Şimdi Ara

Galaxy Note 7R Çinli perakende sitesinde göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galaxy Note 7R Çinli perakende sitesinde göründü

Geçen yıl yaşanan hayal kırıklığının ardından imha konusu gündeme gelen Galaxy Note 7, alınan sürpriz bir karar sonucu yeniden yaşama şansı buldu. Döneminin en iyisi olarak kabul edilen amiral gemisi artık raflara çıkmaya hazır.

Fiyatta sürpriz

Samsung’un Galaxy Note 7R için önümüzdeki günlerde bir duyuru yapması beklenirken Çinli perakende sitelerinde listelemeler başladı. Arka kısmında R ibaresi görülen akıllı telefonun Çin fiyatı da oldukça sevindirici.

Aslında modelin ilk olarak Tayvan ve Güney Kore’de satışa çıkacağı gündeme gelmişti. Çin pazarı bu açıdan sürpriz oldu. Üstelik 520$ civarındaki satış fiyatı modeli bir anda çekici hale getirebilir zira ilk söylenen 650$ seviyesinin de çok altında. Bu fiyattan cihazın peynir ekmek gibi satılacağını söylemek yalan olmaz. Bu da Galaxy S8 serisinin piyasaya çıktığı ve Galaxy Note 8 modelinin hazırlandığı bir dönemde Samsung’u zor duruma sokabilir. Bakalım elektronik devi nasıl bir strateji izleyecek?

Ayrıca Bkz.Samsung ve McAfee arasında dev işbirliği

Galaxy Note 7R modeli orijinal modelden iki noktada ayrılıyor. 3500mAh kapasiteli batarya bilindiği üzere sorunun kaynağı olarak gösterilmişti. Bu bakımdan 3200mAh kapasiteli ve güvenlik testlerinden başarı ile geçmiş yeni bir batarya kullanılıyor. Diğer taraftan Android 6.0 yerine Android 7.0 işletim sistemi tercih ediliyor.

Galaxy Note 7R halen çok iyi bir cihaz durumunda. 5.7 inçlik 2K Super AMOLED ekran, Gorilla Glass 5 koruma, 4GB LPDDR4 RAM, 64GB depolama kapasitesi, 12MP çözünürlüğünde OIS destekli arka kamera, hızlı şarj özelliği, IP68 dayanıklılık sertifikası gibi özelliklerin tamamı şu an pek çok amiral gemi modelinde dahi bulunmuyor.

Galaxy Note 7R Çinli perakende sitesinde göründü 

• Ben alıyorum direkt...
  • Açıkçası patlamadan sonra bu cihazı 3000+ satarlarsa alınmaz.

2000-2500 civarı düşünülebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 520 dolar, bugünkü kur ile 1850-1900 TL civarında. Samsung Türkiye cihazı getirir mi bilmiyoruz, getirse bile 2500 altında bir fiyata getirmez gibi görünüyor.

Riskli telefon, yüksek fiyat, s7 ege bandında konumlandırma da yapabilir. Öyle olursa 3000TL altında ir fiyat yine hayal, yine hayal.

Bakalım, ayrı bir duyuru gelecek mi. Ancak Bu cihaz 2200 TL bandında ülkeye girsin, peynir ekmek gibi satar. Hatta ön siparişe çıksın, ilk ön sipariş verenlerden biri olurum :)

• burki_rock kullanıcısına yanıt
    Risk nerde patlayan pilleri çıkardilar daha küçük yeni bir pill taktılar eğer bunda risk varsa her telefonda risk vardir demekkki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burki_rock kullanıcısına yanıt
    note-5 hâlâ 2600 TL. bu cihazı 2200'den sanmam satsınlar. çok para verecek olduktan sonra bekleyin direkt note-8 alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cosica

note-5 hâlâ 2600 TL. bu cihazı 2200'den sanmam satsınlar. çok para verecek olduktan sonra bekleyin direkt note-8 alın.

Valla ben zaten mi6 bekliyorum öncelikli olarak. Note 5 dediğiniz gibi 2500 bandında, benim tahminim de 3000-3200 TL konumlanır. S7 Edge'i de öldürmek istemeyecekler çünkü. Ama 2200 civarı çıkarsa alırım dedim :) Beklentim o değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tctstcts

Risk nerde patlayan pilleri çıkardilar daha küçük yeni bir pill taktılar eğer bunda risk varsa her telefonda risk vardir demekkki

Valla ben hala yaptıkları açıklamayı ferahlatıcı bulmuyorum. Ama belli bir test süreci uygulamışlardır. Ayrıca Samsung, tüm parçalarını yok ettik falan gibi açıklamalar da yapmıştı note7 için :) bekleyip göreceğiz.
  • Telefon almam gerekiyor ama note 7 dışında içime sinen yok (zaten ilk çıktığında baya beğendim ama fiyat çoktu. Patlaması benim için avantaj oldu) Note 7R maksimum 2500 TL gelirse büyük ihtimal alırım. Tasarımı, özellikleri, S pen her şeyiyle baya iyi telefon. Ben n11deki satıcıların getirmesini beklicem, C serisini getirdikleri gibi. Ayrıca iyi fiyatla çıkıp çok satsa bile diğer samsung telefon satışlarını baltalamayacaktır. Çünkü 2-3 milyon (tahminen) cihaz satışa çıkacak en fazla.

• Yurt dışı sitelerdeki fiyatlar doğruysa 2000 TL'den bile girebilir ülkeye.

Mi 6 vs Note 7R yılına hoş geldiniz deriz bizde...

• samsung çinde pazar kaybediyor.bunun sebebi çinli ureticeler..en son xiomi mi6 350$ gibi bir fiyattan satışta elleri mahkum pazar kaybettikçe daha rekabetçi fiyatlar olusturmak zorundalar..

• quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

quote:

Orijinalden alıntı: cosica

Valla ben zaten mi6 bekliyorum öncelikli olarak. Note 5 dediğiniz gibi 2500 bandında, benim tahminim de 3000-3200 TL konumlanır. S7 Edge'i de öldürmek istemeyecekler çünkü. Ama 2200 civarı çıkarsa alırım dedim :) Beklentim o değil.

anladım. bir de Mi-6 güzel cihaz ama ben gene de kıyaslanmaz diyorum ikisi. mesela bir önceki model Mi-5. bendeki note-5'i onunla değişmem kesinlikle. note-7 olsa elimde onu da mi-6 ile değişmem.
  • cosica C kullanıcısına yanıt
    Valla arada 1500 TL fark olursa biri 2000 diğeri 3500 civarı olup da öyle bir değişirim ki :)

Ben bu sene S8 alacğaım diye yola çıkmıştım, 4400-5000 fiyatları ile asla dedim. Şuan s7 edgeim var ve çok memnunum. Ancak VR pek kullaamadığım için ve eşim vr sevdiği için bunu ona verip başka bir cihaz alma düşüncem var. O sebeple Mi6 ilk aklımda f/p ürünü olduğu için. Ama ikisi aynı fiyat olsa ben de note7 alırım. Kafadan kalem desteği muazzam benim için.
  • 3500 TL nin altında olmaz. Öyle olursa alan da olmaz. Samsung Türkiye getirmez yani. 2000-2500 arası rakipsiz olur açık...
  • aynı telefonu çıkarıp duruyolar :d
  • 3000 den aşağı gelmez gelirse bir süre bu satar s8 s7 note 5 satamazlar

• Hemen alayım TL olarak tam 1851,42 TL ye denk geliyor
    sudan ucuz...

• S7 Edgeden gecebilirim . Sirf kalemi icin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'ye gelme ihtimali var mı arkadaşlar?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.