Şimdi Ara

FarCry 1.3 yaması çıktı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
8.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.2 yamasını piyasaya sunduktan kısa bir süre sonra oluşan yanlışlıklardan dolayı geri çeken Crytek, herkes tekrar 1.2 yamasını tekrar beklerken, Shader Model 3.0 destekleyen 1.3 yamasını çıkardı.

Çok konuşulan ve geri çekilen 1.2 yamasından sonra birçok hata düzeltilmiş olarak tekrar çıkan 1.3 yamasının en önemli özelliği, donanım olarak Shader Model 3.0 özelliği sunan GeForce 6 serisi kartlara tam destek vermesi. Teorik olarak durum böyle ama partikteki somut fark ne? HardOCP'nin incelemesine göre fark beklenildiği kadar değil. En azından donanım olarak Shader Model 3.0 destekli GeForce 6 serisi kartlar için daha fazla olması bekleniyordu. Nvidia kullanıcılarının merakla beklediği ve kartlarının farklarını göstermek istedikleri bu özellik, Ati'nin üst seviye kartı X800XT ile karşılaştırılınca hiç bir farklılık göstermiyor.

1.1 den 1.3 yamasına geçince elbetteki büyük farklar oluşuyor. Fakat bu her iki firmanın kartları içinde aynı. Nvidia kartlar yeni yama ile Ati kartlar ile görüntü kalitesinde eşit düzeye çıkıyor. Yani Shader Model 2 destekli Ati kartlarda da aynı shader efektleri görülüyor. Buradan şöyle bir yorum çıkartılabilir, bu shader farklılıkları donanım olarak değil sadece yazılımsal olarak eklenmiş dokular olabilir. Eğer böyle ise Nvidia için durum şimdilik iyi. Yok eğer SM 3.0 ile SM 2.0 arasında şimdilik gözle görünür bir fark yoksa (ki öyle gözüküyor) Nvida ve taraftarlarının sürekli savundukları "Ati'nin eski teknolojili kartları" suçlamaları şimdilik yersiz kalacak gibi. Ayrıca yeni yama ile X800XT'de performans olarak fazla bi değişim olmazken, 6800GT'de yeryer bazı noktalarda performans düşüklükleri söz konusu. Tabi bunun tamamen sürücü kaynaklı olması, çıkacak yeni bir sürücü ile giderilmesi de mümkün.

1.3 yaması ile beta olarak, gizli şekilde sunulan ve aslında GeForce 6 serisi kart sahiplerini gerçek anlamda sevindirecek HDR lightning (yüksek seviyleli dinamik ışıklandırma) özelliği de geliyor. Sadece GeForce 6 serisi kartlar tarafından desteklenen ve 7 kademeli olarak kullanılan bu özellik şimdilik resimlerde de görüldüğü gibi yarı yarıya performans kaybı yaratıyor. Anti Alliasing ile şimdilik bir arada kullanılamayan HDR, 1.3 yamasının getirdiği en güzel, en önemli ve sonraki oyunların teknolojilerine ışık tutarak taban olacak yenilik bence. Aşağıda yamayı indirebileceğiniz 2 farklı link mevcut.Link 1Link 2

Sayfanın Linki : http://www.hardocp.com/article.html?art=Njc4

• Renkliler daha renkli beyazlar daha beyaz
  • donanim olarak mi cikti yama? boyle pci kart seklinde falan?
  • Herhalde ekran karti Shader 3.0 i desteklemeyenin indirmesine gerke yoktur dimi yoksa var mıdır....İşimize yarar mi
  • yazıyı biraz dikkatli okursan sm3 desteği olmayan kartlarda bile yeni efektlerin geldiğini görebilirsin
  • Far cry yamasını kurarken nereye kurulacağını soran adımı belirledikten sonra kurma işlemi devam etmiyor.
    Başka bir tane daha indirdim.Yine aynı yere gelip duruyor.Kurulacak dizini belirledikten sonra"Next" tıkliyorum.Bu vatandaş Nuh diyor peygamber demiyor.Acep nedendir.Yoksa ben onbaşıyım diye beni takmiyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mirbey -- 30 Ekim 2004, 7:49:49 >
  • sistemi beğenmemiş herhalde
  • linkler çalışmıyor ???
  • şu anda yoğun olabilir ...
  • Ben Far Cry'ıma 1.1 yamasını yükleyemiyorum ki.. (büyük ihtimalle orjinal olmadığından..)
  • Bende de aynı sorun var... Benimki de orijinal değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Faux Carnival

Ben Far Cry'ıma 1.1 yamasını yükleyemiyorum ki.. (büyük ihtimalle orjinal olmadığından..)

• Ne gülüyosun ya...
  • Bewnce oldukça fazla görünyü kali,te farkı var..Özellikle ışıklandırma muhteşem..
  • Citizen gerçekten neden gülüyorsun
  • Sayin NebiForever
    Verdiginiz linkler calismamaktadir. (Download a izin vermemektedir)
    Bilgilerinize..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ranilin

Sayin NebiForever
    Verdiginiz linkler calismamaktadir. (Download a izin vermemektedir)
    Bilgilerinize..

Evet..
  • Arkadaşlar patchı kurarken next dediğimizde hiçbir hareket yok sizdeki sorunun aynısını bende yaşıyorum.

Bu patchi kurmanın yolunu bir bilen kişi varmı acaba

bende patch belki bozuktur diye 2 defa çektim başka yerlerden.
  • Real Jackals sistemi beğenmemiştir diyorsunda ; benim sistemimide acaba beğenmemiştir sence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.