Şimdi Ara

Rovio’nun MOBA türündeki Battle Bay oyunu bu hafta global dağıtımda (Başladı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Rovio’nun MOBA türündeki Battle Bay oyunu bu hafta global dağıtımda (Başladı)

Klasik sapan türündeki Angry Birds konseptinden artık beklediği geliri elde edemeyen Rovio, farklı türlere yöneliyor. Angry Birds Action ve Islands oyunlarından sonra şimdi de MOBA türünde yepyeni bir oyun geliyor.

5v5 MOBA

Battle Bay adındaki yeni oyun aslında geçen yıl sonlarından bu yana bir iki ülkede pilot olarak deneniyordu. Firma 4 Mayıs itibariyle tüm dünyada oyunu erişime açacağını duyurdu. Son dönemde yükselen trend olan ve iyi bir gelir bırakan MOBA oyunlarına Rovio da fazla yabancı kalamadı.

Battle Bay oyunu 5v5 ayarında bir MOBA olarak karşımıza çıkıyor. Pazardaki rakiplerinin aksine savaşlarımızı hücum botlarıyla yapıyoruz. Ekranın solundaki joystick botu hareket ettirirken, sağındaki joystick ise ekranı hareket ettiriyor ve nişan alıyor.

Yavaş hareket eden bir öge olduğu için hücum botu ile mücadele etmek ilk başlarda biraz zor geliyor ancak zamanla kontrollere alışıyorsunuz. Seçtiğiniz farklı botlar farklı yeteneklere sahip. Bazılarında defans ağırlıkta iken bazıları da saldırı da öne çıkıyor.

Ayrıca Bkz.Star Wars: Puzzle Droids indirmeye sunuldu

Mücadeleleri kazandıkça hediye güçlendirmeler ve paralar kazanıyor, bu paralarla botunuzu yükseltiyorsunuz. Zorlu ekiplere karşı mücadele etmek için en iyi ekipmanlarla donanmak şart. Elbette rastgele oluşan ekbinizin de iyi olması gerekiyor. Oyunda açılmayı bekleyen pek çok bölge mevcut.

Klanlar oluşturup katılabildiğiniz oyun arkadaşlarınız ile sohbet imkanı da sunuyor. Haftalık çeşitli turnuvaların düzenlendiği oyun indirmeye sunulmuş durumda.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Battle Bay
    Battle Bay
    Battle Bay
    Battle Bay
    Battle Bay
    Battle Bay

• Kuşlar yokmu ?

• Moba mı? Şimdi Dota 2 ile bu oyun aynı klasmanda mı yani?

• quote:

Orijinalden alıntı: *siteci*

Moba mı? Şimdi Dota 2 ile bu oyun aynı klasmanda mı yani?

Hatta lol bile Dota 2 ile aynı klasmanda maalesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • youtube kLibinde ki müzik manyak kafa yaptı...
    "dubnobasswithmyheadman" tadında :))

• KESİNLİKLE İNDİRMEYİN! İLK GÜNDEN İNDİRDİM 5DK ZOR DAYANDIM.

• güzel eğlenceli oyun

tam bir moba olmasada takım savaşı tf mevcut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun piyasasının yeni trendi MOBA. Baktılar tutuyor, önüne gelen MOBA yapıyor mobil olsun PC olsun...
  • merhaba arkadaşlar,

Ben 1-2 aydır oynuyorum valla sardı beni zevkli bir oyun,

Oyunda top100 e baktığımızda iyilerin genelde shotter kullandığını görüyorum. bu geminin silah slotları fazla, bense defender kullanmakta ısrarcıyım. sağlığı daha fazla ama hantal yavaş bir gemi tank gibi.

Oyunla ilgili sormak istedikleriniz yardımcı olabileceğim bir şey varsa seve seve.

Oyun hakkında türkçe genel bilgiye ihtiyacınız varsa;

https://youtu.be/1siuVq-9EoA bu video işinize yarıyabilir
  • Moba yı sadece dota2 ve LoL tarzı sanmayın. Moba demek multiplayer online battle arena demek. Tıpa tıp olması şart değil, online battle arena tarzı olması moba etiketi için yeterli.

Mesela supercell'in yeni oyunu Brawl Stars da bir moba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IcyTea Lemon -- 6 Temmuz 2017; 13:38:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.