Şimdi Ara

AMD Ryzen için önemli güncelleme yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
4.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

AMD yeni nesil Ryzen işlemci ailesi için firmware güncellemelerine devam ediyor. Yakın gelecekte kullanıma sunulması beklenen AGESA 1006 güncellemesiyle, Ryzen işlemcilerin daha geniş ölçekte doğal bellek desteğine kavuşacağı bildirildi.

Anakart üreticisi Gigabyte tarafından da doğrulanan bilgiye göre, içinde Intel uyumlu DDR4 modellerinin de olduğu 20'den fazla bellek kiti de Ryzen uyumluluk listesine eklenmiş olacak. Bugün Ryzen ve yüksek frekanslı bellek kitleri için kimi kullanıcıların yaşadığı yüksek frekans sorunu, aslına bakılırsa kullanılan belleklerin Intel XMP uyumlu olmasından kaynaklanıyor. Her ne kadar bellek gerilimini 1.5v seviyesine çekmek çoğu senaryoda bu sorunu aştırıyor olsa da, Ryzen sistem toplayacaklara tavsiyemiz uyumlu bir bellek kiti almaları.

Görünüşe bakılırsa, Samsung B-die yonga kullanan kitlerde herhangi bir uyumluluk sorunu yaşanmıyor. Ancak Hynix yongalı ve Intel XMP optimize bellek kitleri, Ryzen üzerinde vaad ettikleri orjinal saat hızlarını görmekte sorun yaşayabiliyorlar.

Gigabyte'ın kendi açıklamasına göre AGESA 1006 tabanlı firmware güncellemesi, daha geniş bellek desteğine ek olarak cold boot sorununu çözecek ve kullanıcılara manuel olarak LAN, ses ve ilgili PCIe slotlarını kapatma özelliği sunacak. Güncellemenin bu ay içerisinde çıkması bekleniyor.

• Güzel haber.

Vega ve ıkinci nesil Ryzenleri bekliyorum kafam rahat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi gelir kendi kullandığı anakarta ve bios güncellemelerine bakmadan "omo stbalilite soronları yokso neden güncelliyor" diyenler. Haber de ne diyor "Ryzen işlemcilerin daha geniş ölçekte doğal bellek desteğine kavuşacağı bildirildi." Şu işlemci fiyatları teker teker çakılsın da insanlar rahat rahat sistemler dizsinler. Bitti atık abuk sabuk fiyat belirleme devri.
  • cok iyi umarim 2400 mhz hyperex bellekleri oc edebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onlara göre ryzen çöp sen ne dersen de üstadım. Bunu söyleyenlerin de %80'i nedense 6400 ve aşağısı işlemci kullananlar :)
  • gskill f4-3200c14d-16gtzr g.skill trident z rgb ddr4-3200mhz bellek.asus prime x370 pro anakart,ryzen 1700 işlemci ile 3000 mhz de çalışıyor ilgilenenlerin dikkatine...

• her işin altında Intel çıkıyor arkadaş..

• quote:

Orijinalden alıntı: carloska

her işin altında Intel çıkıyor arkadaş..

5 senelik hegemonyayı kırmak kolay değil, Amd'nin geri dönmesiyle rekabet daha yeni başladı.

Argümanları bitiyor yavaştan yüksek bellek frekanslarında Ryzen'lar çoğu oyunda durumu eşitliyorlar ve geçiyorlar. @CagriErcan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 6 Mayıs 2017; 17:6:57 >
  • FX-8120 vs Gtx 670li sistemim var. 4.5 sene oldu alalı ama hala çok rahatım. Ama yeni nesil ryzen ve yeni gelecek vega serisi kartlarla 2 sene sonra bi sistem daha kurabilirim.

• Nedense ikinci nesil Ryzen işlemcileri gelmeden DDR4 bellek uyumsuzlukları çözülmeyecek gibi geliyor bana. Umarım çok beklemek zorunda kalmayız.
  • Güzel haber. Bu güncelleme ile birlikte 3200mhz sınırı da aşılmış olacaktır muhtemelen.
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    Ben firmalarda biraz kasıt arıyorum hocam nedense. İşin içinde intel olsa anında her güncellemeyi her olanağı sanki sağlıyorlar gibi. Oyun firmalarını hiç demiyorum bile, işlemci olarak her oyun intel optimizasyonlu çıkıyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: InvisibleLord

Güzel haber.

Vega ve ıkinci nesil Ryzenleri bekliyorum kafam rahat.

Bende bekliyorum ama cebim rahat değil.
  • Şu oyun performansını halletseler iyi olur pusudayım

• 4 gün önce gelen asus crooshair anakart için yeni biosta bendeki 3200 mhz corsair lpx ramlar sorunsuz 3200 de çalıştı. daha önce 2666 da çalışıyordu 3200 de açılmıyordu. şimdi tıkır tıkır

• CagriErcan kullanıcısına yanıt
    Ya tabii tabii
    Z270 ASUS kullanıcıları 1.5 aydır adam gibi bios bekliyor
    24 mart da son çıkan 0906 bios tam bir çöp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 6 Mayıs 2017; 19:5:51 >
  • Şuan Sistemi komple yenilemek tuzlu. Ryzen ailesine geçiş yapmak için ya yeni sistem toplamak yada çok eski bir sisteme sahip olmak gerekiyor. Bunun dışında cebini düşünen fiyatların biraz daha uygun olmasını bekler. Fx 8350 4 asrock fatalty gaming anakart + 12 GB ram var. R5 1600x + 16 gb DDR 4 + anakart 500-650 dolar arası şuan. Özellikle R5 1600x insanın aklını celiyor F/p ürünü olarak ama Hem anakart ve Ram değişimi sistem güncellemeyi tuzlu hale getirdi.

• Apulara kadar şu bellek olaylarını halletselerde,rev 2.0 anakartlarla alabilsek güzel olur,hiç uğraşmayız biosla filan.
  • AMD mi... Asla!

• AtiMX4 A kullanıcısına yanıt
    AMD de zaten gelsin de ben bedava işlemci veririm, yeter ki beni alsın diyordu..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.