Şimdi Ara

Motorola S9 Bluetooth kulaklık; hafif, pili uzun süre dayanan, suya dayanıklı kablosuz kulaklık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
6.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bluetooth teknolojisi sayesinde kablosuz olarak müzik dinleme keyfi sunan kulaklıkların genel olarak ağır ve büyük olma gibi bir sorunları var. Sadece telefon için üretilen modellerde ağırlık ve büyüklük sorunu aşıldı evet ama stereo müzik dinlemek için büyük ve ağır modeller haricinde seçeneğimiz şu an için yok.

Fakat Motorola kablosuz kulaklıklarla yaşanan sorunları S9 Bluetooth Headphone ile çözmüşe benziyor. Görünüşüyle bile diğerlerinden farklı olduğu rahatlıkla anlaşılabilen S9, tek şarjla 6 saat sürekli çalışabiliyor olması, suya dayanıklılığı ve tüm bunların yanında sadece 28gram olan ağırlığı ile kablosuz kulaklık standartlarını bir kaç adım ileriye taşıyor.

Günümüzde Bluetooth desteğine sahip telefonların, MP3 çalma kabiliyetleri kazanması ardından MP3 çalarların da Bluetooth destekli modellerinin piyasaya sürülmeleri, kablosuz kulaklıklara olan ilgiyi hızlı bir şekilde arttırmakta. Üzerindeki kontrol tuşları sayesinde çalan şarkıyı durdurma, başlatma veya ses ayarlarının yapılmasına olanak veren S9, rahatsızlık vermeden gün boyu kullanılabilecek ağırlığa ve ergonomiye sahip.

Tabi baş arkasında kalan ayar tuşlarına ulaşmak ne kadar konforlu olur tartışma konusu ama bu ince ve zarif tasarımlı cihazda kontrol tuşlarının yeri için fazla seçenek kalmamış gibi görünüyor. Motorola S9 Bluetooth kulaklığın 100$ civarı fiyat etiketiyle yurtdışındaki online alışveriş sitelerinde satışına başlanmış durumda.

Düzeltme 27.02.07 : Cihazın kontrol tuşları arka tarafta değil, hemen sağ ve sol hoparlörlerin yan tarafında yer almakta. Düzeltme için edwardth'a teşekkür ederim.

Sayfanın Linki : http://direct.motorola.com/hellomoto/uk/s9/

• hafif olması büyük bir avantaj tasarımı da oldukça farklı görünüyor.

ama ah evet ayar kısmının arka da bulunması gerçekten handikap.

ama bu şekilde tasarlandığına göre sanırım bir kullanım kolaylığıda ayar tuşları ile ilgili mevcuttur sanırım ???
  • Keske mp3 calarlada artık boyle kulaklıklara gecse....
  • güzelmişş
  • Bence Gereksiz..
    Nedenleri:
    1. Cebimde Taşıdığım Mp3 Player Ya Da Cep Telefonunun Kulağıma Mesafesi En Fazla 1 Metre... Yani 1 Metre İçin Bu Derde Girilmez...
    2. Şarjı Kısa Süre Gidiyor... Cep İçin Yeterli Ama Mp3 Player İçin Asla Yetmez...
    3. Çoğu Mp3 Player ın Bluetooth Desteği Yok + Aksine Yeni Çıkanlarda Wi-Fi Kullanılıyor...
    4. Arabada Kullanacak Olsam Kullanılmaz Çünkü Müzik İçin Teyp-Cd-Mp3 Hepsinde Var + Bluetooth Destekli Cep Telefonlarının %99'unda Yeterli Ses Kalitesinde HandFree Özelliği Var...
    5. Fiyatı Yüksek...

Bunlar Benim Nedenlerim...
    Katılmayan Ya Da Eklemek İsteyen Olursa Yorumunu Beklerim...
    Şimdiden Size Kolay Gelsin...
  • Kulaklık vakumlu galiba.Ses yalıtımı oldukça iyidir bunun.Hafifliği ve tasarımı çok hoş.Tabi benim işime yaramaz o ayrı.Bt li cihazım yok
  • Muzik kontrolleri, ses ve arama cevaplama ile ilgili tuslar arkada degil kulaklik yanlarinda bulunmakta. Dolayisiyla erisilebilirlikleri ve kullanimlari cok kolay. Arkadaki kalin tarafta ise sadece USB portu, acma kapama tusu ve kucuk bir LED bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edwardth -- 27 Şubat 2007; 11:20:15 >
  • @edwardth

Evet haklısın ben arka tarafta olduğunu düşünmüştüm fakat yan taraftalarmış. Düzeltmeiçin teşekkürler
  • yan tarafta olduğuna göre gerçekten güzel ve kullanışlı.

speed step ; nebiforever arkadaşımız nerelerde bu arada , uzun bir zamandır kendisi forumda haber yazmıyor , umarım sağlık durumunda bir problem yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serenissimo -- 27 Şubat 2007; 12:37:26 >
  • @ serenissimo

Nebi, World of Warcraft'ın ek paketi Burning Crusade'in çekim alanından kurtulamadı bir türlü. Yakın zamanda haberleriyle geri dönecektir sanırım lvl70 olmuştur artık...
  • Merhaba. Haberi okurken aklıma gelen ve bir kaç yıldır cevabını bulamadığım sorumu yine sorayım. Bluetooth kulaklıklar ile pclerde kullanmak mümkün mü (bir bluetooth dongle ile) bu mümkünse özellikle mikrofon kısmı ilgimi çekiyor. Sahnede 4 - 5 bluuetooth mikrofonlu kulaklık ve pc de 1 dongle ile bu sesleri almak mümkün olacak mı? ses kalitesi için ne diyebiliriz? deneyen var mı? ne çok soru sordum
  • tabi mümkün fakat ses kalitesi pek tatmin edici düzeyde olmayacaktır. Zira bluetooth kulaklık mikrofon setleri telefon görüşmeleri için optimize edilmekteler. Sahne çalışmalarınız için profosyonel kablosuz yaka mikrofonları kullanmanız yerinde olacaktır. Bu setlerin fiyatları 700-800 avro civarı olsa da işin içinde sahne kelimesi geçtiğine göre doğal karşılanacak rakamlar diye düşünüyorum...
  • BT 2.0 mı istiyor acaba? Bilgisi olan varmı?
  • Gayet güzel ve hoş yanliz fiyati bana biraz yüksek geldi yurtdişinda 100 dolarsa burda 150 dolardan aşagi gelmez arkadaşin dedigi gibi 1 metre için bu eziyete girilmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PLAYER_TR -- 28 Şubat 2007; 5:24:21 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

@ serenissimo

Nebi, World of Warcraft'ın ek paketi Burning Crusade'in çekim alanından kurtulamadı bir türlü. Yakın zamanda haberleriyle geri dönecektir sanırım lvl70 olmuştur artık...

daha kötü bir hastalığa yakalanmış anlaşılan. umarım yeni haberleriyle bir an evvel foruma döner.
  • quote:

Orjinalden alıntı: maximreality

BT 2.0 mı istiyor acaba? Bilgisi olan varmı?

Hayır BT 1.2 istiyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

tabi mümkün fakat ses kalitesi pek tatmin edici düzeyde olmayacaktır. Zira bluetooth kulaklık mikrofon setleri telefon görüşmeleri için optimize edilmekteler. Sahne çalışmalarınız için profosyonel kablosuz yaka mikrofonları kullanmanız yerinde olacaktır. Bu setlerin fiyatları 700-800 avro civarı olsa da işin içinde sahne kelimesi geçtiğine göre doğal karşılanacak rakamlar diye düşünüyorum...

Hay Allah yanlış anlaşıldık. Sahne dediysek okul müsamerelerinden bahsediyorum. Tiyatro oyunlarında çocuklar kablolu yaka mikrofonlarını dolaştırıp düşürüyorlar hep. böyle birşey işimizi görür ama o fiyatları bizimki gibi bir devlet okulu karşılayamaz. Bir iki öğretmen arkadaşa gaz verip aldırırdık. Sonra onu öğrencilere kullandıracaktık. Plan buydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyanikoz -- 28 Şubat 2007; 20:52:00 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.