****HANGİ LASTİK? NEDEN?****
61 Cevap20493 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

191 Mesaj
25 Şubat 2007; 14:29:47 

Arkadaşlar şimdiye kadar kullandığınız ve memnun kaldığınız veya kalmadığınız LASTİK ler neler? Sebepleri ile yazabilirmisiniz? Özellikle yol tutuş ve ses yönünden hangi lastik daha iyi sizce? ve neden?

Benim deneyimlerim; LASSA Miratta kullandım, süper değildi ama memnun kaldım,
Pirelli kullandım (Megane I üzerinde sıfır almıştım), 5000 km'de bir tanesi sebebsiz yere parçalandı, lastiği 2 ayrı lastikçiye gösterdim,hiçbir çivi, batık, yırtık yoktu, Pirelli merkeze incelenmek üzere gönderdim gelen cevap malum ''kullanıcı hatası???'' Ben her hafta lastik basınçlarını kendim ölçer, bir sorun varsa düzeltirim ama... neyse dedik kul yapısı, Pirelli lastiğin veya sibopun hatalı olduğunu kabul etmedi. Pirelli çok ses yapıyordu fakat bir konuda hakkını yiyemem, çok zaman kar lastiğinin, zincirin gerekli olduğu karda-buzda beni hiç üzmedi, kar lastiği gibi yol tutuşu vardı.
Michelin 2. el aldığım araçta son kilometrelerini yaşıyordu, çok fikir edinemeden değiştirdim.
Continental (premium contact) sıfır aldığım Scenic'te takılı, yol tutuşu çok iyi, ıslakta çok iyi, çokta ses yapmıyor fakat bir tanesi parçalandı, değiştim biraz pahalıydı.

LASSA İMPETUS ,GOODYEAR, BRİDGESTONE VE MİCHELİN HAKKINDA hiç tecrübem yok, olan ark. lardan paylaşmalarını bekliyorum...
Bir de bazen VW ve Ford sıfır araçlarına taktığı Firestone diye bir lastik var, neyin nesi bilen varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koksal09 -- 25 Şubat 2007; 14:34:46 >

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

Geçenler geçti seni, uçtu pabucun dama,
Çatla Sodom-Gomore, patla Bizans ve Roma!
Öttür yem borusunu öttür, öttür, borazan!
Bitpazarında sattık, kalkamaz artık kazan!

115 Mesaj
25 Şubat 2007; 22:03:36 

BRİDGESTONE VE MİCHELİN ikisini tavsiye ederim yumuşak lastikler oldukları içinde kışında iyi performans veriyorlar.ben kullandım özelliklede michelin çok kaliteli dostum

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Şubat 2007; 0:08:36 

lastikte michelini tek geçerim

2034 Mesaj
26 Şubat 2007; 0:16:37 

Bridgestone B390 ile frene bir basıodum 100 mt ılerde duruyordum. Çok berbat lastık. Yol tutmaz, lastık sesı yapar, serttir. Aman diyeyim Bridgestone'den uzak dur. Michelin'den şaşma...

562 Mesaj
26 Şubat 2007; 2:39:45 

Valla Pirelli markasından uzak dur da ne alırsan al..
Hiç memnun değilim..

----- '11 Corsa 1.3 CTDI Esst. C'mon -----

835 Mesaj
26 Şubat 2007; 8:45:32 

Aracıma 4 yeni Goodyear GT 2 marka lastik aldım.Yol sesinin oldukça azaldığını farkettim.Özellikle ıslak zeminlerde de performansından memnun kaldım.

115 Mesaj
26 Şubat 2007; 9:03:57 

hayırlı olsun da şindi yeni ondan öyle iyi.şöyle biraz bin bakalım ondan sonra taş gibi sertleşiyor.helede GT2 ler aynı paraya michelin alsaydın dostum.
quote:

Orjinalden alıntı: moondance

Aracıma 4 yeni Goodyear GT 2 marka lastik aldım.Yol sesinin oldukça azaldığını farkettim.Özellikle ıslak zeminlerde de performansından memnun kaldım.

138 Mesaj
26 Şubat 2007; 9:49:02 

aslinda lastik olayinda michelin'in ustune yok ama nedense ben cok memnun kalmadim. DUNLOP kullaniorum michelin'e gore biraz daha sert bi lastik ama ses gibi bi sorunu yok. Continental'ler turkiye sartlarina uygun bir lastik degil soylemis olayim. Renault'larin uzerinde gelmesine karsin 50 yanak boyunda en ufak cukura biraz hizli girerseniz jant aninda isiriyo. tecrubeyle sabit. DUNLOP tavsiye edebilirim michelin gurubundan gelio sonucta

Renault Safrane II 2001 2.5RXT | Renault Laguna III 2012 2.0dCi INITIALE Paris | Renault Koleos II Privilage 2012 2.0dCi 150Hp | Renault Latitude 2011 2.0dCi BVA Executive

293 Mesaj
26 Şubat 2007; 9:55:57 

1. michelin
2. continental

gerisi hikaye...

ford focus hb collection demir gri

1313 Mesaj
26 Şubat 2007; 21:41:54 

GODYEAR GT2 den daha iyidir michelin enerjy...ikisinide kullandım. fiyat aynı

Megane 3 faz 2 1.6 extrem.
Sony Xperia P

191 Mesaj
27 Şubat 2007; 18:51:49 

arabayı ilk aldığımda michelin enerjy lastikler vardı sonra başka michelin lastikle değiştirdim.enerjy soğuk sıcak mükemmel performans veriyo ondan iyi lastik tanımıyorum.şimdikiler soğuk havada hiç iyi deil boyuna kayıyo.ısınınca idare eder.

181 Mesaj
27 Şubat 2007; 23:41:58 

pirelli p6000 benim arabamın fabrika lastikleriydi 20.000 km'de 1 tanesi balon yaptığı için diğerlerini de verip AVON ZV3 ile takasladım. Çok güzel bir lastik, balon yok, yol tutuş mükemmel ama ömrü en fazla 3 yaz. Kış lastiği Michelan Alpin II kesinlikle Ankara Dikmenin buzlu ve karlı yokuşlarında geçen sene benim elim ayağım oldu, tek kelime ile mükemmel...

699 Mesaj
28 Şubat 2007; 8:53:36 

Bridgestone B390 : Sert hamurlu, çok uzun olmayan ömürlü ve gürültülü bir lastik. Ama emniyet açısından problem yaşamadım.

Pirelli Carving : Kar lastiği..Fevkalade..Müthiş sessiz..Yol tutuşu hakkında yoruma dahi gerek yok.

Trayal T400 : Arabamı galeriden aldığımda üzerinde bulunan (daha bıyıkları bile duruyodu ) ultra-dandik sıfatını hakeden bir lastik. Bırakn yağmuru karı,kuru yolda bile tutmuyor yolu. Uzak durun..Aman aman..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exposure -- 28 Şubat 2007; 8:54:34 >

Alone I call to ease the pain
Yearning to be held by you..

1479 Mesaj
28 Şubat 2007; 11:49:34 

kışları goodyear ultragrip 7 kullanıyorum,gerçekten sessiz ve konforlu bir lastik,diğer özelliklerini anlatmama gerek yok,tecrübe ve testlerle sabittir
yazlık olarak da halen aracın üzerinde gelen goodyear eagle nct5 ler var,fena bir lastik değil,çok iyi de diyemem,zaten nct5 kullanacaksanız newyork gibi biyerde yaşamalısınız,çünkü lastik sanki çakıl süpürgesi,yolda nekadar çakıl varsa hepsi lastik dişlerinin arasına kaçıyor ve insanı çileden çıkartan sesler geliyor ilerlerken. ug7 kış lastiği olmasına rağmen nct5'den kat kat konforlu ve sessiz bunu da belirtmek isterim. nct5 biterse de alacağım lastik good year excellence olur büyük ihtimal,ama nct5 i parçalamam yakındır bitmesini beklemeden

psn: xradiancexx
DV6-1146et

409 Mesaj
28 Şubat 2007; 14:42:22 

michelin nedeni yok tamamen duygusal yasadıgın sehırın yolları guzelse michelın kotuyse yolar cukur falan goodyear diğerlerini alma zaten

constructors campıon renault

2611 Mesaj
28 Şubat 2007; 16:20:57 

2005 YILINDA TRANSPORTERİ TELİM ALMAYA GİTTİĞİMDE VW İKİ LASTİK TAKIYOR MICHELIN VVE FİRESTONE ...İNŞALLAH MICHELIN DİR DEDİM....
EWET MICHELINDİ(C TİPİ)......AMA 4 AY SONRA CAM KESİĞİ GİBİ PARÇALANIPDÖKÜLMEYE BAŞLADI SERVİSE GÖSTERDİM Bİ ADRES VERDİLER....MICHELIN YETKİLİ BAYİİ Sİ.....GİTTİM BAKTILAR VE BHANE ŞUYDU..''ARABA ÇOK GÜÇLÜ''''......
MICHELIN GİBİ Bİ LASTİK NASI BÖYLE PARÇALANIR...FİRESTONE ALMAN MALI BİR LASTİK....
GİTTİM KUMHO ECSTRA TAKTIM 1 SENEDE ONU KULLANDIM PARÇALANMA OLMADI(225/55/17)
quote:

Orjinalden alıntı: koksal09

Arkadaşlar şimdiye kadar kullandığınız ve memnun kaldığınız veya kalmadığınız LASTİK ler neler? Sebepleri ile yazabilirmisiniz? Özellikle yol tutuş ve ses yönünden hangi lastik daha iyi sizce? ve neden?

Benim deneyimlerim; LASSA Miratta kullandım, süper değildi ama memnun kaldım,
Pirelli kullandım (Megane I üzerinde sıfır almıştım), 5000 km'de bir tanesi sebebsiz yere parçalandı, lastiği 2 ayrı lastikçiye gösterdim,hiçbir çivi, batık, yırtık yoktu, Pirelli merkeze incelenmek üzere gönderdim gelen cevap malum ''kullanıcı hatası???'' Ben her hafta lastik basınçlarını kendim ölçer, bir sorun varsa düzeltirim ama... neyse dedik kul yapısı, Pirelli lastiğin veya sibopun hatalı olduğunu kabul etmedi. Pirelli çok ses yapıyordu fakat bir konuda hakkını yiyemem, çok zaman kar lastiğinin, zincirin gerekli olduğu karda-buzda beni hiç üzmedi, kar lastiği gibi yol tutuşu vardı.
Michelin 2. el aldığım araçta son kilometrelerini yaşıyordu, çok fikir edinemeden değiştirdim.
Continental (premium contact) sıfır aldığım Scenic'te takılı, yol tutuşu çok iyi, ıslakta çok iyi, çokta ses yapmıyor fakat bir tanesi parçalandı, değiştim biraz pahalıydı.

LASSA İMPETUS ,GOODYEAR, BRİDGESTONE VE MİCHELİN HAKKINDA hiç tecrübem yok, olan ark. lardan paylaşmalarını bekliyorum...
Bir de bazen VW ve Ford sıfır araçlarına taktığı Firestone diye bir lastik var, neyin nesi bilen varmı?

3676 Mesaj
28 Şubat 2007; 17:22:54 

pirelli p400 taktırdım clioya. iğrenç bir lastik diyebilirim. ıslak zeminde biraz iyi ama kuru zeminde ve toprakta tam bir katil. çok fazla zıplamaya neden oluyor, çok sert bir hamuru var sıcak havalar hariç yol tutmuyor, araba her zaman geziniyor. ayrıca çok aşırı derecede gürültü yapıyor.

şu an kar lastiği olarak bridgestone blizzak lm-18 var. kar ve buzda mükemmel diyebilirim, yol tutuşu harika. ancak hafif çamurlu zeminde normal bir yaz lastiğinden çok kızaklıyor. onun dışında ıslak zeminde, ve toprakta iyi. kuru havada normal kuru lastiklerden daha iyi değil yalnız.

şimdiye kadar en memnun kaldığım lastik aracın üstünde gelen continental idi. ses seviyesi ve yol tutuşu çok iyiydi o tip lastikler arasında bence. araba sanki tangır tungur değil de yumuşak giderdi yolda. onları yıldan dolayı oluşan yıpranma yüzünden değiştirmiştim. gittim pirellileri aldım daha beter oldu

Mobil imza versek?

191 Mesaj
28 Şubat 2007; 19:40:10 

Arkadaşlar bir de kış lastiği olarak 2 adet yeni Lassa Snoways2 aldım, hem karda hem buzda çok iyi olduğunu söyleyebilirim.Ev ve işyeri dik yokuşlu bir yola sahip, özellikle buz tutmuş dik yokuşta dur-kalk yaptım ne kaydı, ne de patinaj oldu...Fakat fiyatını pahalı buldum (205-55 R16 tanesi 200 ytl)

Bir de özellikle Lass-İmpetus-2 yi merak ediyorum ben ve kullanan varsa, lastik hakkındaki izlenimlerini yazmasını rica ediyorum. Bilhassa ses konusunda nasıldır acaba?
Diğer lastiklere göre biraz daha hesaplı ve özelliklerine bakınca kalite olarak iddalı gibi, fakat önemli olan kullananların düşünceleridir bence

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

1479 Mesaj
28 Şubat 2007; 22:52:30 

abicim keşke 170 verip good year ultragrip 7 alsaymışsın.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xradiancex -- 28 Şubat 2007; 22:53:25 >

DV6-1146et

113 Mesaj
1 Mart 2007; 1:40:16 

Michelin'le Bridgestone aynı kefeye konurmu hiç , çok ayıp.

2007 meganeII HB exp
1.5 dCi 100 HP

113 Mesaj
1 Mart 2007; 1:43:11 

Aynı şey Goodyear GT2 içinde geçerli. Bunlar kauçuğu az, sert lastikler.
Mişlenin kauçuk oranı onu kaliteli yapan.

2007 meganeII HB exp
1.5 dCi 100 HP

191 Mesaj
1 Mart 2007; 12:32:24 

quote:

Orjinalden alıntı: xradiancex

Hocam ilk sorduğum lastikti, benim ebatlara (205-55 R16) 240 ytl fiyat çektiler...

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

1479 Mesaj
1 Mart 2007; 13:43:10 

hocam liste fiyatına önüme koydular 226ytl idi,peşin pazarlıkla tanesini 170den aldım ben.Nasıl esnaf bunlar anlamıyorum

DV6-1146et

768 Mesaj
2 Mart 2007; 14:43:08 

arkadaşlar Bridgestone b330 Evo serisini kullandıktan sonra öğrencilerimden birinin sayesinde mecburen Goodyear aldım. Michelinin birçok üretim yeri var. Özellikle Michelin Çin üretimi ki Türkiye'ye çok geliyor. Bebat bulabilirsen Fransız ya da Avrupa üretimi bir michelin ya da Good year'ın H serisi özellikle yağmurlu bir yerde yaşıyorsan hydra tavsiye ederim. biraz pahalı olsa bile tanesi 160 ytl ama verdiğin paraya değer.

Ford Mondeo 2004 Mk3 2.0 Ghia
Hyundai ix 35 2013

4 Mesaj
17 Mart 2007; 16:51:41 

Herkes kendi tecrübesine göre bir takım yorumlar yapmış, yer yer doğru, yer yer ön yargılı, yer yer de sadece marka hastalığı;

Her lastiğin kendine göre artıları ve buna göre de eksileri vardır. Örneğin viraja çok iyi girebilen bir lastik çok gürültü yapar, ama gürültüsüz bir lastik de virajlara sert giremez.

Kimi lastikler her ikisini de başarır, ama yakıtın artmasına neden olur. Daha bunun gibi birçok değişik karakteristik özellikler var. Mesela yumuşak lastik yola daha iyi tutunur ama çabuk eskir. v.s v.s

Ama benim ilk beşe giren listem şu;
1. Continental PremiumContact 2
2. Bridgestone Turanza ER300
3. Dunlop SP Sport Fastresponse
4. Kumho Ecsta SPT KU31
5. Toyo Proxes CF 1

Özellikle fiyat-performans olarak düşünürseniz, Kumho ve Toyo tanıdığınız pahalı markalardan aşağı kalır yanları yok.

Sadece cooper tire co. nun ürettiği markalardan sakının, örneğin Avon. Lastikleri çok iyi görünüyor ama hatalı üretim istatistiği en yüksek şirketlerden biridir.

263 Mesaj
17 Mart 2007; 23:37:58 

bridstone evo 3300 gayet güzel michelin türkiye yollarına uygun degil.10 lastikciden 6si aynı görüşte

2005 scenic exception 1.6 16v

262 Mesaj
18 Mart 2007; 0:42:22 

Acaba gerekçeliri neler?

Yumuşaklığı mı? Fiyatı mı? Tutulması mı? Çabuk yıpranması mı?

Elbette görüşlere önem vermek lazım ama mantıklı gerekçeleri nedir acaba

quote:

Orjinalden alıntı: karamurat39

bridstone evo 3300 gayet güzel michelin türkiye yollarına uygun degil.10 lastikciden 6si aynı görüşte

166 Mesaj
18 Mart 2007; 0:43:50 

goodyear dan vazgeçmem ötekileri salla goodyear 1 numara

Otomobillere bayılıyorum

798 Mesaj
18 Mart 2007; 11:12:31 

ben şu an petlas kullanıyom bizim arabalar için öyle ekstra lastiğe ihtiyaç yok zaten aşırı bir hız olayı olmadığından viraja sert girersem ne olur sert fren yaparsam ne olur gibi dertlerimiz yok ama babam mercedeste continental ve michelin kullanıyor ve memnun ama abdulkadir özcan a.ş. nin sattığı lastikler gayet iyi(hankook hariç) yavaş arabalar için

92 Beyaz Spring

191 Mesaj
18 Mart 2007; 12:55:31 

quote:

Orjinalden alıntı: adu040

ben şu an petlas kullanıyom bizim arabalar için öyle ekstra lastiğe ihtiyaç yok zaten aşırı bir hız olayı olmadığından viraja sert girersem ne olur sert fren yaparsam ne olur gibi dertlerimiz yok ama babam mercedeste continental ve michelin kullanıyor ve memnun ama abdulkadir özcan a.ş. nin sattığı lastikler gayet iyi(hankook hariç) yavaş arabalar için

Arkadaşım çok iyi hatırlarım; Michelin'den PETLAS'I inclemek için bir ekip gelmişti zamanında, MİCHELİN yetkilileri PETLAS'IN ürettikleri lastik kalitesine hayran olduklarını belirtmişlerdi. Fakat ne hikmetse 28 Şubat süreci sonrası irtacia sermaye v.s denilerek şirket epey bi hırpalandı, MİCHELİN de TR. de PETLAS ile lastik üretimi planından vazgeçmek zorunda kaldı. Kimse yanlış anlamasıni siyaset, reklam falan yapmıyorum, gerçekler böyle. Bir zamanlar F16 larımız (ve diğer ülke uçakları için) için lastik üreten PETLAS gereksiz tartışmalar ve kısır çekişmeler (burada hepsini yazamıyorum PETLAS'IN gelişmesi ve MİCHELİN ile ortak üretime geçmesi bazı büyük holdinglerin çıkarlarına ters düşmekteydi) yüzünden şirket bir hayli darbe aldı.

Yani emin ol %100 YERLİ OLAN PETLAS kötü lastik üretmiyor, zamanında bizde az kullanmadık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koksal09 -- 18 Mart 2007; 15:02:52 >

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

262 Mesaj
20 Mart 2007; 19:34:42 

sebebini bilmiyorum ama michelin derim.... şu an goodyear kullansam da....

284 Mesaj
23 Mart 2007; 14:47:16 

Önceki arabamı aldığımda üstünde Lassa Grand Slam vardı,küçük arabalar için sağlam bi lastik,lakin konforlu olduğunu söyleyemem..Sonra o lastikleri Fulda Force ile değiştirdim,çok daha konforlu idi,ama 5000 km sonra bi tanesi sebebsiz bozuldu..Çekme yapmaya başladı..
Arkadasımın Connect e de Fuldanın bir modelini almıştık,15 bin km de dağıldı lastikler..

Şimdi ki arabamda pirelli P 400 var,sağlam ama gürültülü ve çok sert..Zıp Zıp zıplatıyor....

2004 Megane 2 sedan 1.6 Dynamique BVA

52 Mesaj
23 Mart 2007; 16:18:13 

arklar kleber nasıl bir lastiktir hangi markanın modelidir yoksa kendisi markamıdır...yol tutuşu , vs bilgi verirseniz sevinirim
saygılar.

Andre Santos
##Sevenleri#ve#Hayranları#Derneği##

874 Mesaj
24 Mart 2007; 13:20:31 

Firestone Bridgestone'un markası değil miydi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.

Michelin ile ilgili balon yapma,çatlama gibi sorunlar çok duydum.

Sıfır lastiğim park ederken kaldırıma hafifçe süttü lastik yanaktan patladı, bir de konya ovasında düz yolda giderken arka lastik parçalandı hızlı gitmememiz ve yolun düz olması belki de hayatımızı kurtardı. Türkiyede üretilmesininde etkisiyle lastik alacak olsam bridgestone alırım,yumuşak lastik istersem nokianları övüyorlar çok merak ediyorum bu yüzden tercihim nokian olur.

2007 Toyota Corolla HB 1.4 D-4D Gümüş Gri

332 Mesaj
24 Mart 2007; 20:25:41 

renault ticari aracta minibüste şu an 60,000 geldi gelecek uzerinde orjınal . Continental lastık vardı...daha gider ne zaman biter bakalım.
bılmem daha ıyısı gıdermı bu araclara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 24 Mart 2007; 20:26:55 >

32 Mesaj
24 Mart 2007; 22:51:00 

Lastik konusunda Goodyearden hiç şaşmadım. Sattığım aracım 60.000 de ilk lastikleri vardı üzerinde.Şimdiki aracım Megane I ilk lastikleri var.75000 de. Spor kullanmam aracı ama . Asfalt sesi konusunda diğer markaların lastikleri daha mı iyidir? Bende merak ediyorum.Sağlamlıkta GOODYEAR derim..

İNSANI KESİRLE İFADE EDERSEK PAYI KİŞİLİĞİNİ, PAYDASI KENDİNİ NE SANDIĞINI İFADE EDER.PAYDA BÜYÜDÜKÇE KESİR HER ZAMAN KÜÇÜLÜR...

8 Mesaj
6 Nisan 2007; 20:37:40 

MICHELIN derim, bayadır kullanıyoruz,herhangi bi sorunda çıkarmadı şu ana kadar , tavsiye ederim..

300 Mesaj
6 Nisan 2007; 22:20:32 

quote:

Orjinalden alıntı: AÇIKGÖZ

Lastik konusunda Goodyearden hiç şaşmadım. Sattığım aracım 60.000 de ilk lastikleri vardı üzerinde.Şimdiki aracım Megane I ilk lastikleri var.75000 de. Spor kullanmam aracı ama . Asfalt sesi konusunda diğer markaların lastikleri daha mı iyidir? Bende merak ediyorum.Sağlamlıkta GOODYEAR derim..

kardeş bencede goodyear bende 2006 307hdi 110 bg var adamlar bi lastik yapmışlar : Eagle NCT5 daha uzun ömürlüdür ve aracınızın motorundan daha az enerjiye ihtiyaç duyar. Size sadece önemli miktarda para kazancı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda karbondioksit gazının emisyonunu azaltarak çevreye de yardım eder. Eagle NCT5 üretim sürecindeki yenilikler sayesinde, çevre için duyarlı bir seçim yaparken, tasarruf yapmanıza yardımcı olur.

Eagle NCT5'in özellikleriAzaltılmış benzin tüketimi
Arttırılımış kilometre ömrü
Karbondioksit emisyonunun kayda değer azaltılması
Hem ıslak hem de kuru yollarda mükemmel yol tutuşu
Asgariye indirilmiş gürültü seviyesiyle ideal konfor

adamlar bir depoda %5 tasarruf sağlayan lastik yapmışlar

127 Mesaj
7 Nisan 2007; 13:46:46 

arkadaşlar nokian nrh-i 195 65 r15 140 ytl (akın lastik bostancı)

michelin nergy e3a 160 ytl hangisi ni almalıyım kararsız kaldım....

bu ara nokian markası pek revaçta finlandiyanın nokia şehrinde üretilen
nokia firmasından gelen bir ürün ve epey övdüler dünyanın en sessiz lastiği diyerek...

kullanan bilen tavsiye eden varmı?haftasonuna kadar almam gerekiyor kış lastikleri uğultu yapmaya başladı...(havalar ısınıyor...)
tavsiyelerinize göre

fiyatlar nasıl....

bildiğiniz önerebileceğiniz lastik firması varmıdır...

273 Mesaj
7 Nisan 2007; 23:21:30 

Erzurum gibi kış memlektinde 4 adet kışlık michelin aldım banamısın demedi.öncedende yazlıklardada michelin kullanıyordum.hem yazlıkta hem kışlıkta müthiş performans.karda kışlıklar yazında yazlıklar beni üzmedi hiç.
tek alabilceğiniz lastik michelin.ayrıntılı blgiye aşağıdaki linkten ulaşabilrsiniz.
sağlıcakla kazasız belasız günler...

http://www.abdulkadirozcan.com.tr/page.php?ID=121

------------------------------------------------
ikibin 7 σρєℓ ¢σяѕα ¢∂тι güмüş gяι
http://img535.imageshack.us/img535/9620/corsam.jpg
Nikon D90
izmir.americanlife
------------------------------------------------

370 Mesaj
13 Nisan 2007; 3:26:41 

Önceki araçta Goodyear GT2 kullanıyordum. Daha iyi tutan var mı? diye sordum GT3 önerdiler. Çok memnun kaldım. Çabuk aşınıyor ama kısa mesafede duruyordu. Şu an kullandığım araçta Bridgestone var. Memnun değilim. Yokuşlarda ve ıslak zeminde daha kolay kayıyor. Zamanı gelince Goodyear ile değiştirmek istiyorum. Lastik çok fazla mevsim değişikliği görürse, aşınmamış olsa bile, yolu tutma özelliğini kaybediyor.

58 Mesaj
13 Nisan 2007; 9:49:12 

Michelin Energy var arabamda, şakır şakır yagmur yağıyoken ve arabada 4 kişi varken hayvan gibi abanıp bi test edeyim lastikleri dedim, gram kaymıyor. Ben çok memnunum, yol tutuşu gerçekten fevkalade.

113 Mesaj
14 Nisan 2007; 16:06:14 

ben de araba sifirken takilan good year lastikleri 2sene kullandiktan sonra yaklasik 6aydir michelin kullaniyorum tecrubelerime gore karda yagmurda kuruda hic farketmez michelin yol tutusu bariz bi sekilde daha iyi. Ses konusunda ise good year gayet iiydi michelin takana kadar arabadaki yol sesinden hic rahatsiz olmamistim diyebilirim ama michelin baya ses yapiyor

695 Mesaj
15 Nisan 2007; 1:39:01 

Bizde Hankook var, orjinal lastikleri. Islak zeminde felaket kayıyor ve kuru zeminde düz gidişte sorun yok fakat yüklenildiğinde çok çabuk patiye düşüyor. Güzel kalkış yapmak zor oluyor, başka lastik kullanmadığım için yorum yapamıycam

2005 Chevrolet Lacetti 1.6 SX - Gümüş

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Nisan 2007; 3:21:47 

michelin

768 Mesaj
16 Nisan 2007; 12:28:07 

quote:

Orjinalden alıntı: xradiancex

155 e de goodyear hydragrip alabilirdin ıslak zemin sihirbazı. kuruda da mükemmel yol tutuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commonwealth -- 16 Nisan 2007; 12:28:59 >

Hyundai ix 35 2013

768 Mesaj
16 Nisan 2007; 12:35:46 

arkadaşlar michelin 11 ülkede üretiliyor. en dandikleri malesef kalite farkı var, en dandikleri çin ve kore taivan michelin'i ve ne yazıkki çoğu toptancı oralardan alıyor lastikleri. tanıdığınız bir bayi var ise ve size gerçekten avrupa üretimi ki Brezilya bile bir gömlek kalitesiz, michelin verecekse alın yoksa çok berbat bir lastikle karşılaşma ihtimaliniz var. insan düşünüyo yav bunlar markasını basıyo herhalde aynı standart olur diye ama olmadığına şahidim. goodyear için ise Alman üretimi ve rafta 1 yıldan fazla beklememişini bulursanız hiç kaçırmayın. Bridgestone ise neredeyse beni öldürüyordu.

Hyundai ix 35 2013

64 Mesaj
22 Nisan 2007; 11:08:25 

bende bridgestone turanza er 300 aldım memnunum.bridgestoneden memnun olmayanlar sebebinide söylerlerse sevinirim.

2004 Auth-anbej-zavolli lpg-Sony dvd406e-Toshiba A300-247-LG47lm670s-42LN575S-LGG2-SONYXPERİANEO

8 Mesaj
22 Nisan 2007; 20:27:56 

arkadaşlar bence renocular için en iyi lastik goodyear.

1908 Mesaj
22 Nisan 2007; 20:31:36 

ben toyo kullanıyorum. çok yumuşak bir lastik çok az lastik sesi yapıor ama yumuşak olduğu için çabuk yıpranıyor gibi

289 Mesaj
27 Nisan 2007; 0:08:01 

gerek forumumuzda gerekse diger forumlarda nokian lastikler cok ovgu almis. ozellikle kis lastikleri hususunda asmis bir marka olarak bahsedilmis.
nokian lastiklerini resmi sitesinden de inceledim. turkiyede satis yapan firmalarin internet adresleri ile karsilastirma yaptim. ve gordum ki urun gaminda farklilik var. turkiyede satilan, nrhi modeli olsa gerek, eski bir urun olma olasiligi var, resmi sitede bu urun yok. bu hususa dikkat ederek nokian i tercih etmeyi dusunuyorum ileride. ozellikle testlerde sessizlik hususunda ulastigi degerler dikkat cekiyor.

46 Mesaj
27 Ocak 2012; 13:49:45 

Avon lastik gerçekten parlayan bir marka haline geldi. Avon Lastik

Bilgisayar

9 Mesaj
13 Şubat 2012; 14:03:38 

Beyler benim arabamda Goodyear takılı.185km/h izle giderken (ıslak zeminde) hiç kaymadan durdum

1001 Mesaj
13 Şubat 2012; 17:06:14 

Bu zamana dek 2003-2010 yılları arasında 1997 Laguna 2.0 S aracımda
Goodyear NCT5 = Islak zemin ve kuru zeminde tatminkar hiç sorun yaşatmadı
Continental Premium Concatct 2 = Islak zeminde NCT5 ten daha iyi yol tutuş, kuru zeminde sorunsuz yalnız karlı zemine denk gelirseniz hiç sansınız yok tutunmuyor. Karlı zeminde NCT5 daha iyi
Goodyear HydraGrip = Islak zemin mükemmel, kuru zeminde tatminkar, karlı zeminde kış lastiği kadar olmasada oldukça iyi idi.
2010-2012 arasında Laguna II 2.0 Turbo
Pirelli P7 = Kuru zemin çok iyi, ıslak zemin çok iyi, dezavantaj biraz gürültülü bir lastik fakat aşınma oranı çok az.
Pirelli Sottezero W210 Winter = Islak zemin mükemmel, kar performansı bu zamana dek bir kere bile sıkıntıya sokmadı ki oldukca yoğun kar ve tipide kullandım, kuru zeminde gürültülü çalısıyor.

2006 Laguna II 2.0 Turbo Phase II - Privilege / BVA (Boîte de Vitesse Automatique)

₪ HTC One™ ₪

Ünlü bir üşenirin dediği gibi BOŞVER!...

2703 Mesaj
15 Şubat 2012; 22:01:04 

Değişik araçlarımda kullandığım lastikler ve objektif izlenimlerim.

continental eco contact (almandı sanırım): çok güzel yol tutuşu ve frenajı vardı ama erken sertleşip çatladı.sesliydi.
goodyear gt3 (ithaldi neydi unuttum):continentalden sonra sessiz ve yumuşaktı ama continentalin eskimiş hali bile frenajda daha iyiydi.
fulda ecocontrol (yerli): 4 üde yanaklardan balon yaptı.Fıtık gibiydi elimizde patladı lastikler.
dunlop sp30 (fransız) : hem sessiz hem de yola yapışan bir lastikti çok aradım o lastikleri.
dunlop sp sport (yerli): sessiz ama frenajı ıslakta kesinlikle güvenilmezdi. Abs sürekli devredeydi.
michelin energy saver 2 (ispanyol): yazın harika ama kışın ıslakta felaket kayıyordu. ama kullandığım en sessiz, en konforlu lastikti . gerçekten reklamdaki gibi 0.2lt tüketim düşmüştü.
bridgestone b250 (yerli): ağzımı bozacağım o kadar kötü bir lastikti.2. senede kazığa döndü.harıltısı kafa bırakmıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the engine -- 15 Şubat 2012; 22:02:58 >

205 Mesaj
7 Haziran 2012; 14:34:33 

Sana İyiden Kötüye Sıralama Çıkarıyım

Michelin Enery Saver
Bridgestone er300

Diğerleri Yalan Dolan Hee Doğru Daha Var Onlar Uzun Ömürlü Değil Şimdi Michelin Kullanıyorum Harikaa !

Tabiatın Kanunu Nedir ? Fazla Para Ver İyisini Al..

Hyundai New Thinking New Possibilities..

205 Mesaj
7 Haziran 2012; 14:52:00 

Michelin Kullanmadım Ama Kullanların Arabasına Bindim Megan 2009 Fena Araç Zaten Bide Tosya Virajlarında Süper Tutuşu vardı savrulma sıfır hertürlü michelin bridgeston daha ekonomik !!!!!!!!!!!!!

Hyundai New Thinking New Possibilities..

4463 Mesaj