Şimdi Ara

8. nesil Intel işlemciler yüzde 30 performans artışıyla geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8. nesil Intel işlemciler yüzde 30 performans artışıyla geliyor

Uzun yıllar tick-tock adındaki iş planına sadık kalmaya çalışan Intel, 14nm üretim sürecinde yaşanan verimlilik sorunları nedeniyle planı bozmak zorunda kaldı. Tam 3 nesildir firma 14nm süreci üzerinde işlemci mimarileri tasarlıyor. Şimdi sıra 4. nesil işlemcilerde.

Önemli performans artışı

Core ailesinde 8. nesil, 14nm sürecinde ise 4. nesil işlemciler olacak Coffe Lake mimarisi, önemli bir gelişmeye sahne oldu. Daha önce yapılan açıklamalarda yeni nesil Kaby Lake ailesine göre yüzde 15 daha fazla performans sunacağı ifade edilmişti. Başarıya aç Intel mühendisleri sıkı bir çalışma ile aradaki farkı yüzde 30’a çıkardı.

Intel teknik detayları vermediği için bu başarım nasıl elde edildi bilemiyoruz ancak firmanın 14nm üretim sürecinde daha verimli bir versiyona geçtiği biliniyor. En az yüzde 10 performans atışı buradan kaynaklanmakta. Anlaşılan çekirdek mimarisinde yapılan iyileştirmeler ile de geri kalan yüzde 20 elde edilmiş. Elbette bu değer firmanın Sysmark ile yaptığı benchmark testlerinde ortaya çıkmış. İşlemciler piyasaya sürüldükten sonra yapılacak testler muhtemelen biraz daha farklı olacaktır.

Ayrıca Bkz.Karşınızda Core i9 serisi: Performans 1 TFLOPS, fiyat 2000$

Bu yıl bir değişikliğe giden Intel, yılın sonlarında hem masaüstü hem de dizüstüne yönelik Coffee Lake işlemcileri piyasaya sürecek. Önceki yıllarda önce dizüstü işlemciler piyasaya sürülür sonrasında da masaüstü işlemciler gelirdi. Şimdilik kesin tarih belli değil. 

• AMD sağolsun.

• Amd kanatlandırırrrrr.

• Taktik maktik yok bam bam bam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen geldiğinden beri İntel cephesindeki hareketlilik hem teknoloji hemde insanlık adına gerçekten çok faydalı olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • G4560 muadilini bekleyelim o zaman

• AMD ye yatın kalkın dua edin yokasa. intel tika tok tik tokdayamaya devam edeceti müşteriye. Ne oldu Amd tam dayadı intele kullakları byram etti intelin.

• komik olmuş :D

• kaby lake'e hallenmiştik anlaşılan coffe mate'leri bekliyeceğiz
  • amdede rayzen 2 patlatır :)

• Bokunu çıkardı intel artık. Senede 2 seri çıkarır yakında.

• quote:

Başarıya aç Intel mühendisleri 

Teşekkürler, yeni bir deyimimiz daha oldu bilişim sektöründe.
  • Arkadaşlar 1 malın 2 satıcısı varsa orda rekabet olmaz, danışıklı dövüş vardır , anlaşma vardır . Siz "intel korktu , amd yaptırdı" diye bıyıkaltı gülerken, amd ve intel önümüzdeki dönemde sizi nasıl söğüşleyeceğinin politikasını belirlemiş. Bir de bunun için adamlara teşekkür ediyorsunuz. Amd ve İntel'in ortakları şu yorumlarınızı okusa size ağzıyla gülmekle kalmaz ... ^^
  • "Başarıya ve paraya aç intel mühendisleri fanboyları korkutuyor"
  • intel alma amd daha iyi
  • Arkadaş bu Ryzen nasıl bir işlemciymiş. Intel'den yıllardır görmediğimiz hareketler peş peşe gelmeye başladı. Yıllık %5 performans artışına alıştırılmış bünyelerde bu tür haberler alerji yapıyor.

• Yalnız resimde tam tersini gösteriyo. Ben mi yanlış anladım, yoksa %30 düşük güç tüketimi olmasın bahsi geçen.

• İntel daha iyi olsa bile AMD alacağım ki rekabet iyice kızışsın. Özlemiştik bu rekabetçi günleri. Bravo AMD

• quote:

Orijinalden alıntı: pcrex

Yalnız resimde tam tersini gösteriyo. Ben mi yanlış anladım, yoksa %30 düşük güç tüketimi olmasın bahsi geçen.

Hayır , %30 luk artışı gösteriyor.
  • pcrex kullanıcısına yanıt
    sanırım ">" işaretini "ok" işareti olarak kullanmışlar. ondan dolayı yanlış anlaşılabiliyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.