Şimdi Ara

Mavi ışık filtresi f.lux Windows Mağazası'na geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mavi ışık filtresi f.lux Windows Mağazası'na geldi

Microsoft, Windows 10 Creators Update güncellemesiyle birlikte ekran tarafından oluşturulan mavi ışık miktarını azaltarak geceleri PC başında çalışmayı kolaylaştıran "Gece Işığı" adlı yeni bir özellik sundu.

Windows 10'a bu mavi ışık filtresi gelmeden önce Windows kullanıcıları bu alandaki en iyi programlardan biri olan f.lux'u kullanabiliyorlardı. Program yalnızca Microsoft'un işletim sisteminde değil, aynı zamanda iOS, Android ve macOS platformlarında da mevcut durumda.

Ayrıca Bkz.Xiaomi nihayet MIUI 8'e bölünmüş ekran özelliğini getiriyor
    Bugün f.lux, Windows Mağazası'nda bir numaralı "Windows 10 Gece Işığı" alternatifi olarak yayınlanmaya başladı. Uygulama masaüstü sürümüyle aynı özelliklerle gelirken, hızlı erişim için sistem tepsisinde çalışıyor.

Windows telefonlar için destek yok

Uygulama mağazaya Project Centennial ile portlanmış durumda ve Windows telefonları desteklemiyor. Bu noktada Microsoft'un Windows telefonlarda kendi mavi ışık filtresini sunabileceği akla geliyor ancak mobil platformdaki hızlı düşüş göz önüne alındığında bunun çok zayıf bir ihtimal olduğunu söyleyebiliriz.

Mavi ışık filtresi f.lux Windows Mağazası'na geldi

F.lux'un Windows Mağazası'da yer alan 4.32 numaralı sürümü, farklı zamanlarda ışığın vücudunuzu nasıl etkilediğini otomatik olarak analiz ederek yatmadan önce en düşük ışık seviyesini sağlayabilen bir yatak saati moduyla geliyor.

Ayrıca f.lux, ışıkları otomatik olarak ekranınızla eşleştirmek için evdeki akıllı ışıklarla birlikte çalışma özelliğine de sahip. Windows 10'daki Gece Işığı özelliğinden çok daha gelişmiş olan f.lux'u buraya tıklayarak Windows 10'lu bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

• Ne gerek var ki? Zaten Windows tarafında benzer uygulama gömülü geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Ne gerek var ki? Zaten Windows tarafında benzer uygulama gömülü geliyor

F.lux , Windows'un içinde gelen üstün körü uygulamaya 5 çeker .

• quote:

Orijinalden alıntı: Like a Sir

quote:

F.lux , Windows'un içinde gelen üstün körü uygulamaya 5 çeker .

Ben macte kullanıyorum, müthiş bir uygulama. Windows tarafını bilemem ama.

• Yükledim. Çok güzel. anlık indirme/yükleme bilgilerini başlat çubuğunda gösteren uygulamada mağazaya gelirse indiririm. setupla uğraşmak güvenilir kaynak bulmak zor. Mağazadan indirirken hızlı iniyor hem.

• 7 senedir kullanıyorum tavsiye ederim

• Denemek lazım
  • quote:

Düzgün çalılmıyor maalesef. Gece aötınız sonra oyuna girdibiz diyelim kapanıyor bir daha da açılmıyor. En basitinden...

• Masaüstü programının betasını indirdim, hoşuma gitti. Başımın ağrısını hissetmiyorum artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 29 Mayıs 2017; 21:45:50 >
  • Google'da Flux diyip indiriyorduk.magazaya gelince noluyorki?

• 2 yıldır kullanırım, akşam oldumu otomatik olarak devreye girer. Göz sağlığı için birebir. Aynı şekilde telefonda da kullanıyorum, tavsiye ederim.

• Asus'un kendi yazılımı var ben onu kullanıyorum.

• Kullananlardan ayarlarla ilgili bilgi verilmesini istiyorum.
  • Windows telefonlar mı? O ne ki... (O derece...)

• pc'de, mobil'de kullanırım.

akşam olunca otomatik ışığı kısar çok severim kendisini

• Arkadaşlar şu kadar süre kullanıyorum, ona şuna buna 10 çeker, tek kelime ile muhteşem gibi cevaplar yerine kullanım ayarlarından bahsederseniz indirecek arkadaşlara bilgi olur.

Sürekli yorumlarda şöyle süper,böyle süper demeyle programı anlatmış olmuyorsunuz! Uzun süre kullanan arkadaşlardan ayarlarla ilgili tavsiye bekliyoruz.
  • samsung galaxy telefonlarda ekran tipini Basic'e alırsanız RGB'yi en yakın gösteren ekran elde edersiniz. Ayrıca o şekilde mavi ışıkta gidiyor, doğal olanı görüyorsunuz yani. Bunu her yerde söylüyordum.

Windows içinse, eğer monitör kalibreli değilse mavi ışık kesin vardır. o yüzden önce monitörü kalibre edin, ya da ben uğraşmam derseniz olabilecek en doğal fabrika ayarlına koyun ve sonra f.lux veya benzeri program ile mavi ışığı azaltın zevkinize göre. veya laptop kullanıyorum derseniz direkt f.lux veya windows 10 cu varsa içinde gelen mavi ışık filtreyi kullanın.

mavi ışık renklerdeki doğallığı bozuyor. ben asus n550jv laptopta kullanıyorum windows'da gömülü gelen filtreyi ve baya fark yaratıyor. desktoptada 2333t var c-pva panel olduğundan mavi ışıksız geliyor ekran, orada kullanmıyorum birşey.

• F.lux ios platformunda varmı? Ben göremedim paylaşabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Worm Holes

F.lux ios platformunda varmı? Ben göremedim paylaşabilir misiniz?

yoktu en son
  • Haber sanki Microsoft'u kullanmayın da ne yaparsanız yapın tarzında olmuş. Pes!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.