Şimdi Ara

## PS3 Networke PC üzerinden girip demo/video çekme Rehberi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
2
Favori
32.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hatırlatma :Bu işlem PS3 'e download yaparken oluşan kesintileri bertaraf etmek için çıkmıştır.İllegal bir durum deildir.Aynı PS3 'e proxy atayıp update etmeden online oyun oynama olayı gibi herhangi bir yabancı kod bulunmamaktadır.

Mozilla'da Ps3 e girmek :
    1) "about:config" ifadesini yazın (tırnaklar olmadan).
    2) Tabloda sağ tıklayın New --> String
    3) "general.useragent.override" ifadesini girin (tırnaklar olmadan)
    4)Ok e tıklayın
    5) "Mozilla/5.0 (PLAYSTATION 3; 1.00)" ifadesini girin (tırnaklar olmadan).

PS Network'e giriyoruz : 1)https://account.np.ac.playstation.net/login.gvm 2)http://asia.playstation.com/ps3/html/eng/hd/index.htm

Demoları PC de download edip PS3 e PC yi server olarak göstermek 1.0 :

PS3 Proxy server programı :http://rapidshare.com/files/18137239/PS3_ProxyServer_Installer.rar.html

İngilizce yeni sürüm PS3 Proxy Programı :http://rapidshare.com/files/18760118/PS3Proxy.rar.html

1. Bir Router'lı modeme , bir ps3, bir pc, PS3 ProxyServer Installer 'a, ve adsl bağlantısına ihtiyacınız var.
    2. route ip: 192.168.1.1 ~ girin diğer seçenekler automatic kalsın.
    3. pc ip: 192.168.1.10 ~ girin Gateway: 192.168.1.1 girin
    4. ps3 network ip: 192.168.1.11 girin diğer seçenekler automatic kalsın. Proxyserver'ı pc ip address (192.168.1.10) e girerken port: 8080 olacak .
    5. Bitirin ama test connection yapmayın.
    6. PS3 Proxy'yi açın ~ ( ms SDK önceden yüklü olmalı)
    7. ps3'ü seçin ~ then press 开始运行 (bu kısımda sanırım yuvarlak ya da x e basma olayı gösterilmiş o yüzden japonca karakterler var ) ,bu esneda PS store 'a PS üzerinden girebilirsiniz
    8. Pc'deki PS3 Proxy 替换文件'(???? bulamadım ne olduğunu :) ) ı seçin Sol boşluğa demonun gerçek url adresini girin (örneğinhttp://zeus.dl.playstation.net/cdn/U...083&country=hk) Bu nba07demo'sunun adresi
    ve kendi harddiskinizdeki *.pkg dosyanızı seçin (like e:/ygklygkhgklhgkhg.pkg)
    9. Kendi ps3 store unuzda download nba07demo deyin ~ gerçekte pc'deki e:/ygklygkhgklhgkhg.pkg dosya ps3 e gelmeye başlayacaktır.
    10. En son demo otomatik olarak yüklenip başlayacaktır.
    11)Kolay gelsin

## PS3 Networke PC üzerinden girip demo/video çekme Rehberi  ##

## PS3 Networke PC üzerinden girip demo/video çekme Rehberi  ##

Bazı demo linkleri:
    Full Auto 2 (by SEGA)
    TIKLA

Motor Storm
    TIKLA

Ridge Racer 7
    TIKLA

NBA 07 (by SCEA)
    TIKLA

Gran Turismo HD
    TIKLA

Update : Playstation 3 Proxyserver Bağlanma kılavuzu 1.1

PC Kısmı bölüm 1
    1. Çalıştırdan CMD yazın.
    2.Çıkan Dos penceresinde "ipconfig /all" komutunu girin .
    4. IP Address, Subnet Mask, ve Default Gateway adreslerini not alın.Bizim için gerekli olan kısım PC nin ip si.(Eğer sabit oalrak atamışsanız bağlantılarda zaten değişmeyecektir)

PS3 Kısmı
    5. PS3 ' ü açın
    6. Settings'den network settings' e girin
    7. Internet Connection Settings e tıklayın
    8. Wired ya da wireless bağlantınıza göre seçim yapın
    9. Custom Address Settings e gelip sağa basın
    10. Auto-Detect , Sağa basın
    11. Ip Address Setting 'de Auto yapın .
    12.MTU,auto seçip sağa basın
    13. Proxy ye gelip USE seçip sağa basın.
    14. Demin kaydettiğimiz PC IP adresini buraya girin. (4. kısım) .8080 kısmını öylece bırakın.Modeminizin PC ve PS3 için 8080 TCP/UDP portlarını açmayı unutmayın.
    15. UpNp enabled yapın (burası önemsiz ama siz yin e de enable seçip sağa basın)
    16. Ayarları onaylayın.
    17. Test connetiction yapmadan ana menüye çıkın.

PC Kısmı Bölüm 2
    18. PS3 ProxyServer Installer 'ı çekin yukarda veridğim linkten.Bunu kurmanız için öncelikle .Net framework 1.1.4322 kurulu olmalı .Çekebileceğiniz adres : TIKLAYIN
    19. Programları kurun
    20. Yüklediğiniz yere gelip PS3.Proxyserver.gui.exe yi çalıştırın.
    21. İlk açılan pencerede ilk IP kısmına PC Ip nizi yazın .
    22. 8080 kısmını böyle bırakın.
    23. Alttaki Ps3 şıkkını eçin ve sağdaki büyük çince yazan butana basın

PS3 kısmı Bölüm 2
    24. PS3 store' a girin
    25. Demos kısmına girip herhangi bir demoyu indirmeye başlayın.%1 olunca downloadu iptal edin .

PC kısmı Bölüm 3
    26. PS3 ProxyServer programına girip penceredeki ikinci sekmeye basın
    27. Açılan kısmında üst üste birbirinin aynısı adres göreceksiniz mavi ile yazılı.
    28. Bu adresi kopyalayın.
    29. Programda 3. sekmeye girip sağdaki çince yazılı düğmeye basın.
    30. Soldaki açılan yere demin kopyaladığımız adresi yapıştırın
    31. Yukarda örnek olarak verdiğim gibi ASIL Download edeceiğiniz oyunu/Demo nun linkini bir web browser ile açın ve indirin.
    32. Bu linkleri web browser ile açıp download edin .
    33. Dosyanın ismini sakın değiştirmeyin.
    34. İndirdikten sonra PS3 ProxyServer GUI programında 3. sekmedeki yerde en sağdaki küçük noktalı düğmeye basın ve demin indirdiğiniz demo/oyunu seçin.
    35. Dosyayı seçip aça basın ve sağdaki küçük noktalı düğmeye birkez daha basın.

PS3 Kısmı Bölüm 3
    36. playstation store!a geri dönün
    37. Aynı deminki demoyu(%1 ini indirdiğiniz demo) seçip indirmeye tekrar başlayın.
    38. Bu sefer dosya olarak PC nizden Asıl Dosyayı büyük bir hızla çekip kuracaktır.İndirme kısmında %1 ini indirdiğiniz oyun resmi çıkacaktır ama İndirme büyük hızla bitip Yükleme bitince PS storedan çıkıp Oyun kısmına girince Asıl Download ettiğiniz Oyun/Demo yüklenmiş ve oynanmaya hazır şekilde görünecekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resident -- 10 Nisan 2007; 15:52:43 >

• Vay be kardeş süpersin eline sağlık gerçi benim böyle birşeye çok ihtiyacım yok gibi şimdilik ama birçok arkadaşın çok işine yarayacaktır tebrikler...
  • Arkadaşlar bu sistem ile PS network deki parayla satın alınan Full oyunları da PS3 indirebiliyorsunuz.Tabii elinizde linkleri olması gerekiyor.Bu linkleri ne yazıkki veremiyorum burda..
  • helal ilerde çok lazım olacak çoookkkk
  • güzel bir çalışma teşekkürler
  • Şuanda bu yöntemle Gripshift,tekken gibi oyunlar direkt çekiliyor
  • Gripshift tarafımdan denenmiştir ve çalışmıştır
  • daha neler neler olacak bence bunlar daha başlangıç
    resident dostum süpersin bu arada bu tarz başlıklara ps3 sahiplerinin çok ihtiyacı var sana tüm ps3 bölümü adına tşk ederimdemekki ps3 ü aldığımda şu full oyunları direkt indirebilirim
  • Evet gün geçtikçe herşey açıklığa kavuşmaya başladı, 360'ta böyle bir durum yok mesela....Konu sabitlenirse iyi olur düşüncesindeyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Weycell 61

Evet gün geçtikçe herşey açıklığa kavuşmaya başladı, 360'ta böyle bir durum yok mesela....Konu sabitlenirse iyi olur düşüncesindeyim.

weysel kaf dağının arkasında daha ne süprizler var hep beraber göreceğiz sony nin konsollarda bir ilk olan açık kod uygulaması bence akla hayale gelmeyecek şeyler yaptırabilecek ps3 te.bir örnek vermek gerekirse ps3 ilk çıktığında bildiğimiz pc oyununu oynatmışlardı oyun dondu alttan üstten şeritli oynandı ama önemli olan bir pc oyununun ps3 te linüx üstünden oynanmasıydıforumda bir arkadaş başlık yapmış sony yetkilisinin röportajını orda çok küçük bir detay var diyorki bu açık kod sayesinde tüm programcılara (amatörler dahil)sınırsız bir platform sunduk bu cümlenin altında çok şeyler gizli bakalım çok fazla kalmadı avrupa çıkışına bekleyip görelim
    bencede bu konu üst başlık olmalı eğer sakıncası yoksanerelerdesin alptekın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamerr -- 25 Şubat 2007; 15:42:32 >

• Calisma icin tesekkurler, butun demo'lari / film trailler'ini yukleyin, konsol ve televizyonunuzun hakkini verim derim :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: gamerr

quote:

Orjinalden alıntı: Weycell 61

Evet gün geçtikçe herşey açıklığa kavuşmaya başladı, 360'ta böyle bir durum yok mesela....Konu sabitlenirse iyi olur düşüncesindeyim.

weysel kaf dağının arkasında daha ne süprizler var hep beraber göreceğiz sony nin konsollarda bir ilk olan açık kod uygulaması bence akla hayale gelmeyecek şeyler yaptırabilecek ps3 te.bir örnek vermek gerekirse ps3 ilk çıktığında bildiğimiz pc oyununu oynatmışlardı oyun dondu alttan üstten şeritli oynandı ama önemli olan bir pc oyununun ps3 te linüx üstünden oynanmasıydıforumda bir arkadaş başlık yapmış sony yetkilisinin röportajını orda çok küçük bir detay var diyorki bu açık kod sayesinde tüm programcılara (amatörler dahil)sınırsız bir platform sunduk bu cümlenin altında çok şeyler gizli bakalım çok fazla kalmadı avrupa çıkışına bekleyip görelim
    bencede bu konu üst başlık olmalı eğer sakıncası yoksanerelerdesin alptekın

Kardeş kesinlikle haklısın sabredenin herşey ayağına gelir dememişler boşuna, herşey ayağımıza gelmeye başladı bile baksana...

• FAzla ilgi çekmedi galiba. Jack Sparrow olarak Gripshift yükleyip oynuyorum desem daha mı fazla bakan olacak?Ahanda diyorum JAck Sparrow olarak Gripshift oynuyorum,Tekken 5 +lemmings de var .
  • quote:

Orjinalden alıntı: Resident

FAzla ilgi çekmedi galiba. Jack Sparrow olarak Gripshift yükleyip oynuyorum desem daha mı fazla bakan olacak?Ahanda diyorum JAck Sparrow olarak Gripshift oynuyorum,Tekken 5 +lemmings de var .

Peki bu full oyunların boyutları ne kadar ?
    Ve linkler hep aktif mi oluyor yoksa kullanım süresi var mı ?
    Ve son soru Ps Store da tüm oyunlar bu sayede çekilebiliyor mu
  • Tüm oyunlar çekiliyor.Linkler sabit son hızla çekiliyor tekrardan geri dönebiliyorsun.
    Tekken : 800mb
    gripshift :400mb
    Lemmings :200mb civarı.
  • Süpermiş ama buna önlem alırlar kesin yoksa kimse oyun almaz zamanla.
    elinde PS3 olanın büyük bir ihtimalle PC ve internet bağlantısıda vardır
  • Bu konuyuda PS3 CLUB a alıntı yapabilirmiyim resident ? Çünkü gerçekten yararlı bir bilgi
  • quote:

Bu konuyuda PS3 CLUB a alıntı yapabilirmiyim resident ? Çünkü gerçekten yararlı bir bilgi

ok
  • Inanın uzun zamandır beklediğim bir bilgiydi bu çok teşekkürler. Fakat nitekim ben beceremedim.

Login olmaya çalıştıgımda "An unexpected error has occurred." hatası alıyorum.

Birde verdiğiniz 2. adresi burda login olduktan sonramı açmamız gerekiyor o kısımda birşey atlamış olmayayım. Gerçi loginde olamadım zaten ama yardımcı olabilirseniz sevinirim :)
  • Hocam ben bişey sorcam. Öncelikle çok teşekkürler bilgiler için. Peki bu demoları pc den indirtikten sonra, ps3 e atarken, linux sayesinde daha kolay bir yolu var mı acaba? yani usb den flashdisk gibi bir şeyle ps3 e atılamaz mı demolar?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.