Şimdi Ara

Mercedes önden çekiş platformu üzerine 8 yeni model planlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mercedes önden çekiş platformu üzerine 8 yeni model planlıyor
    Mercedes-Benz, görünüşe göre CLA-Class gibi önden çekişli modellerinin satış performansından oldukça memnun çünkü üretici, platformu gelecek nesil yeni modellerle geliştirmeye hazırlanıyor. Car and Driver'a konuşan Mercedes-Benz patronu Ola Källenius, firmanın MFA2 (Modüler Önden çekişli Mimari 2) adını verdiği platformun üzerine 8 yeni model planladığını belirtmiş. 

Şu an için markanın güncel önden çekiş platformunda 5 adet modeli yer alırken, bu modellere örnek olarak CLA, GLA ve B Serilerini sayabiliriz. Källenius yaptığı açıklamada bu 8 aracın isimlerini vermese de, güncel MFA platformundaki modellerin yeni nesillerinin yolda olduğunu göz önüne alırsak 5 tanesini tahmin etmiş oluyoruz.

(A Serisi Sedan konsepti)

Önceki çıkan raporlara göre Mercedes-Benz tasarımcılarının yeni nesil araçları güncel nesillerine göre daha sade bir şekilde tasarlayacağı bildiriliyor. Bunun yanı sıra Mercedes-Benz'in A Serisinin standart ve uzun dingil mesafesine sahip bir sedan modelini piyasaya süreceği de daha önceden ortaya çıkan detaylar arasında.

• 9g tronicle de tadindan yenmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş fotodaki kırmızı arabaya bak ya :)

• Çok fazla mercedes kullanabilmiş birisi değilim. Önden çeker mercedesler bana premium olmayan araçlardan farksız geldi. Tamam malzeme biraz daha kaliteli ancak o tok sürüş hissini ben alamadım. Ancak çıkacak bu modellerin çok satacağını düşünüyorum. Cla, a vb ortada hepsi ciddi şekilde sattı. Görüntüleri güze ancak basık iç mekan ve hissiz sürüş pek bana göre değil. A ilk çıktığında bu sebepkerle almaktan vazgeçmiştim.

• Mercedes'in tasarımları çok güzel.

• Önü çok çirkin olmuş.O farları illaha kısacaklar nerde o eski kedi gözler gibi farlar.

• o kadar para vericeksin bi de önden çeker olacak. markalar maaliyet azaltımına gitmeye çalıştıkça mokunu çıkardı. matruşka bebek gibi birbirinin aynısı modeller bitti 1.6 dizeller bitti şimdi bu başladı
  • Mercedes önden çekiş platformu üzerine 8 yeni model planlıyor

• Mercedeste işi bozdu ucuza kaçıyor artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike Tyson

Tarihe karışıyor artık o olay

Premium markalar düşük maliyetli araçlarını önden çekere çeviriyor

1 serisi

2 serisi vs

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Moduler onden cekisli mimari diye ballandirdiklari da megane 4 sasisi cikmazsa iyi. Sen mercedes'sin biraz butik ol artik. 5 liraya 10 tane satacagina 10 liraya 5 tane sat namin yurusun.

• Arkadan itişli olmayan araba, araba değilmiş, ben bunu öğrendim.

BMW.

• Her çekiş sisteminin avantajı ve dezavantajı var ama şu bir gerçek Mercedes ve BMW binek otomobillerinde hala Audi Quattro teknolojisine rakip olacak bir 4 çeker sistemi yok, 4 çeker sistem konusunda Audi Quattro ve Subaru Asimetrik 4 çeker sistemi dışında binek otomobillerde daha iyisi yok.

Arkadan itişli otomobiller premium modellerde olur, bana göre önden çekişli bir Audi A4 ve A6 gibi modellerde premium değildir Quattro değilse.

Mercedes A serisi gibi bir otomobilde zaten arkadan itişli bir sistem çok gereksiz önden çekişli olması daha iyi ama kalkıp bunu ilerde C serisine koyarsan adama gülerler ve premium havan söner, Renault dizel motoru alması, Renault Kangoo dan devşirme Citan satması gibi başarısız satış hamleleri bence Mercedes imajına yakışmıyor.

• Devir tasarruf devri deyip önden çekişli mi yapıyorlar yani ?
    İyidir mercedes, adam gibi fiziki güzellik alman arabalarında var zaten, her ne kadar sevmesem de bozguncu avrupayı

• quote:

Orijinalden alıntı: ciddi kedi

o kadar para vericeksin bi de önden çeker olacak. markalar maaliyet azaltımına gitmeye çalıştıkça mokunu çıkardı. matruşka bebek gibi birbirinin aynısı modeller bitti 1.6 dizeller bitti şimdi bu başladı

O kadar para derken Tükiyedeki fiyatları baz alman yanlış. Türkiyeyi düşündükleri tek kısım 1.6 motor oda ötv den dolayı. Mercedes olsun ortadan çeksin sıkıntı yok yeterki ulaşılabilir fiyat olsun. NEzaman ötv kalkar (n...h kalkar) ozaman önden mi çeker arkadanmı tartışalım.
  • quote:

Hocam ne anlatılmak istenmiş burada tam anlayamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 1ses1 kullanıcısına yanıt
    1.6 dizel premiumlar da ucuz değil? c serisi mesela. o kadar para verdikten sonra 1.6 arabaya binenlerin aklından şüphe ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: TramontanaR

quote:

Hocam ne anlatılmak istenmiş burada tam anlayamadım

Tavsan bile arka ayaklariyla zipliyor onden cekisli arac uretmememizin nedeni bu demis

• BMW ula

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önden çekişli mercedes mi olurmuş :))
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.