Şimdi Ara

Windows 10 S varsayılan tarayıcı seçimine izin vermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10 S varsayılan tarayıcı seçimine izin vermiyor

Microsoft’un Chrome OS platformuna rakip olması amacıyla daha çok eğitim kurumlarına yönelik olarak hazırladığı Windows 10 S işletim sisteminin farklılıkları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor.

Kısıtlamar can sıkabilir

Microsoft lansman esnasında farklılık olarak sadece uygulama mağazasından kurulum yapılabildiğini ve harici kaynaklardan yükleme yapılmadığını açıklamıştı. Görünen o ki kısıtlamalar sadece bununla sınırlı değil.

Sık sorulan sorular bölümünde tespit edilen kısıtlamalardan birisi varsayılan tarayıcının değiştirilememesi. Yani sadece Edge tarayıcısı varsayılan olarak kabul ediliyor. Kullanıcılar uygulama mağazasında bulunan herhangi bir üçüncü taraf tarayıcıyı indirip kurabiliyor ancak varsayılan olarak atayamıyor.

Ayrıca Bkz.Intel 9 yıllık açığı yamadı

Diğer bir kısıtlama ise arama motoru konusunda. Microsoft Edge ve Internet Explorer tarayıcılarında varsayılan arama motoru Microsoft Bing olarak belirlenmiş. Kullanıcılar Google veya başka bir markayı arama motoru olarak belirleyemiyor.

Bu konular aslında geçmiş yıllarda fırtınalar koparan ve Microsoft’un belirli bölgelerde kullanıcıya seçenek sunmak zorunda bırakıldığı konulardan. Windows 10 S ile birlikte bakalım aynı tartışmalar tekrar başlayacak mı?

• Microsoft'tan ne bekliyordunuz ki? Ama merak etmeyin 1-2 registry ayarına bakar ya da mahkemelik olup bu adımdan vazgeçmek zorunda kalırlar. Her yeni Windows sürümünde gördüğümüz Microsoft saçmalıkları.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katalikitci -- 13 Ağustos 2021; 2:19:19 >
  • Windows 10 pişmanklıktır.
    Windows 7 görünümlü, Classic Shell'li başlat tuşlu Windows 8.1 muhteşemdir...

• Aman çöp demeyin. Cansiparhane savunanlar var. MS'de hissesi olan bizdeki insanlar kadar cansiperhane savunamaz. Az sonra gelirler.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katalikitci -- 13 Ağustos 2021; 2:19:26 >
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Hocam yapma. Asıl tüm telemetri ve veri toplama servisleri devre dışı bırakılmış Windows 10 muhteşemdir :)

• micisoft klasiği.

• Windows 10 nu hiç sevmedim

• Google'ın, apple'ın, opera'nın, firefox'un windows 10 için birer tane bile uygulamaları var da sanki. Windows 10 evrensel bir sistem. Evrensel uygulamanın varsayılan olmasına izin verecekler tabi. Exe chrome uygulaması mı varsayılan olacaktı. Microsoft'a laf edeceğinize gidin google'a söyleyin windows mağazasına eklesin tarayıcısını. Adamlara bak ya. Windows 10 için olmayan uygulamanın nesini varsayılan yapacaksın kardeşim. Öyle sistem gereksinimine vista, windows 7, windows 8, windows 10 yazmayla olmuyor. Kimi kandırıyor google. Opera da google'ın kuklası olmuş zaten. Mozilla da sözde vakıf. Nasıl vakıfmış ya nasıl vakıf? Sen Windows 10'u yok say, Microsoft seni varsayılan yapsın ha? Hadi canım sen de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 4 Mayıs 2017; 23:50:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ooo yakında gelir milyar $ lık rekabet cezaları, Avrupalı vurur kafasına...

• quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Ooo yakında gelir milyar $ lık rekabet cezaları, Avrupalı vurur kafasına...

Nereye geliyor kime geliyor. İşletim sisteminin mağazasına eklesinler tarayıcılarını ben de izin veririm diyecek Microsoft. Haksız rekabetmiş. Sen Youtube'u apple marketine koy, öbürü apple müziği google markete koy, windows markete bişey koymasınlar, sonra haksız rekabet diye dava aç ha.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupa Birliği öper şimdi Microsoft'u, adam olurlar.

Demekki bu iş karlı bir iş. Tazminatı ve uzun süren mahkemeleri göze aldıklarına göre, iyice kar zarar hesabı yapmışlar fakat biz bilmiyoruz.

• Hep bana Hep bana diyorsun.Bu olmaz Microsoft.

• quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Nereye geliyor kime geliyor. İşletim sisteminin mağazasına eklesinler tarayıcılarını ben de izin veririm diyecek Microsoft. Haksız rekabetmiş. Sen Youtube'u apple marketine koy, öbürü apple müziği google markete koy, windows markete bişey koymasınlar, sonra haksız rekabet diye dava aç ha.

Hocam Allah için söyle hele, haberi okudun mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • chrome os da başka tarayici var mı ki bunda olsun? Bulut işletim sistemi ne beliyorsunuz.

• Konsept olarak Windows S sürümü zaten kendi mağazası dışında uygulama yüklemeyi kabul etmiyor. Bunu sadece bir adım daha ileri taşımışlar. Bu sürüm muhtemelen sadece ucuz tabletlerde ve dizüstü cihazlarda yerini alacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Hocam Allah için söyle hele, haberi okudun mu

E zaten haber Windows 10 S diyor. 10 S ise market uygulamalarına yönelik bir sistem. Markette uygulama yoksa tarayıcı için niye varsayılan olayı gelsin ki şimdiden. İlk sürümde tabii ki koymaz M$ böyle bir olayı. Tabii mağazadaki diğer tarayıcıları bilmiyorum ama büyük tarayıcılar olmadığı için M$ böyle bir durumu göz ardı edebilir. Tabii stabilite ya da pil tüketimi gibi konuları da hesaba katarak.

Diğer taraftan bing'i değiştirememek biraz saçma. Bizde de yandex olur sanırım. Ben ise google isterim arama kısmında tarayıcı bağımsız. O kısımda varsayılan olarak ayarlama olması lazım. Diğerleri de markete uygulama çıkardıklarında M$ de varsayılan seçimini uygulama için de getirir tarayıcıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 5 Mayıs 2017; 9:51:25 >
  • Linux'a geçmenin vakti geldi de geçiyor aslında

• Windows 10 S'in lanse edilme amacı bu zaten. Halkın büyük çoğunluğunda anlam bozukluğu veya okuduğunu anlayamama var. Lansmanı izlediyseniz(ki hiç sanmıyorum), zaten daha başlar başlamaz ilk kelimeleri güvenlik ve hız oldu. Güvenliğinden ve hızından emin olduğun tek uygulama ailesi kendi uygulamalarındır. Ben olsam ben de güvenliğinden, hızından yani lansmanda duyurduğum özelliklerinden emin olmadığım uygulamanın varsayılan olarak kullanılmasına izin vermem. Bakın Windows 10 veya Windows 10 Pro'dan bahsetmiyoruz, konumuz Windows 10 S. Windows 10 S, görsel de yayınlıyorum daha iyi anlatmak için.

Windows 10 S varsayılan tarayıcı seçimine izin vermiyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.