Şimdi Ara

Arçelik'ten Geleceğin Mağazaları Konsepti özel video

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gurur duyduğumuz yerli markalarımızdan biri olan Arçelik, dijitalleşen dünya ve değişen müşteri beklentilerine daha iyi cevap verebilmek adına yeni bir mağaza deneyimi inşa ediyor.

Müşterilerin sadece satın alma yapmak için değil, ürünleri denemek veya ürünlerin nasıl kullanılabileceği hakkında detaylı bilgiler almak için de uğrabilecekleri yeni konsept mağazalarda, Arçelik ürünleri ile elde edilen kahve, taze sıkma meyve suyu gibi içecekler yanında yine firmanın mutfak ürünleri kullanılarak hazırlanan pide ve benzeri hamur işi yiyecekler de ziyaretçilere denemeleri için servis edilecekler.

Arçelik, yeni konsept mağazaların sadece arçelik ürünleri satan yerler olmayacağını, bir çok üreticinin ileri seviye teknoloji ürünlerinin de mağazalardan satın alınabileceğini belirtiyor.

Açılışına katıldığımız İzmir mağazasında Samsung cep telefonları ve Apple’ın iPhone, Macbook gibi ürünleri hem denenebiliyor hem de istenirse satın alınabiliyorlardı.

Konu sadece beyaz eşya, bilgisayar, telefonla da sınırlı değil Parrot’ın Droneları veya çocuklar için deney setleri de yine mağazada kullanıcıyı bekleyen ürünler arasında.

Benim en çok ilgimi çeken şey ise bütün Arçelik ürünleri sanal olarak deneme ve haklarında detaylı bilgi alma olanağı sunan dijital duvar oldu.

Tamamı dokunmatik bu dev ekranda bir kaç tıklama ile metak ettiğiniz ürüne ulaşabilir, simülasyon kısmında kapaklarını açma, fonksiyonlarını denemek gibi işlevleri yürütebilir veya teknik özellikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eğer müşteri giriş ekranından cep telefon numaranızı girerek kendinizi tanıtırsanız, size özel indirimleri de görüntüleyebiliyorsunuz.

Arçelik, Şimdilik 200 adet açmayı planladığı yeni konsept mağazaları ile Arçelik satış noktalarına uğrayan kullanıcı sayısını %65 arttırmayı hedefliyor. Bu bağlamda mağazalarda sunulan yeme, içme ve eğitim gibi aktiviteler yanında ücretsiz internetin de etkiyi arttıracağı düşünülüyor.

Şu ana kadar gördüğüm en yenilikçi girişimlerden biri olan Arçelik’in konsept mağaza fikri, aynı zamanda personel bilgi seviyesini ve kalitesini arttırmaya yönelik Arçelik Akademi için de bir sınav noktası olacak.

Zira oluşturulan ortamın ve sunulan olanakların iyi olması yanında mağazada müşteri ile irtibatta olan personelin de bilgi seviyesi ve konuya hakimiyeti mağazaların kullanıcı üzerinde bırakacağı etkide önemli rol oynayacaktır.

• Fikir güzel ama bir müşteri için en önemli şey satış sonrası hizmetlerdir. SSH müşteriye çözüm odaklı olduğu sürece mağaza akıllıymış süper görünüyormuş çok önemli değil ben yine gider o markadan almaya devam ederim.

• ilgazarda İ kullanıcısına yanıt
    Yemek ısmarlıyorlar. Aklıma şirketlerin müşterilerini kapmak için özel yemeğe çıkarmaları geldi. Sonrasında hizmet hezimet olacak çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açık söyleyeyim Arçelik ve diğer yerli üreticilerin ürünlerinde bir beklentim hiç olmadı. Sebebi ise 30-40 yıllık firma olup hala kendilerini dünya çapındaki firmalar ile yarıştıramıyor olmaları zaten sadece kar edelim yeter mantaliteleri ile ne ar-ge ye nede ülkenin yüksek teknoloji bilgi birikimine katkıları yok denecek kadar az.
    Ne yalan şöyleyim bende bir samsun lg gibi firmamız olsun isterdim ama dediğim gibi bu kafayla çok zor. Samsung kuruluş tarihi sanırım arçelikten sonra (tam tarihlerini bilmiyorum) Ama geldikleri nokta zaten ortada.
    Mağazaya gelecek olursak fiyat indirimi ve diğer arkadaşlarında söylediği gibi satış sonrası destek konusunda bir değişiklik olmadığı sürece yeni mağaza açmışsın bilinçli tüketici için bir şey fark etmiyor. Bilinçli tüketici bu mağaza çok iyi deyip Bosch'tan gidip alacağı beyaz eşyayı buradan almaz.
    Mesut bey video için bir önerim var balık gözü lens kullanmayın görüntüyü çok bozmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: WHITE_Wolf

Açık söyleyeyim Arçelik ve diğer yerli üreticilerin ürünlerinde bir beklentim hiç olmadı. Sebebi ise 30-40 yıllık firma olup hala kendilerini dünya çapındaki firmalar ile yarıştıramıyor olmaları zaten sadece kar edelim yeter mantaliteleri ile ne ar-ge ye nede ülkenin yüksek teknoloji bilgi birikimine katkıları yok denecek kadar az.
    Ne yalan şöyleyim bende bir samsun lg gibi firmamız olsun isterdim ama dediğim gibi bu kafayla çok zor. Samsung kuruluş tarihi sanırım arçelikten sonra (tam tarihlerini bilmiyorum) Ama geldikleri nokta zaten ortada.
    Mağazaya gelecek olursak fiyat indirimi ve diğer arkadaşlarında söylediği gibi satış sonrası destek konusunda bir değişiklik olmadığı sürece yeni mağaza açmışsın bilinçli tüketici için bir şey fark etmiyor. Bilinçli tüketici bu mağaza çok iyi deyip Bosch'tan gidip alacağı beyaz eşyayı buradan almaz.
    Mesut bey video için bir önerim var balık gözü lens kullanmayın görüntüyü çok bozmuş.

avrupanın 3/2 sinin Türk malı beyaz eşya kullandığını biliyormusunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: ekskiz

quote:

Açık söyleyeyim Arçelik ve diğer yerli üreticilerin ürünlerinde bir beklentim hiç olmadı. Sebebi ise 30-40 yıllık firma olup hala kendilerini dünya çapındaki firmalar ile yarıştıramıyor olmaları zaten sadece kar edelim yeter mantaliteleri ile ne ar-ge ye nede ülkenin yüksek teknoloji bilgi birikimine katkıları yok denecek kadar az.

Kaynak var mı ? Hadi öyle olduğunu kabul edelim. Bosch,siemens vs gibi firmaların daha iyi beyaz eşya yaptığı gerçeğini değiştiriyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Kaynak var mı ? Hadi öyle olduğunu kabul edelim. Bosch,siemens vs gibi firmaların daha iyi beyaz eşya yaptığı gerçeğini değiştiriyor mu?

biraz sabır oda olur Türk milletinin kompleksten kurtulması gerekiyor başta

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kaynak diyorum sabır diyorsun. Daha iyi olmaları için neyi bekliyecez? 30 40 yıldır geliştiremedikleri teknolojileri bir gecede yapamayacaklarına göre.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arçelik iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nemrut17

62 yıldır dünya teknolojisine tek katkıları yok.
    Al sat.
    Parça getir kötü montaj yap.
    İthal ürüne Arçelik yazdır yaptıkları tek bu.
    62 yıldır sabır gelişirler diyoruz gram iyileşme yok.

Arçelik 3 - 5 yılda bir iyi markalarla anlaşır piyasaya sürer sorgulamayan halkım bunları %100 yerli sanır alır memnun olur artık ölene kadar aynı markayı över, tavsiye eder durur.

2100 - 2200 Siemens patentli çamaşır makinesi .
    Leydi bulaşık makineleri Siemens.
    S 6975 mite buster Sanyo patentli elektrik süpürgesi.
    Arçelik 4562 - 4565 Whirpool den ithal edilip üstüne Arçelik yazılmış.
    İlk klimaları Daıkın (Alsancak arçelik servisine giden görür)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    Ben olsam utanırım 60 yıldır kendime ait teknolojim yok diye.

2011 yılında bu forumda arçelik klima video yayınlandı.
    Arçelik genel müdürü bizi cahil yerine koyarak 1981 yılında bulunmuş ınverter klima teknolojisini 30 yıl sonra yeni teknoloji diye tanıtıyor.😂😂😂

Mielenin en alt ürünü ile vestel en üst ürününü (bulaşık makinesi )yanyana koyun vestel gece kondu gibi kalır.
    Vestel 1984 yılında Manisada kuruldu montajdan öteye geçemedi.

Parayı sokaktan toplamıyorum yerli ürün almam.

Klima bakımları dışında (2 yılda bir) evime 30 yıldır servis girmedi.

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2006517-arcelik-dunya-patent-liginde-74-siraya-yukseldi

daha ne bilgiler var da sizdeki aşşağılık kompleksinizi yenmek zor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kaynak diyorum sabır diyorsun. Daha iyi olmaları için neyi bekliyecez? 30 40 yıldır geliştiremedikleri teknolojileri bir gecede yapamayacaklarına göre.

https://ekonomi.isbank.com.tr/UserFiles/pdf/beyaz_esya_-_mart_2016.pdf

• türkiyedeki fiyatlarla yurtdışında ürünü alır üstüne 1 haftalık tatil yaparsın.yemek falan bahane.
  • Arçelik ve Beko'nun sunmuş olduğu garanti hizmetini sunan başka markayla karşılaşmadım. 7 yıllık garantisi uzatılmış ürünlerin son aylarında çıkan arızalara bile gık demediler. Ürünleri iyidir kötüdür bir yorumum yok ama satış sonrası hizmetleri iyiydi. Hoş son senelerde durum ne bilemiyeceğim çünkü garantilerin hepsi bitti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orhun kullanıcısına yanıt
    Hocam daha yeni paylaştım beyaz eşya bölümünde, 7000TL ye Miele makine alıp, 2 yıllık garantisinin bitiminin 2 ay sonrası da 1200Tl ye pompa değiştirtmek zorunda kalan yurdum insanına halen ''Alın X markayı 35 yıl arkanıza bakmayın'' senaryosu yazıyorlar ya hayret ediyorum.

Ne komisyoncu ne promotör millet olmuşuz :)

Buyurun ben yazmıyorum malı kullanan insanlar yazıyorhttps://www.sikayetvar.com/miele-7000-tllik-markali-camasir-makinesi-husrani

Buyur 1250Tl ye makine TAMİR ettiren ve yinede sorunu çözülmeyen vatandaşhttps://www.sikayetvar.com/miele-camasir-makinesinin-arizasi

Dahası ve fazlası hepsi insanların ibretlik hikayeleri işte burada, girin bakın 13.000TL evet yanlış yazı değil 13.000TL para verip evine 2 ay servisi getirtemeyen vatandaşın hikayesi de o sitede mevcut, gümrükten yedek parçası gelmediği için 1 ay çamaşır makinesiz kalan insanların çektikleri eziyet burada mevcut.https://www.sikayetvar.com/miele

Şimdi burada biz kalkıp da tüketiciye ''Aman kardeşim, uzun garantili ürün alın, kendinizi garantiye alın'' dediğimiz için kimsenin işine gelmiyor nedense. Anlamıyorum neden insanların 2 yıl garantili ürün alıp sonra da binlerce lira tamir parası vermesi istenir ki?

Uzun garanti tüketicinin elindeki en büyük kozdur, markası ne olursa olsun garantisi uzun olsun zira yeni üretim kaliteleri yerlerde sürünüyor bu nedenle tüketici bu tek kozu mutlaka kullanmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 17 Mayıs 2017; 13:24:2 >

• Biraz araştıran herkes, doğru nedir anlar elbet.
  • Evlenırken arcelik buyuk televzıyon arcelik camasır makınesi arcelik buzdolabı aldım .Türkiyede üreten kazandıs dedim. Almanya dogumluyum almayada 20 yıl kaldım .almanyadan gelirken grundıng tv ve miele camasır makınesi getırmıstık.Evlendıkden sonra 2 sene sonra tv arıza yaptı trafosu degişti para verıp degişim yapıldı 1 sene gecmeden tv nın tüpü bitti resimleri var hala bodrumumda saklıyorum arcelik tüpü biten tv yi.Sonrada 2 sene gecmeden arcelik camaşir makinesinin kazanı degişim oldu garantıden degişim yaptılar.Almanyadan getirdigimiz grundıng tv almanyada 15 sene calıştı burda turkıyeye gelincede 15 sene calıştı tık demedi.Almanyadan getirdigimiz miele ise orda 10 sene calıştı burdada 13 sene calıştı 2 sene öncesi kapagı sıkıştıran plastıgı erimiş eskı model oldugu icin plastık bulamadık.Yerime bosch aldık.Yani anlatmaya calıştıgım mantalıte yoksunuzyuz bir defa cürük mal alırım .Kaybeden sen olursunki oldun .Bana bedava arcelik mal versınler asla almam akrabama kardeşime ablama cocuklarıma asla arcelik mal aldırtmam bende almam .Cürük mal satmıcaksın kaliteli mal sat 10 tl ise ise kaliteli malı 15 sat ama kalite olsun adın .Sony toshıba samsung bosch audi bmw mercedes gibi mantalıte olmadıgı sürece kaybetsınler benim firmamda olsa batsın

• unixx U kullanıcısına yanıt
    Bu senin anlattıklarının arçelik le bir ilgisi yok birazda kısmet yani arçeliğin bu dediğin sürelerde çalışan tüplü tv si yok mu var yada çamaşır makinesi yok mu yine var yıllardır kullanılan ürünler her markada var sende böyle denk geldi diye firmayı kötülemene gerek yok . Arçelik çürük mal satarak pazarda liderlik yapamaz.
  • Pazarin yarısı Arceligin elinde servis hizmeti ve parca fiyatları gayet iyi.Benim bütün beyaz eşyalarım arçelik bi sıkıntı yaşamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benzer bir diğer uygulama ise Vestel'in Kafe Vesto uygulaması...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nemrut17

62 yıldır dünya teknolojisine tek katkıları yok.
    Al sat.
    Parça getir kötü montaj yap.
    İthal ürüne Arçelik yazdır yaptıkları tek bu.
    62 yıldır sabır gelişirler diyoruz gram iyileşme yok.

Arçelik 3 - 5 yılda bir iyi markalarla anlaşır piyasaya sürer sorgulamayan halkım bunları %100 yerli sanır alır memnun olur artık ölene kadar aynı markayı över, tavsiye eder durur.

2100 - 2200 Siemens patentli çamaşır makinesi .
    Leydi bulaşık makineleri Siemens.
    S 6975 mite buster Sanyo patentli elektrik süpürgesi.
    Arçelik 4562 - 4565 Whirpool den ithal edilip üstüne Arçelik yazılmış.
    İlk klimaları Daıkın (Alsancak arçelik servisine giden görür)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    Ben olsam utanırım 60 yıldır kendime ait teknolojim yok diye.

2011 yılında bu forumda arçelik klima video yayınlandı.
    Arçelik genel müdürü bizi cahil yerine koyarak 1981 yılında bulunmuş ınverter klima teknolojisini 30 yıl sonra yeni teknoloji diye tanıtıyor.😂😂😂

Mielenin en alt ürünü ile vestel en üst ürününü (bulaşık makinesi )yanyana koyun vestel gece kondu gibi kalır.
    Vestel 1984 yılında Manisada kuruldu montajdan öteye geçemedi.

Parayı sokaktan toplamıyorum yerli ürün almam.

Klima bakımları dışında (2 yılda bir) evime 30 yıldır servis girmedi.

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2006517-arcelik-dunya-patent-liginde-74-siraya-yukseldi

daha ne bilgiler var da sizdeki aşşağılık kompleksinizi yenmek zor

ekskiz arkadaş bu yaratık adam böyledir yazmakla anlatmakla bitmez dinsiz mason nun önde gideni olmakla beraber işi gücü insanlarla dalga geçmek gönül eylendirmek .............

siz gene dua edin insafa gelmiş evine 30 yıl servis uğramamış normalde hep 40-45 yıl derdi

şu hayvan pisliğine bir soralım bakalım fujitsu klimasının arızası kaçlire kaçırmış arkasına adi yalancı herifin

bu adamı insan hesabına almayın arkadaşlar yüzlerce nikiyle dolandı durdu yıllarca bu forumda

halende devam ediyor bu sapığı tanımayan yoktur gürcan dedinizmi eskilerde yönetimde çok iyi bilir

tabi gerçek adı değildir gürcan ama en fazla bu nikiyle nam yaptı adilikte o yüzden

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.