Şimdi Ara

Microsoft Surface Pro: Şimdiye kadar en incesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft Surface Pro: Şimdiye kadar en incesi

Bu ay başlarında Windows 10 S üzerinde çalışan ilk dizüstü bilgisayarı Surface Laptop modelini tanıtan Microsoft, hemen ardından da yeni tablet modelini görücüye çıkardı. Yeni tanıtılan Surface Pro modeli donanım açısından en iyisi.

İkisi bir arada

Firmanın yeni Surface Pro dizüstü modeli 12.3 inçlik 2736 x 1824 piksel çözünürlüğünde ve daha canlı renkler sunabilen PixelSense teknolojili bir ekran barındırıyor. Anodize edilmiş metal alaşımlı kasanın kalınlığı 8.5mm olarak belirlenirken ağırlığı da 780 gram civarında. Böylece şimdiye kadar geliştirilmiş en hafif ve en ince Surface tablet modeli ile karşı karşıyayız. Modelin klavyesi de su sıçramalarına ve aşınmalara karşı dayanıklı.

Kasada Omnisonic imzalı Dolby Audio Premium stereo hoparlörlere yer verilmiş. Arka kısımdaki 8MP çözünürlüğünde kamera ve ön kısımdaki 5MP çözünürlüğünde kamera Full HD video kaydı yapabiliyor. Batarya ise 13 saate kadar kullanım ömrü sunuyor.

Surface Pro tablet modeline Kaby Lake tabanlı Intel Core M3, Core i5 ve Core i7 işlemciler hayat veriyor. İşlemciye göre RAM bellek, depolama birimi ve haliyle fiyatlar da değişiyor.

Ayrıca Bkz.Intel: AMD ile görüşmüyoruz

Modelin en güçlü versiyonu elbette Intel Core i7 işlemciye sahip olanı. Bu versiyonda 8GB ve 16GB DDR4 RAM bellek seçeneği ile 256GB-512GB-1TB depolama seçenekleri yer alıyor. Fiyatlar 1600$-2700$ arasında değişiyor.

Intel Core i5 işlemcili versiyon biraz daha uygun fiyat arayanlara yönelik. 4GB RAM-128GB SSD ve 8GB RAM-256GB SSD seçenekleri mevcut. Fiyatlar 999$ ve 1299$ şeklinde değişiyor.

Giriş seviyesinde ise Core m3 işlemci var. Bu modelde sadece 4GB RAM ve 128 GB SSD seçeneği mevcut. Fiyatı ise 799$. Tüm modeller 15 Haziran itibariyle 25 farklı ülkede satışa sunulacak. Microsoft’un dünyanın en hızlı ekran kalemi olarak lanse ettiği 4096 baskı seviyeli ve 21 milisaniye gecikme süreli yeni Surface Pen ise sonraki aylarda erişilebilir olacak.

Microsoft Surface Pro: Şimdiye kadar en incesi 

• Microsoft son zamanlarda harika diyebileceğimiz donanımlar çıkarıyor ama iş içine yazılıma gelince o cihazların içinde Windows olmuyor.

• Eh iste idare eder..

• Güzelmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fiyatlar ile bize hayal

• ya bari m3 olanını daha ince ve küçük yapsalardı hiç kafaları basmaz...:(

• ince ince ince bir dönemin en küçük cep telefonu söylemi gibi.
    performansı önemsemeyenler için katlanabilmesi heyecan yaratırdı.
  • Surface serisi Ülkemize bir şekilde gelse süper satar.İpadler'den daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

• Her şey ayrı satılacakmış buna kalemde dahil. Apple'dan hiç bir farkı kalmadı Microsoft'un. En azından kalem içinde dursaydı be yüzsüzler. Klavye 160 dolar. Kalem 100 dolar. Sanki çok ucuza satılıyormuş gibi.

• tasarımı ve ekranı değiştirmemiş, surface pro4 ile aynı...
    kaby lake işlemci +avantaj...
    m3 ve i5 modellerinde fansız soğutmaya geçmesi +avantaj...
    kalemin kutu içeriğinden çıkartılarak ayrı satışa sunulması dezavantaj...
    pil ömründe artış vaadediyor ama 13,5 saat kullanım soru işareti...
    surface pro4'e sahip olanların yeni pro modeline upgrade etmesi için çok fazla bir avantaj sunmuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crower74 -- 24 Mayıs 2017; 10:59:28 >
  • Alım gücü yok

• gerçekten çok estetik bilgisayar. millet fiyatın yüksekliğinden şikayet etmiş ama macbook fiyatlarından haberiniz yok herhalde.

• Kalemi ayırmışlar olamamış
    Fiyatları değiştirmemiş gibi görünüyorlar ama kalemden dolayı 50-100 dolar fiyat artmış oluyor
    Kalem ne kadar acep

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu surfaceler çok hoşuma gidiyor

• Bu modelde SIM kartı girişi var mı ? Yoksa internet için illa ki wifi ye mi bağlanmak gerekecek ? Hiçbir yerde bilgi bulamıyorum yardımcı olur musunuz lütfen

• Arkadaşlar bu modelde 4K ekran ve Dokunmatik ekran var mı?

Ve klavyesi LED klavye mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burc ugur -- 8 Ağustos 2017; 21:7:46 >
  • burc ugur kullanıcısına yanıt
    ekran çözünürlüğü 2736 x 1824 yani 4k değil...
    tabi ki dokunmatik ekran ve klavyesi LED aydınlatmalı.
  • Osman7333 O kullanıcısına yanıt
    şu an satışta olan modelinde sim kart girişi mevcut değil...
    fakat sim kartlı modelinin de yakın zamanda satışa çıkartılacağı konuşuluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crower74 -- 19 Ağustos 2017; 21:54:52 >
  • iPad Pro 12.9 beni yarı yolda bırakıp Apple Türkiye garantiyi işletmemek için bin dereden su getirince alternatif arayışlarına başladım.

Fansız olması sebebiyle i5, 256 Gb SSD ve 8 Gb Ram'li modeli platinyum kalemle tercih ettim. Klavyeyi kullanmayacağımı bildiğim için almadım. Arkadaş sağolsun Microsoft Store'a uğradı benim için Amerika'dan getiriyor. Tablete ödediğim paradan çok Amerika'da kasada eklenen vergi koydu Normalde fiyat Surface Pro benim aldığım versiyon 1299$, kalemi 99$, toplam 1398, vergiyle 1515$. 2 güne elimde olacak.

Temel işlemler-eğlence dışında asıl Lightroom kullanımı için aldım. Çok büyük beklentilerim yok. Aşırı yavaş çalışma ya da biraz yüklenince resetleme gibi sorunlar yaşatmazsa işimi gördü varsayacağım.

Biraz kurcalayınca tecrübeleri elimden geldiğince paylaşırım.

Edit: Tecrübeleri paylaştım da 2. sayfada kaldı görünmüyor. Türkiye'de en çok ziyaret edilen forumlardan birinde 2017 yılında sayfa listelemeyle ilgili sorun yaşamak da ilginç gerçekten. Neyse birileri yorum ekleyince görünür nasılsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 1 Ekim 2017; 20:27:5 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.