bilgisayarına ev sahipliği yapıyor.

AMD ağırlıklı

Computex 2017 fuarında tanıtılan Inspiron Gaming adındaki yeni oyuncu kasası tasarım itibariyle Alienware konseptinden pek ilham almamışa benziyor ve şahsına münhasır bir tasarım benimsediği görülüyor. Kasada gri ve mavi tonlar ağırlıklı kullanılmış.

Dell yeni kasasında tercihini AMD’den yana kullanmış. Tüketiciler Bristol Ridge APU’ları veya Ryzen işlemcilerinden oluşan farklı konfigürasyonları seçebilecekler. Firma XFR destekli yani soğutma performansına göre daha yükseğe hız aşırtılabilen Ryzen işlemcileri için de güçlü bir soğutma sistemi eklemiş.

Ayrıca Bkz.Intel Core i9-7900X işlemcisi 5.7GHz’e aşırtıldı

Grafik kartı tarafında ise Radeon RX 580’e kadar veya GeForce GTX 1060 ekran kartına kadar seçenekler sunuluyor. Böylece sanal gerçeklik uygulamaları da en iyi şekilde desteklenmiş oluyor. Kasada iki ekran karıt için yer ayrılmış. Ayrıca 32GB’a kadar DDR4 RAM, SSD ve HDD kombinasyon seçenekleri de mevcut.

Seçeceğiniz AMD işlemcisine göre kasanın bağlantı girişlerinde farklılıklar oluyor. Mesela Bristol Ridge APU seçeneğinde USB Tip-C girişi yok. 13 Haziran itibariyle satışa çıkacak Inspiron Gaming bilgisayarının AMD A10 APU, 8GB RAM, Radeon RX 560 ekran kartı, 1TB HDD barındıran en baz versiyonu 599$ fiyat etiketine sahip. 

• Takipteyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyatları iyi gibi ama masaüstü pc olunca toplama her türlü avantajlı oluyor

• Masaüstü sistem istiyorsanız kendiniz toplayınız, aynı parçaları daha uygun fiyata temin edebilirsiniz. Hem bilmiyorsanız bile toplarken bazı şeyleri öğrenmiş olursunuz.

• Masaüstü mü kaldı

• Doğru herkes laptop ile oyun oynuyor şu aralar. Kimse kasa almıyor kimse OEM PC parçası almıyor.

Bu tarz kasalar elbette güzel oluyor ama kendinden sıvı soğutmalı vs sistemler olmadıkça bireysel toplamak çok çok daha mantıklı oluyor. Kurması zaten en fazla 1 saat o da benim gibi aman kablolar şurdan geçsin aman o fan şuraya baksın diye saçma sapan titizlik gösterirseniz. Üstelik aynı fiyata tematik veya daha üst sistem toplanması olası.

Ha ben bilmiyorum nasıl toplanır diyene iki lafım olur. Birincisi eğer kör değilseniz hiçbir parçayı farklı yere takamazsınız. Bu bebeklerin önüne konan üçgen delikten üçgen prizma, yuvarlak delikten silindir geçirme olayından çok da farklı değil temel olarak. İkincisi konuya uzağım diyenlere forumda bir çok insan seve seve bilgi paylaşarak yardımcı oluyor. Öğrenmekten korkmamalı ve öğrenmeyi öğrenmeliyiz. Binali Stayla olmayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: massacrer

Doğru herkes laptop ile oyun oynuyor şu aralar. Kimse kasa almıyor kimse OEM PC parçası almıyor.

Bu tarz kasalar elbette güzel oluyor ama kendinden sıvı soğutmalı vs sistemler olmadıkça bireysel toplamak çok çok daha mantıklı oluyor. Kurması zaten en fazla 1 saat o da benim gibi aman kablolar şurdan geçsin aman o fan şuraya baksın diye saçma sapan titizlik gösterirseniz. Üstelik aynı fiyata tematik veya daha üst sistem toplanması olası.

Ha ben bilmiyorum nasıl toplanır diyene iki lafım olur. Birincisi eğer kör değilseniz hiçbir parçayı farklı yere takamazsınız. Bu bebeklerin önüne konan üçgen delikten üçgen prizma, yuvarlak delikten silindir geçirme olayından çok da farklı değil temel olarak. İkincisi konuya uzağım diyenlere forumda bir çok insan seve seve bilgi paylaşarak yardımcı oluyor. Öğrenmekten korkmamalı ve öğrenmeyi öğrenmeliyiz. Binali Stayla olmayalım

Bizim arkadaş 4k tllik sistem almıştı kendim toplayacağım diye inat etti eğitim olsun diye eski p4 kasamı söküp taktırdım, adam işlemciyi yanlış pozisyonda taktı tüm uçlar pert. Önce bir kez rehber video izlemezlerse sonu kötü bitiyor
  • Bilmeyen,tecrübesi olmayan bulaşmasın bu işlere yazık eder yoksa sisteme

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Masaüstü mü kaldı

yok masa altı kullanılıyor artık.
  • Evet bu konuda haklısınız ama anakartın da işlemci soketi üzerinde direkt olarak bununla ilgili uyarı var hocam. Sıfır tecrübeyle ben bunu yaparım diye elbette dalınmaz ama bu biraz da bizim insanımızın okumama alışkanlığından gelen bir durum. Biraz araştırıp ne nasıl diye 1-2 saati ayıran insan da yüzlerce lirasını cebinde tutuyor.

Ben, bilmiyorsak uzak duralım kafasına karşıyım. Bilmiyorum öyleyse hazıra konayım. Bu olmamalı. Bunun yerine bilmiyorsan bir öğrenmeyi deneyeyim demeliyiz. Sonrasında anlamamak veya becerememekten ötürü hazıra giden varsa hiç lafım yok onlara. Bir çok konuda hazırı dayattıkları için zaten bir çok şeyi üretemeyen ve düşünme yetisini köreltmeye başlayan bir toplum olduk.

Bir gün bayıla bayıla okuduğumuz firmalaşmış inceleme siteleri gibi bir şirketimiz olacak diye bekliyorum. Vaktim ve bütçem olsa direkt olarak gireceğim o işe. Kalifikasyon olarak hiçbir eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum.
  • massacrer kullanıcısına yanıt
    Tabi önce araştırmalı,okumalı,biraz kurcalamalı sonra denenebilir :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.