Şimdi Ara

Samsung’dan kelimeleri sembollere dönüştüren uygulama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung’dan kelimeleri sembollere dönüştüren uygulama

Hayatı kolaylaştırmak veya engelleri aşmak adına Samsung’un yazılım merkezi önemli projeler geliştiriyor. Son olarak indirmeye sunulan uygulama, konuşma yitimi rahatsızlığında muzdarip olan kullanıcılara yardımcı olmayı amaçlıyor.

Sınırları kaldırmak

Afaziya olarak da bilinen rahatsızlık, insanların konuşma, okuma ve yazma yeteneğini sınırlıyor. Bu nedenle kullanıcılar derdini tam olarak anlatamıyor. Wemogee adındaki uygulama tam bu noktada devreye giriyor ve  ifadeleri emojilere döküyor.

Bir sohbet uygulaması olan Wemogee, Milan Üniversitesi araştırmacılar ile birlikte geliştirilmiş. Uygulamanın amacı afaziya hastası olan kullanıcıya ifadeleri emoji olarak iletmek ve daha kolay bir şekilde cevap vermesini sağlamak. Dil yeteneği körelmiş olsa da afaziya hastalarının emojileri doğru bir şekilde kullanabildiği belirtiliyor.

Ayrıca Bkz.Google Play Awards 2017 adayları belli oldu, Türkiye’den de bir uygulama var

Hangi emojinin hangi ifadeyi en iyi şekilde anlattığı üzerinde çalışmalar yapan ekip ortaya yeni bir sohbet dili çıkarmış. Nasılsın? veya Yardım Et! gibi ifadeler bir kaç emoji ile rahatlıkla anlatılabiliyor. Hali hazırda daha az emoji ile daha fazla ifadeyi anlatmanın yolları üzerinde çalışılıyor. Uygulama Android için yayında.

• Note 7 diyince...

Samsung’dan kelimeleri sembollere dönüştüren uygulama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • swiftkey de zaten var.

• mantıklı hareketler engelleri kaldırmak için çalışmaları beni mutlu ediyor helal olsun sana samsung

• Videoyu izleyip anlamayanlar hemen su klavyede var, bu klavyede var zaten triplerine girmis. Kardesim moron moron yasamayin su hayati

Samsung'u tebrik ediyorum, boyle bir sorun olabilecegini bile bilmiyordum guzel cozum olusturmuslar

• Degisik bir uygulama ama ben kullanmam bunu.mesajlatin amaci zaten arama yapilmayan durumlarda kullanilmasi hal boyle oluncada sekilli iletisim kulanissiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.