Şimdi Ara

Prey for the Gods Oyununun İsmi Bethesda Yüzünden Değiştirildi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
       2005'te PlayStation 2 için çıkış yapan Shadow of the Colossus'tan esinlenerek geliştirilen Prey for the Gods oyununun ismi Bethesda ile yaşanan bir isim hakkı anlaşmazlığı sebebiyle Praey for the Gods olarak değiştirildi.

Üç kişiden oluşan geliştirici No Matter Studios websitesi üzerinden yayınladığı açıklamada Prey for the Gods isim hakkı başvurusundan sonra Bethesda'nın ana şirketi Zenimax'ın bu isim hakkı talebine karşı çıktığını ve bu sebeple oyunun adını Praey for the Gods olarak değiştirmek durumunda kaldıklarını belirtti. No Matter Studios'un belirttiğine göre Zenimax Prey for the Gods isminin Prey markasına çok benzediğini düşünüyor.

No Matter Studios,

"Değerli Kickstarter fonlarımızı harcamak ve mahkemede bununla mücadele için ek kaynaklardan yararlanmak istemedik. Destekçilerimizin parasının oyunun geliştirilmesi dışında kullanmamız bizi kötü hissettirirdi. Eğer mahkemeyi kazansaydık bile fonlarımızdan sağlam bir miktar harcamak zorunda kalırdık ve buna değeceğini düşünmüyoruz."

Bethesda Temsilcisi,

"Gerçekten çok fazla seçeneğimiz yoktu. Eğer isim hakkına karşı çıkmasaydık Prey isim hakkını kaybedebilirdik ve bu kabul edilemez. Ne yazık ki, isim hakkı kanunları böyle işliyor."

Praey for the Gods Aralık 2017'de PS4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak.

• SotC un çeyreği bile zevk verse yeter. Böyle bir oyundan haberdar değildim. Sevindim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsmini komple değiştirseymiş. Şaptı şeker oldu.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • İsmi yan sanayi Adidas gibi olmuş.

• Ulan bethesda hahah batmadın gitti, bakalım prey kaç milyar satacak ahahahah

• Adamlara bir şeyde diyemeyiz çünkü haklılar, aynı ismi kullanmasalarmış isimmi kalmamış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: i_lenker

Ulan bethesda hahah batmadın gitti, bakalım prey kaç milyar satacak ahahahah

Bethesda batmışta sana batmış anlaşılan, tescilini yaptıkları uluslararası marka adını koruyor adamlar. Bir şirketin kendine ait olanı korumasından bile rahatsız oluyorsan çıkan oyunlarını da oynamaman gerekir, eğer böyle laf edipte çıkan Bethesda oyununu oynarsan senden yüzsüzü de yok demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

Adamlara bir şeyde diyemeyiz çünkü haklılar, aynı ismi kullanmasalarmış isimmi kalmamış.

Bence Prey'le Prey For The Gods arasında dağlar kadar fark var. Prey bir özel isim değil sonuçta, bundan sonra içinde Prey geçen her oyuna böyle mi olacak? Saçmalık.
  • Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    prey diye aratıcak millet o oyunuda görecek ben olsam bende engelletirim kullanmasın benim ismimi gitsin başka isim bulsun. Telif isim hakları önemlidir saçmalık diyerek geçme
  • quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

prey diye aratıcak millet o oyunuda görecek ben olsam bende engelletirim kullanmasın benim ismimi gitsin başka isim bulsun. Telif isim hakları önemlidir saçmalık diyerek geçme

Ya önemli zaten de isimler çok farklı diyorum ben. Mesela Prey: The Gods falan olsaydı oyunun adı tamam Prey'in yeni oyunu çıkmış sanabilirdi insanlar ama böyle dağlar kadar fark var bence isimler arasında.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orijinalden alıntı: TearsForFears

Adamlara bir şeyde diyemeyiz çünkü haklılar, aynı ismi kullanmasalarmış isimmi kalmamış.
    </blockquote>
    Bence Prey'le Prey For The Gods arasında dağlar kadar fark var. Prey bir özel isim değil sonuçta, bundan sonra içinde Prey geçen her oyuna böyle mi olacak? Saçmalık.

Belirli bir süre için prey ismini kullandırtmaz..satışlar yavaşlayınca zaten onlarında umrunda olmaz

• Prey i alacaktım. Ama bu saatten sonra korsan akar. Böyle birsey olabilir mi ya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.