Şimdi Ara

Snapchat’in yükselişi hayal kırıklığı yarattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Snapchat’in yükselişi hayal kırıklığı yarattı

Borsa açılması ile birlikte Snapchat platformunun kullanıcı sayıları yatırımcı açısından önem kazanmaya başladı. Firmanın ilk çeyrek raporları bu bakımdan biraz hayal kırıklığı yarattı.

Rekabet zorlayıcı oldu

Firmadan yapılan açıklamaya göre yılın ilk çeyreğinde günlük aktif kullanıcı sayısı 166 milyon oldu. Önceki çeyreğe göre göre yüzde 5 civarında bir artış yaşandı. Yıllık artış oranı da yüzde 48’den yüzde 36’ya geriledi.

Platformun büyümesindeki yavaşlama ve kullanıcı başına elde edilen gelirde azalma hisseleri olumsuz etkiledi. Borsaya açıldığından beri sürekli hale gelen yükseliş, mali tabloların açıklanması ile bir anda kesildi ve yüzde 22 düşüş yaşandı. Hisseler en düşük seviyesine geriledi.

Snapchat, Kuzey Amerika’da 3 milyon yeni kullanıcı kazandı. Bu rakam önceki çeyrek ile aynı. Avrupa’da yine 3 milyon, diğer ülkelerde 1 milyon yeni kullanıcı kazandı. Platformun kullanıcı başı ortalama gelirleri de azalma gösterdi.

Ayrıca Bkz.Samsung ve McAfee arasında dev işbirliği

Sosyal ağ pazarında rakiplerin birbirini kopyalamaya başlaması kullanıcı artışını olumsuz etkilemeye başladı. Bundan en fazla da Snapchat etkileniyor. Platform 2015 sonu ve 2016 başlarında çift haneli yükselişler göstermişti. Bununla birlikte Instagram Stories, Facebook Stories ve WhatsApp Durum özelliklerinin devreye girmesi ilgiyi biraz düşürdü.

Facebook’un sahip olduğu Instagram Stories, 200 milyon kullanıcı sayısına ulaşırken, WhatsApp Durum özelliği de 175 milyon kullanıcıya yükseldi. Snapchat’in toplam kullanıcı sayısı bile aradaki farkı kapatamadı. Uzmanlar sadık kullanıcıların Snapchat’ten vazgeçmediğini belirtiyor ancak günübirlik kullanıcılar rakiplere doğru yönelmiş durumda. 

• OHHHHHH

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farklı bir çıkış yapamazsa günümüzün ayran gönüllü gençliği başka bir saçmalık bulur yükselttiği gibi yerin dibine sokar yakından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 11 Mayıs 2017; 21:56:37 >
  • Böyle azalarak yokolacak... Tıpkı Vine gibi!

• Yazık bunlara. Ben Facebook kadar kopya hırsız bir firma görmedim. Adamlar satmadı gitti kopyasını yaptı. Hani nerede adalet

• Balon patlayacak herkes farkinda bence karliyken satmaya baksinlar.

• 166 milyonun 165 milyonu, "neymiş bu snapchat heryerde var indirimde bakım bari" diyip 5 dk sonra silen kişiler.

• Ergen ve kendini ergen sanan 40'lıklara bel bağlarsan ancak böyle olur. Senin ne haddine borsaya açılmak 😒

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Snapchat için lumia 520, 630, 1320'den samsung j1 mini, sony ultra xa gibi modellere geçenler için büyük hayal kırıklığı olsa gerek. Uygulama böyle giderse tamamen instagrama ya da WhatsAppa satılıp buhar olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 11 Mayıs 2017; 23:41:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 kere bile indirip kullanmadım ama sağda solda kullananlardan görüp indirmediğime sevindim.

• hiç bir zaman yüklemedim veya kullanmadım !
    uygulama çok basit ve belli bir yaş grubuna hitap ediyor !

• Snapchat gerçekten saçma sapan bir uygulama. İlgiyle patlayacağı (biteceği) günü bekliyorum.

• Nedir bu snapchat düşmanlığı anlamıyorum.

Facebook denen grubun tekeline karşı koyabilen tek firma. Zuckerberg sırf bunların inadına WhatsApp a bile story özelliği ekledi.

Burada kullananlara laf atınca cool olmuyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soneday

166 milyonun 165 milyonu, "neymiş bu snapchat heryerde var indirimde bakım bari" diyip 5 dk sonra silen kişiler.

166 milyon günlük aktif kullanıcı sayısı yani her gün bu kadar kişi indirip 5dk sonra siliyor. Eh o da bir spor o zaman :)

Neyse haberde de bunun üzerine pek durulmamış. Facebook gerçekten hızlı bir atak yaptı Instagram ve Whatsapp a getirerek ve daha aktif kullanılan platformlar olduğu içinde normal böyle bir kısım. İnsanlar Instagram(fotoğraf paylaşımı) ve WhatsApp(mesajlaşma) uygulamalarında işlerini neden görmesin ki? 2 uygulamada temel diyebiliriz. Yanında da snapchat benzeri özellik sunuyorlar. 2 uygulamamda bu özellik varken niye sırf bu iş için 3. bir uygulama bulundurayım ki? Başka bir işe de yaramazken? Zaten facebook un kazancı buradan. Hızlı bir şekilde uygulamalarına özelliği entegre etmeleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: soneday

166 milyonun 165 milyonu, "neymiş bu snapchat heryerde var indirimde bakım bari" diyip 5 dk sonra silen kişiler.

Ben onlardanım işte arayüzü hiç begenmedim ve her dakka herşeyimin videosunu paylaşmak veya paylaşanları izlemek hiç mantıklı gelmedi...(turkcell fatura alert mod da var tabi)
  • Gereksiz bie uygulamaydı zaten eksik olsun.

• Şu snapchat'i hiç sevmedim zaten.

• Gerçekten hiçbir işe yaramayan firmalar balon gibi şişip sonra patlıyor.
    (Bkz: Vine)

• ergenlerin yeni eglencesi işte ... yakında ışıgı sönecek bence
  • Ergen işi fakat eline fırsat geçmişken iyi fiyata satmalıydı maalesef artık böyle şeyler para ediyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.