Şimdi Ara

İddialara göre Ford, CEO'sunu kovmaya hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İddialara göre Ford, CEO'sunu kovmaya hazırlanıyor
    New York Times'ın haberine göre otomobiv devi Ford, CEO Mark Fields'ı işten çıkarıp yerine otonom araçlar sorumlusu Jim Hackett'ı getirmeye hazırlanıyor. İşten çıkarmanın arkasında bu yıl yaşanan %25'lik araç satış düşüşü, 1.400 çalışanın işten çıkarılması gibi bazı nedenler yatıyor.

Ford hissedarlarının alarm vermesine neden olan sebep yalnızca araç satışlarında ve hisse senedi fiyatlarındaki düşüş değil, şirket ayrıca, otomobil üreticileri için önemli kabul edilen teknoloji geliştirme alanlarında hız olarak rakiplerinin gerisinde kalıyor. Örneğin GM halihazırda tamamen elektrikli Bolt modelini satarken, Ford'un böyle bir araç için henüz 3 senesi var. Ford aynı zamanda otonom sürüş teknolojisinde de rakiplerinden geri kalmış durumda.

Ford, Amerika operasyon başkanı Joseph H. Hinrichs'i küresel operasyonlar başkan vekili olarak atarken, şirketin CEO değişikliğini bugün duyuracağı belirtiliyor.

• Ne iddiası kovdu
  • Geç bile kaldıklarını düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • darısı sergio marchionne'nin başına gitsinde Fiat rahat nefes alsın

• 5-10 sene once ford deoi gibi satiyordu simdi arac bakarken aklima bile gelmiyor nerdeyse.

Bana hitap eden tek modeli mondeo o da 1.5 benzin otomatik kombinasyonu 14-15 litre yakiyor.

• Hisseleri % 40 dusuren bir calisani cok bile tutmuslar.

Eskiden 3 buyukler vardi detroitte , yakim gelecekte us.devleti olmasa hicbiri varligini surduremez.

Yalniz trump araplara cok iyi bir pazarlama yapmis ne diyim tebrikler.

• kovdu kovdu
    Firmaya bu kadar zarar veren adamın bu kadar kalması hata.
  • Konuda farklı şeylerden bahsedilmiş olsa da kendi görüşümü belirtmek isterim.

Ford ile bilgim kısıtlı zira ilgimi hiç çekmeyen bir firma. Sanırım bir Transit hariç bir çok kişi için de durum aynıdır sanırım.

Adamların amiral gemisi focus son yıllarda resmen rezil halde. C sınıfı aracın içi A sınıfı gibi daracık. Ne tip var ne başka bir halt.

Diğer araçları nasıldır fikrim yok ama ford diyince aklıma ilk focus, ikinci transit geliyor.

• Yeni ceo teslayı kısa vadede geçebilecek sanki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • I hope so

• Umarım öyle olur diyorsun yani

• YA-KU-ZA kullanıcısına yanıt
    Gitsinde rahatlasın Fiat.Adamın otomotiv vizyonu yok.
  • fordun ilgimi çeken tek modeli f350 ve f450 modeli onun dışında rakiplerinin gerisinde
  • Geçmiş olsun diyelim o zaman.

• Ceo, sio

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya çok afedersiniz ama en karakteristik ve hissi araçları üreten bir firmayla niye giydirdiniz ? Tamam satışlar düşmüş olabilir ama bu Türkiye için pek geçerli değil. Focus hala alınıyor mondeo bana göre en iyi d segment araba şuan altimdaki connect üretilmiş belki de en sağlam arabadır illa wv gibi her yeri yumuşak plastik mi yapmalı? Çok beğenilen golfun arkasi ufacik önde direksiyonun üstündesin ama ne hikmetse kimse ona bir Bir sey demiyor

• Peynir ekmek gibi Fiesta-Focus-Transit- tourneo Connect satiliyo senelerdir. Neymiş Ford ilgi cekmiyomuş. Daha nasil ilgi cekecek. İkinci eli en degerli markalarda ilk 3te olan bi marka.

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Ya çok afedersiniz ama en karakteristik ve hissi araçları üreten bir firmayla niye giydirdiniz ? Tamam satışlar düşmüş olabilir ama bu Türkiye için pek geçerli değil. Focus hala alınıyor mondeo bana göre en iyi d segment araba şuan altimdaki connect üretilmiş belki de en sağlam arabadır illa wv gibi her yeri yumuşak plastik mi yapmalı? Çok beğenilen golfun arkasi ufacik önde direksiyonun üstündesin ama ne hikmetse kimse ona bir Bir sey demiyor

golfun arkası ufacık mı?

direksiyon mu üstünde oturmak?
  • Ford Eski ve bu sektörün babası olan bir marka olduğu için kolay kolay birşey olmaz , ayrıca GM 2007deki Ekonomik krizde batmıştı ama amerikan devletininde desteğiyle tekrar ayaklandı .

sonuç hala ayakta ve hala dim dik !

Ford'un ilgi çekmeyen hangi modeli varmış ki MUSTANG Ford Logosuyla satılmayan tek modeli olduğu halde satış rekorları kırabiliyor ki diğer modelleri saymıyorum.

• Kovuldu.

Önceki mesajları okumadım ama konu nasıl vw ford kapışmasına döndü anlamadım. Onun dışında tsi motoru ve dsg şanzımanı sürekli sorunlar çıkaran bir markayı dünyanın en iyi markası olarak görmekten vazgeçin lütfen. Parasını vermiş, bilmem kaç ay beklemiş almışsınız. Savunma kısmını bırakın firma avukatları yapsın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.