Şimdi Ara

Hızlı ve Öfkeli 8 gişede 1 milyar dolara ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hızlı ve Öfkeli 8 gişede 1 milyar dolara ulaştı
    Son yılların en başarılı film serileri arasında yer alan Hızlı ve Öfkeli, gişedeki yolculuğunu hız kesmeden sürdüyor. Serinin 13 Nisan'da vizyona giren sekizinci filmi Hızlı ve Öfkeli 8 (The Fate of the Furious), gişede önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Vizyona girdiği ilk haftasonunda 532.5 milyon dolar hasılat yaparak yeni bir rekora imza atan Hızlı ve Öfkeli 8, vizyondaki üçüncü haftasını tamamlarken 1 milyar dolar sınırını aştı. Filmin dünya genelinde gişe hasılatı gün itibariyle 1.06 milyar dolara ulaşmış durumda.

Hızlı ve Öfkeli 8 böylece sinema tarihinde 1 milyar dolar gişe hasılatına ulaşan 30. film oldu. Filmin dağıtımcısı olan Universal ise 105 yıllık tarihinde 5. kez 1 milyar sınırını aşmış oldu. Stüdyo daha önce Jurassic World, Hızlı ve Öfkeli 7, Minions ve Jurassic Park ile bu sınırı aşmayı başarmıştı.

Filmin bu büyük başarısında ABD dışında gördüğü yoğun ilginin payı oldukça büyük. ABD'de 192.7 milyon dolar gişe hasılatı yapan film, geri kalan 867.6 milyon dolarlık hasılatı ABD dışından elde etti.

• "Niye bitmiyor su seri artik" diyen arkadaslar sanirim her filmin siyasi bir kaygisi, muthis bir senaryosu, inanilmaz bir bakis acisi olmasi gerektigini falan dusunuyor sanirim.

Arkadaslar bazi filmler sadece gorseldir. Sadece patlama catlama, kavga dovus icin izlenir, bazi filmler insanlari korkutma amaciyla cekilir, bazi filmler guldurme amaciyla cekilir vs vs, her film matrix gibi ufuk acacak, usual suspects gibi finalde sok edecek, interstellar gibi bilimi fizigi isleyecek diye bir kural yok.

Bazi filmlerin amaci seyirciye 2 saatlik bir eglence sunmaktir sadece. Ben sahsen filme gittim, filmde izleyecegim seyi biliyordum ve izledigim sey beni tatmin etti. Cunku bu filmden kuantum fizigi ogrenmeye calismadim. Amacim bol bol araba, kavga, dovus, patlama gormekti ve istedigimi aldim.

Filme gitmeden once fragmani izlerseniz eger filmden ne beklemeniz gerektigini az cok anlarsiniz. Ulan fragmani gectim, sadece afisine baksaniz bile yeterdi be. Adam gelmis matrix diyo :/
  • Burada bile 2 milyona geldi film. Yabancı filmin 2 milyon izlenmesi her zaman görülesi bir şey değil.

• 9'da uzaya çıkacaklarmış...

• Bu kadar şişirilen bir film daha görmedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reyizsiz ilk film...

• 1 milyar mı ben olsam 50 film daha çekerim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu bu filmi bu kadar uzatmanın amacı nedir? Bitirin artık gitsin. Matrix' in bu filmin 10 katı fanı vardı ama hiç birisininde 3-4-5-6-7 si çekilsin dediğini duymadım. Recep ivedik gibi fütursuzca izleniyor...

• Beğenmıyorsanız ızlemeyın sankı zorla ızlettırıyorlarmış gibi boş boş yazıyorsunuz. Saçma sapan düğün değnek,recep ivedik ve cinli şeytanlı filmlerden iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 30 Nisan 2017; 22:34:52 >
  • Herkes övüyor bana bir türlü gitmek nasip olmadı.

• "Niye bitmiyor su seri artik" diyen arkadaslar sanirim her filmin siyasi bir kaygisi, muthis bir senaryosu, inanilmaz bir bakis acisi olmasi gerektigini falan dusunuyor sanirim.

Arkadaslar bazi filmler sadece gorseldir. Sadece patlama catlama, kavga dovus icin izlenir, bazi filmler insanlari korkutma amaciyla cekilir, bazi filmler guldurme amaciyla cekilir vs vs, her film matrix gibi ufuk acacak, usual suspects gibi finalde sok edecek, interstellar gibi bilimi fizigi isleyecek diye bir kural yok.

Bazi filmlerin amaci seyirciye 2 saatlik bir eglence sunmaktir sadece. Ben sahsen filme gittim, filmde izleyecegim seyi biliyordum ve izledigim sey beni tatmin etti. Cunku bu filmden kuantum fizigi ogrenmeye calismadim. Amacim bol bol araba, kavga, dovus, patlama gormekti ve istedigimi aldim.

Filme gitmeden once fragmani izlerseniz eger filmden ne beklemeniz gerektigini az cok anlarsiniz. Ulan fragmani gectim, sadece afisine baksaniz bile yeterdi be. Adam gelmis matrix diyo :/

• 5.film den sonra izlemeyi bıraktım pişman değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IMAX de izledim serinin en absürt ve uçuk filmi nerede ilk filmler nerede bu sırf seriye olan bağlılığımdan dolayı izliyorum her geçen sene iyice aksıyona kaçıyor doğru dürüst araba bile yoktu filmde:(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece verdigim sinema biletine yanıyorum izledigim en dandik hızlı ve ofkeli film i oldu paul walker lı eski serileri özlemiyor degilim iyicene sacmaladılar

• Tamamen isimden kazandılar film genel anlamda kötüydü. Her sektörde böyle tutan bir şey yap artık ne olursa olsun ardından gelenler nasılsa kazandırıyor. Gerçekten ilginç...
  • millet hızlı ve öfkeli deyince ne bekliyor anlamadım, derin bi senaryo ve bi felsefe bekliyor sanırım

Gider 2 saat patlama çatlama yarış sahneleri dövüş falan izler geçersin. Ben gayette eğlendim 9-10 da çıkacak ikisine de giderim sinema da. Çocukluğumuzdan beri izliyoruz seri çizgisini genişletmiş olsa da yine de tat veriyor kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Beğenmıyorsanız ızlemeyın sankı zorla ızlettırıyorlarmış gibi boş boş yazıyorsunuz. Saçma sapan düğün değnek,recep ivedik ve cinli şeytanlı filmlerden iyidir.

Zaten gitmiyoruz kardeşim niye atarlandın ki şimdi :) Recep İvedik'le cinli şeytanlı filmlere de gitmiyoruz, Dağ II, Batman Dark Knight, Warcraft gibi filmlere gidiyoruz. Absürt aksiyon izlemek istiyorsak da Avangers vs işimizi görüyor. F&F izlemem, izleyene de bir şey demem kardeşim zevk meselesi deyip geçerim sen seviyorsun diye tüm dünya insanlarının sevmesi mi lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: muratkaya

quote:

Beğenmıyorsanız ızlemeyın sankı zorla ızlettırıyorlarmış gibi boş boş yazıyorsunuz. Saçma sapan düğün değnek,recep ivedik ve cinli şeytanlı filmlerden iyidir.

Zaten gitmiyoruz kardeşim niye atarlandın ki şimdi :) Recep İvedik'le cinli şeytanlı filmlere de gitmiyoruz, Dağ II, Batman Dark Knight, Warcraft gibi filmlere gidiyoruz. Absürt aksiyon izlemek istiyorsak da Avangers vs işimizi görüyor. F&F izlemem, izleyene de bir şey demem kardeşim zevk meselesi deyip geçerim sen seviyorsun diye tüm dünya insanlarının sevmesi mi lazım?

O zaman buraya gelıp ağlamasınlar, neden bu seriyi uzartıyorlar dıye. Demek ki izleyicisi var, ızlemek ıstemeyen ızlemez bu kadar basıt.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muratkaya

quote:

O zaman buraya gelıp ağlamasınlar, neden bu seriyi uzartıyorlar dıye. Demek ki izleyicisi var, ızlemek ıstemeyen ızlemez bu kadar basıt.

Yani o konuda haklısın insanlar beğenmiş ki o kadar hasılat yapmış.

• muratkaya kullanıcısına yanıt
    Begenmeyen ızlemez adamlara nıye seriyi uzatıyorsunuz demek saçma gelıyor. Demek ki ızleyenı varkı adamlar uzatıyorlar.
  • !!!!!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.