Şimdi Ara

Desteklenmeyen telefonlara da Windows 10 Creators Update yüklemek mümkün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Desteklenmeyen telefonlara da Windows 10 Creators Update yüklemek mümkün

Windows 10 Mobile Creators Update artık resmen yayınlandı ancak ne yazık ki sadece 13 telefon bu güncellemeyi alıyor. Zira Microsoft, uyumluluk sorunları nedeniyle cihazlarının yaklaşık yüzde 40'ını geride bırakıyor.

İşin tuhaf yanı, Lumia 930 ve 1520 de dahil olmak üzere Creators Update edinen telefonların birçoğu önizleme yapılarını iyi şekilde çalıştırmayı başarmıştı. Görünen o ki Microsoft'un kendisi de bunu çok iyi biliyor.

Şirket bugün, Creators Update RTM'yi mobil cihazlar için Release Preview halkasına sunarak, final yapısına yükseltme yapma şansı olmayan kullanıcıların da kararlı sürüme geçiş yapabilmesini sağladı.

Ayrıca Bkz.Çift kamera ve Snapdragon 835'li OnePlus 5 sızdırıldı
    Yazılım devi, Geri Bildirim Merkezi'ndeki (Feedback Hub) bir duyuruda, bu geçici çözümün beraberinde bir risk getirdiğini açıkladı. Çünkü işletim sistemi desteklenmiyor ve herhangi bir hata ya da sorun giderilmeyecek. Konuyla ilgili açıklama şu şekilde;

"Desteklenmeyen bir cihazda Windows Insider iseniz, Windows 10 Creators Update'de kalabilir ve Release Preview halkası aracılığıyla Toplu Güncellemeleri (Cumulative Updates) alabilirsiniz. Ancak, desteklenmediğinden bu sizin kendi sorumluluğunuzdadır. Eğer desteklenmeyen cihazlardan birini kullanıyorsanız ve Hızlı (Fast) veya Yavaş (Slow) halkadaysanız Release Preview halkasına geçmeniz gerekecek".

13 telefon resmi olarak destekleniyor

Bazı telefonların Creators Update almama nedenlerine gelince. Microsoft, Windows Insider'lardan gelen geri bildirimlere baktıklarını ve eski cihazların çoğunda mümkün olan en iyi deneyimi sunamayacaklarını fark ettiklerini söylüyor. Bu durum Windows 10 Creators Update için hangi cihazların destekleneceğinin belirlenmesine yardımcı olmuş.

Microsoft'un tam desteğiyle Creators Update güncellemesini alacak cihazlar şu şekilde:

• HP Elite x3

• Microsoft Lumia 550

• Microsoft Lumia 640/640XL

• Microsoft Lumia 650

• Microsoft Lumia 950/950 XL

• Alcatel IDOL 4S

• Alcatel OneTouch Fierce XL

• SoftBank 503LV

• VAIO Phone Biz

• MouseComputer MADOSMA Q601

• Trinity NuAns NEO

• Hiç Android cihazı flashlayıp Windows kuran oldu mu?

• mi4 telefona kurulabiliyor.

• Lumia 930 ve Lumia 1520 gibi cihazların desteklenmemesinin tek sorunu eski chipsete sahip olmaları değil, daha az feedback gelmesi. Tamam Windows'un kendi içinde belli bir paya sahip olabilirler ancak feedback getirmiyorlar, bir nevi pasif kullanıcı, telefonu çoğunlukla mail, SMS, internet için kullanıp, en yeni sürümlerle ilgilenmeyen kesim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Lumia 930 ve Lumia 1520 gibi cihazların desteklenmemesinin tek sorunu eski chipsete sahip olmaları değil, daha az feedback gelmesi. Tamam Windows'un kendi içinde belli bir paya sahip olabilirler ancak feedback getirmiyorlar, bir nevi pasif kullanıcı, telefonu çoğunlukla mail, SMS, internet için kullanıp, en yeni sürümlerle ilgilenmeyen kesim.

Buna katılmıyorum sorun yoksa ne geri bildirim yapmamı bekliyorsunuz ki...

Sorunların çoğu 3. taraf uygulamalarda onlarda geri bildirim kabul etmiyor
  • lumia 1520 fast seçeniğindeyim insiderda nasıl release prewiere geçip bu güncellemeyi alabilirim...
  • Windoqs Phone pişmanlıktır, kesinlikte almayın.
    Müşterisini yüz üstü bırakır, sattığı mala sahip çıkmaz.
    Lumia 1020 aldım ve çok pişmanım, siz de alıp pişman olmayın.

• Desteklenmeyen telefonlara da Windows 10 Creators Update yüklemek mümkün

830 a yükledim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Desteklenmeyen telefonlara da Windows 10 Creators Update yüklemek mümkün

830 a yükledim

Nasıl yükledin hocam?
  • thorismund T kullanıcısına yanıt
    İnsderdan yükledim hızlıdan sonra insder preview dan 251 geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Desteklemeyen telefonları nasıl güncelleyeceğiz lütfen yardım edin ihtiyacım var bu güncellemeye...

• Üyeniz olmak için uğraş verdim.Yeni şifre talep ettim,ancak başaramadım.Bilgilerinize Saygılar Almanya

• Alcatel OneTouch IDOL 3 5,5" 6045K modele sahibim hiç bir şekilde kuramazmıyım windows 10'u cihazıma ?

veyahut şöyle sorayım IDOL 4S Androidli telefonuma kuramazmıyım ?

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Kardeş yükle yükle de bizim gibi sen çile çek.
    Yav millet deliye hasret biz akıllıya.
    İnsanlar android yüklemek için birbirlerini yiyorlar kardeş bu düşünceni sil.
    Vallahi eziyet bu Windows.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.