Şimdi Ara

AMD açıkladı: Mobil Ryzen işlemciler geliyor, üstelik entegre Vega GPU ile!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD cephesinde merakla beklediğimiz Zen tabanlı mobil işlemciler için beklenen açıklama geldi. Şirketin Finansal Analist 2017 etkinliğinde, Mark Papermaster yol haritasını paylaştı. Şirketin teknolojiden sorumlı genel müdürü olarak görev yapan Papermaster, AMD'nin geliştirdiği her türlü ürünün başındaki isim olarak da yorumlanabilir. Sektörün en deneyimli isimlerinden olan Papermaster ile Donanım Haber olarak röportaj da yapmıştım.

Yılın ikinci yarısında, ya da daha detaylı yorumlamak gerekirse okula dönüş dönemi ve sonrası için hazırlandığı görülen Ryzen Mobile işlemci ailesi kağıt üzerinde son derece iddialı ve bir o kadar merak uyandırıcı görünüyor. Hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olabilen 2si1 arada sistemler, dizüstü bilgisayarlar ve mobil oyun bilgisayarlarını hedefleyen Ryzen Mobile ailesi, APU tasarımını baz alıyor ve Zen mimarisi ile VEGA GPU'sunu buluşturuyor.

Grafik kanadı önemli zira AMD resmi olarak ilk defa Zen tabanlı mobil işlemcilerin grafik kanadını, yeni nesil Vega mimarisinin oluşturacağını doğrulamış oldu. 14nm üretim geometrisiyle hazırlanan işlemciler için AMD'nin farklı TDP seviyelerinde radikal modeller duyuracağı, örneğin ultrabook'lar için grafik gücünden taviz vermeden 15 Watt'lık bir model hazırladığı dahi gündemdeki yerini koruyor.

AMD'nin resmi dökümanına göre Ryzen Mobile işlemci ailesi, 7. nesil APU'larla kıyaslandığında %50 daha fazla işlem gücü, %40 daha yüksek grafik performansı sunacak, ve tüm bu kazanımları %50 daha az enerji tüketimiyle gerçekleştirecek. Verilen bu değerler bile, Ryzen Mobile işlemci ailesinin dizüstü bilgisayarlarda çok ses getireceğinin bir göstergesi. Kısacası bu yılın sonlarına doğru, oyun konusunda kabiliyetli ultrabook'ların yaygınlaşmasıyla birlikte, medya yetenekleri daha gelişmiş farklı sistemler göreceğiz.

• Âlâ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oooo

• intel in fahiş fiyatlarından bir nebze olsun kurtulma şansımız olacak demektir. Ama önce fiyatları görmek lazım tabi.

• Rx 460 seviyesinde bir apu istiyorum :) Olursa daha güclusunu yaparlarsa mükemmel olur. Benim gibi büyük kasa sevmeyenler için apu mükemmel bir olay.
  • 7.Nesil dedikleri A12 serisi mi A10 serisi mi?
  • bildiğim kadarıyla A12
  • Helal olsun sana Lisa SU. AMD ye geldiğinden beri şirketi nereden nereye taşıdı.
    Bravo..

• AMD Temsili.

• Ucuz yollu oyun dizüstülerin yolu açılmış olacak 15 watt oldukça iyi hem işlemci hem gpu için.

Biran önce hem mobile hem masaüstüne gelsede ortalık şenlense artık.
  • AMD resmen kaplumbağa ve tavşan hikayesini canlı olarak tüm dünyaya yaşattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBB76B0A9 -- 17 Mayıs 2017; 12:49:37 >
  • 1080p high oyun oynatacak kuvvette GPU'lu ve Intel'e oranla daha ucuz ultrabooklar süper olurdu. Intel'in de fiyatları düşerdi.

Ayrıca işlemcisi değişebilen (ultrabook kadar ince olmasada) laptoplar yapılsın isterdim. Ama üreticiler buna olumlu bakmıyorsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

AMD Temsili.

/>

/>
  • 7. Nesilden kasıt 7700hq 7600hq ise çok iyi haber.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 17 Mayıs 2017; 13:45:32 >
  • A10-6800K ile 1080p moba oynanıyor rahat rahat, borderlands vs de oynuyorum zerre sorun olmuyor

bu apudan %40 fazla grafik demek, moba cs:go vs oynayanlar için tercih sebebi
  • Intel ağlıyordu, AMD abi vurma artık diyordu.

• Bu arada Intel islemcilerinde kullandigi grafik karti teknolojisinde Mart itibari ile bu gune kadar calistigi Nvidia degil AMD ile anlastigi haber sitelerinde geciyor.. Vega mimarili Intel graphics CPUlar geliyor yani....
  • TormentedSoul kullanıcısına yanıt
    Dead Space oyununu bitirmiştim, takılma yoktu. Hiç de bana mısın demiyordu hız aşırttığım halde, 72 derecede çalışıyordu. Sonradan sessizlik aşkına 4.1GHz sabit kullanmaya başladım.
  • Yeterli bütçem olduğunda ortalama iki senede bir dizüstü bilgisayar değiştiriyorum ve umarım şu anki bilgisayarımı değiştireceğim zaman Ryzen'li dizüstüleri de görmüş olurum.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    hocam apular ciddi fiyat performans ürünüydü

tutup son çıkan farcry elder scrolls bf felan oynamazsan götürür

ben mame kurdum takılıyodum mesela

artık sistemi güncelleme vakti geldi, ryzen apu gelirse vega çekirdekli ona geçerim

yoksa r5 1600

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.