Şimdi Ara

Opera Reborn’un kenar çubuğuna WhatsApp ve Telegram da eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Opera Reborn’un kenar çubuğuna WhatsApp ve Telegram da eklendi 

Yeni Opera tarayıcısı Opera Reborn, senenin başlarında kenar çubuğunda bulunan Facebook Messenger kısayolu ile mesajlaşma platformunu kullanan kişilere daha zahmetsiz bir internet deneyimi sunabileceğini göstermişti. Opera, geride bıraktığımız aylarda tarayıcısını bu yönde geliştirmeye devam etti ve Facebook Messenger’ın yanı sıra WhatsApp ve Telegram’ı da Opera Reborn’un kenar çubuğuna yerleştirdi.

Opera tarafından paylaşılan bilgilere göre Reborn, aynı anda birçok işlemi gerçekleştirebilmek amacıyla geliştirildi. En popüler üç mesajlaşma platformunun Opera Reborn'da bulunuyor olması sadece tarayıcıyı kullanarak daha fazla uygulamaya erişilebileceği anlamına geliyor ve bunun da hız konusunda faydalı olacağı düşünülüyor.

Aynı Facebook Messenger gibi, Telegram ve WhatsApp da tarayıcı üzerinden küçük bir pencere gibi açılarak kullanılıyor.  

Opera’nın kullanıcı sayısını artırabilir

StatCounter tarafından paylaşılan verilere göre Opera’nın tüm tarayıcılar arasındaki kullanım oranı bilgisayarda yüzde 3.54 ve mobilde yüzde 5.03. Reborn’un sunduğu özelliklerle tarayıcının kullanıcı sayısının artması bekleniyor.

• WhatsApp'in kamera ve mikrofona erişim sağlamasına izin ver.
    Facebook Messenger'in kamera ve mikrofona erişim sağlamasına izin ver.
    www.messenger.com'in kamera ve mikrofonunuza erişim sağlaması gerekiyor. Bu izni iptal etmek istiyorsanız, kenar çubuğundan Facebook Messenger'yi kaldırın.

izin vermediğiniz sürece kullandırmıyor.Ne yapayım böyle eklentiyi

• quote:

Orijinalden alıntı: michael01

WhatsApp'in kamera ve mikrofona erişim sağlamasına izin ver.

www.messenger.com'in kamera ve mikrofonunuza erişim sağlaması gerekiyor. Bu izni iptal etmek istiyorsanız, kenar çubuğundan Facebook Messenger'yi kaldırın.

eger browser kullanici dostu ise onlarin aktif oldugu zamanlarda bunu farkedebiliyor olman lazim, veya aktif olurken uyarmasi lazim
    ama tabi bu kisitlama olmasa daha iyi, onlari kullanacagin zaman o izinleri istemeli (eksi zamanlardaki android ile ios uygulamalari arasindaki fark gibi)

• michael01 kullanıcısına yanıt
    Hakkaten cok sacma, yukledim simdi kaldiriyorum...

• Developer sürümünü kullanıyorum. Yaklaşık 2 aydır var bu özellik. Düzgün çalışıyor, memnunum :)

• Opera bende kurulu fakat bir türlü Chrome'u bırakamıyorum.

• Chrome kullanma sebebim eklentiler ve parola arşivi.
    Bunları aktarabilecek bir eklenti(!) olsa geçmek (benim için geri dönüş) kolay olacak.

• quote:

Güvenmiyorsan yüklemezsin bu kadar basit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan Opera ne vardı güzelim Presto yu bırakmasıydın. Chrome çakması olacağına biraz daha yavaş olsaydı ama sunduğu o muhteşem özelliklerden vazgeçmeseydi.

• opera hem hızlı,hem stabil,hem açık sekmeleri kaybetmiyor,hem de az şarj yiyor.chrome'u zaten bırakıp dolphin kullanıyordum.opera daha hızlı ve stabil geldi.
  • quote:

kim bizi ne diye dinlesin arkadaş, kıytırıktan kendi halinde takılan vatandaşız. He birde adamlar dinlemek istese her türlü dinler görüntüler, senden benden izin istemezler ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sherlock Domates -- 20 Mayıs 2017; 18:59:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Distrowatch

Ulan Opera ne vardı güzelim Presto yu bırakmasıydın. Chrome çakması olacağına biraz daha yavaş olsaydı ama sunduğu o muhteşem özelliklerden vazgeçmeseydi.

bence de kendi yolundan gitse daha iyi olurdu .şimdi bir yüklemeyi bile yarım kaldığında devam edemiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

Chrome kullanma sebebim eklentiler ve parola arşivi.
    Bunları aktarabilecek bir eklenti(!) olsa geçmek (benim için geri dönüş) kolay olacak.

chrome eklentilerini lullanabilirsin bu eklenti ile
    https://addons.opera.com/tr/extensions/details/download-chrome-extension-9/?display=en

linkleri vede parolarıda yerimi düzenlemesinden yapılabiliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.