Şimdi Ara

Windows 10 S sürümüne merhaba deyin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Microsoft’un bugün gerçekleştirdiği eğitim etkinliğinde Chrome OS platformunun karşısına çıkacak olan yeni Windows 10 sürümü tanıtıldı. Windows 10 S adını alan yeni sürüm esas olarak büyük bir yenilik getirmiyor.

Lite sürüm

Windows 10 S daha çok entegre olarak çalışacak bir sürüm yani eğitim odaklı ucuz Windows bilgisayarlara yüklü olarak gelecek. Normal Windows 10 sürümünden farkı ise sadece Windows uygulama mağazası odaklı çalışması. Yani herhangi bir uygulamayı sadece Windows mağazasından indirebiliyorsunuz. Harici kaynaklardan uygulama kurma imkanı kaldırılmış.

Windows 10 S sürümünün kullanım sürelerine olumlu katkı yapacağı tahmin ediliyor zira sadece mağaza uygulamaları ve evrensel uygulamalar sayesinde bataryanın yükü de azalmış olacak. Aslında Windows 10 S için bir Lite sürümü diyebiliriz.

Ayrıca Bkz.iOS 11 ile yapay zekanın etkisi artıyor

Windows 10 S sürümü için bir yükseltme hakkı da tanınmış. 50$ karşılığında Windows 10 S sürümünden Pro sürümüne terfi etmek mümkün. Öğrenciler için ise herhangi bir yükseltme ücreti istenmiyor.

Microsoft bugün son kullanıcıya yönelik olarak bir duyuru yapmadı. Tüm duyurular kurumsal tarafta diyebiliriz. Chrome OS ve Chromebook rüzgarı ile baş edebilmek için Microsoft eğitim kurumlarını gözüne kestirmiş durumda. Windows 10 S ile birlikte HP ve Dell gibi pek çok düşük donanımlı dizüstü bilgisayarlar hazırlıyor. Bunlar 150$’dan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek. 

• Devam windows devam, boyle sacmaliklara devam etki linux yukselsin.

• Çöp mü? Çöpe hakaret etmeyelim lütfen.

• Mağaza da mağaza olsa, cesarete bak.

• Windows RT ile benzerlik gösteriyor..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çöp diyenler bi zahmet çok değerli fikirlerini sunsun da biz de bilelim neden çöp olduğunu. 150 dolarlık bir bilgisayarda çalışabilen bi işletim sistemi yapabilen çok fazla şirket var sanırım. Daha eline alıp test dahi edemediği bir ürün için çöp diyebilmek de büyük zeka örneği. Diyecek bir şeyiniz olsun bik bik aynı haltı tekrarlayıp durmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reshthesucker -- 2 Mayıs 2017; 19:09:00 >
  • Ancak bu şekilde windows mağazasını geliştirebilir. Mağaza harici uygulama yüklenmeyince geliştiriciler mecburen mağazaya koyacak uygulamalarını. Chromebook a rakip olur ama daha ileriye gidemez.

• reshthesucker R kullanıcısına yanıt
    Masaustu isletim sistemine uygulama sadece ve sadece marketten yukleniyor. Simdi bu COP'un android'in les marketli olmasi disinda farki nedir?

• 2. Windows RT faciası kapıda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

Masaustu isletim sistemine uygulama sadece ve sadece marketten yukleniyor. Simdi bu COP'un android'in les marketli olmasi disinda farki nedir?

Ne ifade etmeye çalışıyorsun düzgün anlat. Sistemin daha güvenli ve kararlı çalışmasını sağlayan bir şey bu aynı zamanda bilmem farkında mısın. Android ile de market-store ne dersen artık olması dışında bir benzerlik göremedim. Önce işletim sisteminin işlevini öğren. Normal bildiğimiz windowstan ne noktada neden farklılık gösteriyor bunu anla. Hiçbir şey ifade etmiyorsun.

• hacker bu günler için var :D iki güne kırıp uygulama yüklerler

• Neden hayal kırıklığı yarattığını anlayamadım! Adamlar oyun oynayanlar için, yüksek performans gerektiren programlar kullananlar için cihaz yapıyorlar zaten (surfacebook). Şu donanım delisi tayfanın dünya da kendilerinden başka kullanıcı yokmuş gibi davranmasına deli oluyorum. Surfacepro4 e de çöp dediler, 4gb ram li pc mi olur dediler, bisürü şey dediler. Pazar araştırması ve segmentasyon diye bir şey var, . İnsanlar çok farklı kullanım senaryolarında cihazlara ihtiyaç duyuyorlar. Bu insanlar forumlarda vakit geçirmediği için yok sayıyorsunuz ve yanılıyorsunuz. Amerika da cromebook lar peynir ekmek gibi satıyor. Microsoft un hamlesi gayet yerinde. Yurtdışı teknoloji sitelerine biraz baksanız windows 10 ile surface serisinin apple dan ne kadar pazar payı aldığına dair haberler göreceksiniz. Keşke surface serisi ülkemize gelse de macOS kalitesinde windows kullansak.

• quote:

Orijinalden alıntı: reshthesucker

Çöp diyenler bi zahmet çok değerli fikirlerini sunsun da biz de bilelim neden çöp olduğunu. 150 dolarlık bir bilgisayarda çalışabilen bi işletim sistemi yapabilen çok fazla şirket var sanırım. Daha eline alıp test dahi edemediği bir ürün için çöp diyebilmek de büyük zeka örneği. Diyecek bir şeyiniz olsun bik bik aynı haltı tekrarlayıp durmayın.

Bildiğin çöp. Fikir sunup alternatif geliştirmeye gerek yok. Fikir de ve ürün de çöp. Alternatif fikre ve ürüne ihtiyaç yok. Zaman Windows Phone'nun çöp olduğunu gösterdiği gibi bunun da çöp olduğunu gösterecek zaten. MS'sin son yıllarsa sırf yapmak için yaptığı, tüketicileri deneme tahtası olarak kullandığı, enayi yerine koyduğu ürünlerinden biri.

Bir zamanlar Windows Starter ve Atom bilgisayarlar vardı. Çöp olduklarını baştan hemen herkes söyledi. Zaman da çöp olduklarını gösterdi. Neyin derdindesiniz ki. MS'de hisseniz mi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

quote:

Çöp diyenler bi zahmet çok değerli fikirlerini sunsun da biz de bilelim neden çöp olduğunu. 150 dolarlık bir bilgisayarda çalışabilen bi işletim sistemi yapabilen çok fazla şirket var sanırım. Daha eline alıp test dahi edemediği bir ürün için çöp diyebilmek de büyük zeka örneği. Diyecek bir şeyiniz olsun bik bik aynı haltı tekrarlayıp durmayın.

Bildiğin çöp. Fikir sunup alternatif geliştirmeye gerek yok. Fikir de ve ürün de çöp. Alternatif fikre ve ürüne ihtiyaç yok. Zaman Windows Phone'nun çöp olduğunu gösterdiği gibi bunun da çöp olduğunu gösterecek zaten. MS'sin son yıllarsa sırf yapmak için yaptığı, tüketicileri deneme tahtası olarak kullandığı, enayi yerine koyduğu ürünlerinden biri.

Bir zamanlar Windows Starter ve Atom bilgisayarlar vardı. Çöp olduklarını baştan hemen herkes söyledi. Zaman da çöp olduklarını gösterdi. Neyin derdindesiniz ki. MS'de hisseniz mi var.

Tek bir arguman yok. Tahmin ettigim gibi. Onun yerine ad hominem var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reshthesucker -- 2 Mayıs 2017; 19:41:53 >

• quote:

quote:

Ne ifade etmeye çalışıyorsun düzgün anlat. Sistemin daha güvenli ve kararlı çalışmasını sağlayan bir şey bu aynı zamanda bilmem farkında mısın. Android ile de market-store ne dersen artık olması dışında bir benzerlik göremedim. Önce işletim sisteminin işlevini öğren. Normal bildiğimiz windowstan ne noktada neden farklılık gösteriyor bunu anla. Hiçbir şey ifade etmiyorsun.

Çok merak ediyorum, sizi firmalar özel olarak kiralıyorlar mı :)

• quote:

quote:

quote:

Çok merak ediyorum, sizi firmalar özel olarak kiralıyorlar mı :)

Ad hominemden vazgectiginiz zaman cevabi haketmis olacaksin.

• quote:

quote:

quote:

Tek bir arguman yok. Tahmin ettigim gibi.

Argüman olunca ne olacak? Fikrimi gelitirip sen mi piyasaya sunacaksın? Al tepe tele kullan, MS'nin deney kobaylarından olmaya hevesli isen engel olan yok. Sen hür iradenle beğen, ben de hür irademle beğenmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tek bir arguman yok. Tahmin ettigim gibi.

Argüman olunca ne olacak? Fikrimi gelitirip sen mi piyasaya sunacaksın? Al tepe tele kullan, MS'nin deney kobaylarından olmaya hevesli isen engel olan yok. Sen hür iradenle beğen, ben de hür irademle beğenmiyorum.

Arguman olunca forum denen seyin fikir alisverisinin anlami olacak. Senin icin onemli degil belki. Benim de umurumda degil.

• Şöyle adam gibi Lite sürüm yapsalar, yüzlerce arkaplanda gereksiz çalışan uygulamar olmasa, sade bi arayüz olsa performansa odaklansa. Sadece Masaüstü Program ekle kaldır başlat menüsü..olsa kafi kurduğum programı çalıştırsın yeter....
    Windows Store'miş, defendermiş, animasyonlu başlatmış, otomatik güncellemeymiş, cortonaymış..hepsi faso fiso. ama arkaplanda hepsi çalışıyor şimdiye kadar merak bile etmediğim halde

Windows 10'un 15-20 gb'tında neler var kaç yazılım var windowsun kendisinde, açın bakn görev yönteicisini yada Hizmet'lere bi göz atın.. Çoğu gereksiz şeyler..Kaçımız Windows'un kendi araçlarını sürekli kullanıyor, paint ve ekran alıntısı dışında?? Heeeçç...

Zamanında birinin yaptığı Windows XP 'nin bi edit'ini kullanıyordum Lite'ydi 200mb'dı 3dsmax photoshop vs hepsini çok rahat kullanabiliyordum. Onun 64bit olanı olsa hâla kullanırdım belki.

demem oki, bu tamamen çöp kısıtlanmış bir sistem...tutmaz... RT'nin deluxe hali diyelim şuna..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyc -- 2 Mayıs 2017; 19:49:28 >

• 10S ne iphone mu bu

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.