Şimdi Ara

Huawei: Üretim sıkıntısı nedeniyle P10 serisinde farklı bileşenler kullandık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei: Üretim sıkıntısı nedeniyle P10 serisinde farklı bileşenler kullandık

Geçtiğimiz günlerde Huawei’nin yeni amiral gemi modeli P10 serisinde aynı bileşenlerin farklı teknolojilerine sahip versiyonlarını kullandığını aktarmıştık. Gelen tepkiler üzerine Huawei bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Bileşenler gerçekten farklı

Huawei P10 serisinin depolama ve bellek hız testlerinde birbirinden çok farklı veri transfer hızları ortaya çıkmıştı. Uzmanlar da bunu farklı teknolojiler kullanılmasına bağlamıştı. Örneğin bir versiyonda UFS 2.1 depolama standardı kullanılırken diğer bir versiyonda eMMC 5.1 kullanılıyordu. Veya LPDDR4 RAM bellek yerine LPDDR3 belleğe yer verilmişti.

Bunlar belki günlük hayatta kullanıcıya kendisini çok hissettirmeyen farklılıklar ancak kağıt üzerinde belirli performans ve enerji verimliliği farkları ortaya çıkıyor. Üstelik bu farklılıklar aynı fiyat etiketi ile kullanıcıya sunuluyor.

Ayrıca Bkz.Akıllı telefonların kağıt üzerindeki bilgileri ne kadar doğru

Huawei yaptığı açıklamada farklı bileşenlerin sürümlerini kullanmasının nedenini üretim sıkıntıları olarak gösterdi. Firma stok sıkıntısı yaşamamak için bir bileşeni birden fazla üreticiden tedarik ediyor. Milyonlarca satacak bir telefon için bu şekilde bir zincir kurmak zaruri.

Buraya kadar her şey normal ancak tedarikçilerin gönderdiği aynı bileşenler birbirinden farklılaşmaya başladığında anormal hale geliyor. Huawei bunun kesin bir kontrol yöntemini bulamamış. Bu bakımdan olduğu gibi kabul etmiş ve kullanıcı tecrübesini zenginleştirmeye odaklanmış.

Firma P10 serisinin cihaz bağlamında günlük hayatta etkileyici bir tecrübe sunduğunu ve kesinlikle Androbench gibi tek bileşen testlerine bakılarak karar verilmemesini istiyor. Bununla birlikte daha eski bileşenler neden aynı fiyattan satılıyor veya versiyonları nasıl ayırt edeceğiz ona bir açıklama yapılmamış.

Bir noktanın altını çizmek gerekir ki Huawei’nin yeni amiral gemi lansmanında üzerinde en çok durduğu konu Leica imzalı çift kamera dizilimi olmuştu. Firmanın fotoğrafçılık konusunda geldiği noktayı gösteren arka kamera özellikle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor. Bu bakımdan bazı bileşenler üzerinde durulmamış olabilir. Huawei P10 modeli 3599TL fiyat etiketi ile ülkemizde de satışta. 

• Toplama telefon mübarek

• Huawei bu tür şeylerle kendine olan güveni ve marka imajını zedeliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüketici davaları eli kulağında o zaman resmen dolandırıcılık WW eğzos hilesi gibi

• Bu açıklamayı önce yapacaktı.

Bu tarz farklılıkları hiç bir firma önceden açıklamıyor maalesef. Apple farklı ekran, işlemci kullanır. Samsung farklı kamera... Htc farklı panel...

Bu kervana huawei de katıldı maalesef.

• Her şeyiniz para olmuş bee

• Android ekosisteminde önemli marka fiyatı uygun cihazlar kesinlikle kalitelide bi samsung sony htc hangisi Huawei den iyiki eminim toplama olsada alınır

• İnsanı enayi yerine koymak. Markaya bu yakışmadı. İmajı gözümde eridi.

• Şu olaydan sonra Huawei alacak adama artık enayi gözüyle bakarım resmen skandal ama yapan Apple yada Samsung olmayınca toplu gömme şenlikleri olmuyor.

Ayrıca farklı ekran paneliyle kıyaslayan arkadaşlara da acil akıl fikir diliyorum. Mesela o ekranlardan birisi 1080p diğeri 720p olsa aynı durum olabilirdi ama adamlar birine amiral gemisi donanımı koyarken diğerine orta seviye donanımı koymuş tamamen şans işi oluyor.

Düşünsene ufs 2.1 / lpddr4 kullanan ile emmc 5.1 / lpddr3 kullanan telefon arasındaki uçurumu ikinci kombinasyon şu an 150 dolarlık telefonlarda bile var bu mu önemsiz fark. O zaman fiyatını da düşük yapsınlar o donanımla gelenlerin hayret bir şey...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 24 Nisan 2017; 22:36:53 >
  • Son zamanlarda sempatim artmıştı huawei'ye fakat bu yaptığı ciddi anlamda can sıkıcı bence alanlar iade edip en yeni teknolojiyle üretilen telefonu almalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özürleri kabahatlerinden büyük olmuş. Bu fiyatla satışa çıkarılan ve en üst segmentte konumlandırdığı telefonda UFS haricinde başka bir bileşen kullanması zaten kabul edilebilir değil. Aradaki performans farkı da güncellemeyle filan kapanmaz donanımsal farkı yazılımla nasıl giderebilirler? Tüketiciyi aptal yerine koymaları can sıkıcı.

• Doğan diye alıyorsun şahin çıkıyor. Bari bileşenler tam olarak belli olsa da fiyat da ona göre olsa. Hepsi aynı fiyat, seçmek yok. Pazarcı mısın sen Huawei? Huawei diyoruz ama al birini vur ötekine. Babadan oğula nesil bütün firmalar

• Aklıma ford'un yeni arabalarına dokunmatik yerine basmatik ekran koyması geldi :D Onlar da haklı o zaman adam arabanın araba olmasını önplana çıkarmışlardı tanıtımlarında basmatik olması bir eksiklik bir kusur değil. Böle devam hüevi. Dip not: Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: gscafecrown

Huawei bu tür şeylerle kendine olan güveni ve marka imajını zedeliyor.

bu tarz şeyler dhdeki 2 tane takıntılı adamın gözünde marka imajını zedeler anca. geri kalan %99.8 müşteri kitlesinin umurunda bile değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Şu olaydan sonra Huawei alacak adama artık enayi gözüyle bakarım resmen skandal ama yapan Apple yada Samsung olmayınca toplu gömme şenlikleri olmuyor.

Ayrıca farklı ekran paneliyle kıyaslayan arkadaşlara da acil akıl fikir diliyorum. Mesela o ekranlardan birisi 1080p diğeri 720p olsa aynı durum olabilirdi ama adamlar birine amiral gemisi donanımı koyarken diğerine orta seviye donanımı koymuş tamamen şans işi oluyor.

Düşünsene ufs 2.1 / lpddr4 kullanan ile emmc 5.1 / lpddr3 kullanan telefon arasındaki uçurumu ikinci kombinasyon şu an 150 dolarlık telefonlarda bile var bu mu önemsiz fark. O zaman fiyatını da düşük yapsınlar o donanımla gelenlerin hayret bir şey...

asıl ekran farklılıkları gibi gerçek hayat tecrübesini 1e1 etkleyip en basit kullanıcının fark ediceği detay yerine geekbench masturbasyonu yapan arkadaşlara akıl fikir diliyorum

• Çin firmalarının gerçekten başaramadığı şey bu. Oluşturdukları marka imajlarının altı boş. Çakma-fason-taklit iş yapma şeklinden ne yaparlarsa yapsınlar tamamen sıyrılamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 24 Nisan 2017; 23:48:31 >
  • Dalga geçmişler resmen.
    Huawei: Üretim sıkıntısı nedeniyle P10 serisinde farklı bileşenler kullandık
  • P10 plus almayı düsünüyodum bu haberi gördükten sonra vazgectim büyük ihtimal mate 9 yada samsung s8+ alcam
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Maalesef çok farklı düşünüyoruz ekranların farklı olmasının sebebi bir kere üretici farkı değil ki aynı üreticinin panelleri bile farklı farklı olabiliyorken ekran ile şu durumun ısrarla kıyaslanması çok saçma geliyor. Ekranda illa birebir renkleri görmek isterseniz gidip 400 dolarlık monitör almıyorsunuz (kalibrasyon farklılığı) 2000 dolara mis gibi eizo monitör alıp yok ekranım daha sarı daha pembe derdi olmadan kullanıyorsunuz. O yüzden habire ekran argümanıyla gelmeyin.

• Adamlar bildiğin bize ne gelirse onu takıyoz demiş
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.