Şimdi Ara

2040'ta elektrikli otomobil satışları fosil yakıtlı otomobilleri geride bırakacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  2040'ta elektrikli otomobil satışları fosil yakıtlı otomobilleri geride bırakacak
    Gelecekte gazlı otomobillerin yerini alması beklenen elektrikli otomobillerin satışları, otomobil endüstrisi analistleri tarafından yakından takip ediliyor. Otomobil satışlarını yakından takip eden bu analist firmaları arasında yer alan Morgan Stanley, elektrikli otomobil satışlarının içten yanmalı motorlara ne zaman yetişeceğini gösteren son raporunu yayınladı.

Morgan Stanley analistleri Harald C. Hendrikse, Adam Jonas ve Victoria A. Greer tarafından yayınlanan rapora göre; 2040 yılında elektrikli otomobil satışları içten yanmalı motorlu otomobil satışlarını geride bırakacak. Bu üç analiste göre elektrikli otomobil satışlarının hızla artmasında her geçen gün daha katı bir hal alan emisyon yönetmelikleri önemli bir rol oynayacak.

Morgan Stanley analistlerine göre 2030 yılında otomobil pazarının yüzde 16'sını oluşturan elektrikli otomobil satışları bu noktadan sonra hızla artacak ve 2040'a gelindiğinde yüzde 51'e yükselmiş olacak. 2050'ye gelindiğinde ise bu oranın yüzde 69'a ulaşacağı öngörülüyor.
    2040'ta elektrikli otomobil satışları fosil yakıtlı otomobilleri geride bırakacak 
    Geçtiğimiz günlerde benzer bir rapor yayınlayan Bloomberg Energy ise 2040 yılında tüm dünyada satılan otomobillerin yüzde 35'ini elektrikli araçların oluşturacağını öngörmüştü. Morgan Stanley, Bloomberg Enerygy'e kıyasla elektrikli otomobil satışları konusunda daha iyimser bir tablo ortaya koyuyor. Öte yandan elektrikli otomobil satışlarının Morgan Stanley'nin tahminlerinden bile daha hızlı yükseleceğini iddia eden bir kesim de mevcut.

• LPG akar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi zahmet geçsin yani 2040'da

• Gazlı yerine fosil yakıtlı denilse daha uygun olurdu bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gas kelimesini gaz olarak mı çeviriniz :) bari LPG deseydiniz de tam olsaydı??

• quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

Gas kelimesini gaz olarak mı çeviriniz :) bari LPG deseydiniz de tam olsaydı??

Ne kadar baştan savma iş yaptıkları ortada, gasoline olmuş gaz.

Gazlı otomobil ne lan, insan durup bir düşünür en azından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 7 Mayıs 2017; 21:17:0 >
  • G A Z . . .
    Nice translation sunshine,
    now sit down and do your work again !

• Tamam güzel çevreci falan da yaygınlaştıktan sonra elektrik fiyatları nasıl olacak şuan bile pahalıyken , merak ediyorum.
  • gasolin "benzin" arkadaşlar LPG anlamayın hemen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mand1ra_Hekimi

Bi zahmet geçsin yani 2040'da

aynısını yazacaktım
  • 2040 a kim öle kim kala bakacağız yaşarsak o zaman değerlendiririz.

• kadirirdem kullanıcısına yanıt
    hocam sen benden 1 yaş büyüksün, ben 2100'ü görmeyi planlıyorum. sana da tavsiye ederim.

• Doğalgaz ithal edip elektrik üretmek yerine yenilenebilir kaynaklara yatırım yaparak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

2040 a kim öle kim kala bakacağız yaşarsak o zaman değerlendiririz.

yani o zamana kadar gerçek bir iş, meslek sahibi olmak niyetim yok diyorsun
  • Gaz ne la, hiç mi arabalarla alakan yok :D

• 2021'de ne olacak ki öyle düşüş görmüşler acaba?

• 2027'de epey bir artmış olacak.
    Benim araba değiştirme periyoduma denk geliyor.
    Sanırım 2027'de elektrikli araca geçmiş olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesil1026

2021'de ne olacak ki öyle düşüş görmüşler acaba?

Avrupa'da o tarihte çok ciddi emisyon kısıtlamaları geliyor. Hatta Norveç içten yanmalı motorlu araçları yasaklıyor.

• arel.gr kullanıcısına yanıt
    Meslek sahibi olmama az var kardeşim okul bitmek üzere,ben orada yaşarsak görürüz ve yorumlarız diye yazdım ;)
  • Rohanli_Theoden kullanıcısına yanıt
    Takdiri İlahi , bizim planlamamız ile olmuyor.Allah'ın dediği olur.Kısmet diyelim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.