Şimdi Ara

Microsoft, Windows 10 Çin Hükümeti sürümünü duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft beklenen duyuruyu yaptı ve Windows 10 işletim sisteminin Çin Hükümeti'ne özel versiyonunu duyurdu. Çin Hükümeti'nin en yüksek güvenlik standartlarına sahip olduğunu ve üretkenlik için seçtikleri araçların en yüksek kalite standardını yakalaması gerektiğini söyleyen Microsoft, yeni işletim sistemiyle Çin'i kazanmak istiyor.

Windows 8 ve türevi işletim sistemleri daha önce Çin'de yasaklanan Microsoft, Çin Elektronik Teknoloji Grubu ile ortak iştiraki olan CMIT üzerinden geliştirdiği Windows 10 Çin Hükümeti versiyonu ile dünyanın en kalabalık ülkesinin kendi yazılımlarını kullanmasını arzuluyor. Pilot uygulama kapsamında ülke genelindeki gümrükler, bölgesel olarak Şangay Şehri ve devletin sahibi olduğu Westone Bilgi Teknolojileri şirketi, Windows 10'un Çin Hükümeti versiyonunu kullanmaya başlayacak.

Windows 10 Enterprise Edition'ı baz alan işletim sistemi çok sayıda güvenlik, kimlik, yayılma ve yönetim özelliklerini beraberinde getiriyor. Yönetim kabiliyetleri özellikle önemli çünkü bu sayede Çin, OneDrive gibi hükümet çalışanlarının ihtiyaç duymadığı özellikleri çıkartabilecek, tüm telemetri bilgileri ve güncellemeleri kontrol altında tutabilecek. Bu sayede işletim sisteminin kurulu olduğu bilgisayarlarda hükümet kendi güvenlik algoritmalarına da sahip olacak.

Söz konusu Çin olduğu için Windows 10 Chinese Governement kurulu ilk bilgisayarlar Lenovo'dan gelecek. Windows 10 işletim sisteminin en güvenli Windows sürümü olduğunu belirten Microsoft, Amerikan Savunma Bakanlığı, Avustralya Sağlık Bakanlığı ve İtalyan Savunma Bakanlığı'nın Windows 10'u tercih etmesini de buna örnek olarak gösteriyor. Ve şimdi de Çin için, onlara özel yeni bir sürüm var. Bakalım Microsoft'un bu hamlesi, kendi işletim sistemini geliştirme çabasındaki Çin'i bu kararından vazgeçirebikecek mi ?

• Windows çıktı çıkalı her yeni sürüm çıktığında standart slogan;
    "Windows xx bugüne kadar ki en güvenli Windows sürümü"

• arkada vardır bir nsa kapısı

• Sen koskoca çin'sin. O kadar yazılımcın var git bir tane linux dağıtımı yap kendine. Gidip amerikanın işletim sistemini kullanmak nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netstat -- 25 Mayıs 2017; 16:33:16 >
  • Adamlar haklı. Çin ne derse o olacak niye? Bakınız çin nüfusu.
  • Güvenli Windows yoktur çünkü kodların kaynağı Amerika'dadır... İstediği makinaya istediği zaman arka kapıdan girebilir...Microsoftun kodları FBI ve CIA ya verdiği uzun zamandır biliniyor...
  • Çin de eşşek değil ya, araştırır kapı varsa kapatır suratlarına.

ilk aşamada yaygın kullanmazlar muhtemelen.
  • Sen Çin İçin Koskaca Windows 10 Sürümü Yayınla Ama Hala Cortanaya Türkçe Dil Desteği Verme Helal Olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: netstat

Sen koskoca çin'sin. O kadar yazılımcın var git bir tane linux dağıtımı yap kendine. Gidip amerikanın işletim sistemini kullanmak nedir.

Sorunun cevabı kendi mesajında,çin koskaca, güçlü, inanılmaz bir ülke değil sadece nufüsu var...O nufüs sayesinde dünyanın hamallığını yapıyorlar.
  • çin in nüfusu çok olunca öyle oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

quote:

Orijinalden alıntı: netstat

Sen koskoca çin'sin. O kadar yazılımcın var git bir tane linux dağıtımı yap kendine. Gidip amerikanın işletim sistemini kullanmak nedir.

Sorunun cevabı kendi mesajında,çin koskaca, güçlü, inanılmaz bir ülke değil sadece nufüsu var...O nufüs sayesinde dünyanın hamallığını yapıyorlar.

çin'in deepin gibi popüler bir linux distrosu var. adamlarda zaten yazılımcı gani. demek istediğim rusya filan şu sıralar windowsu kısıtlayıp linuxa göçerken çin neden windowsa daha da bağımlı hale geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

arkada vardır bir nsa kapısı

Haklısın zaten sanal ortamda açıksız yazılım diye bir şey yok
  • VVizard kullanıcısına yanıt
    Bunları yazarken karşılaştırdığın iki ülkenin dünya ekonomisi üzerindeki söz payının farkındasın değil mi ?

Buna ek olarak bir tarafta olmayan Türkçe Cortana dil desteği söz konusu iken(işletim sistemi zaten Türkçe dil desteğine sahip) diğer tarafta Windows'u tercih etmeyip hatta yasaklayan oldukça kalabalık bir ülke olan Çin'e Windows kullandırtma amacı var.
  • Windows 8 beğenmeyen devlet Windows 10'u hiç beğenmez diyorum. Stabil değil ve otomatik updateden tut başlardaki verdiği güvensizliğe kadar.

Not :Windows 10 kullanıcısı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.