Şimdi Ara

Bu kez iPhone 8 maket görselleri sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kez iPhone 8 maket görselleri sızdırıldı

Apple’ın onuncu yıl şerefine nasıl bir iPhone modeli ile karşımıza çıkacağı halen netlik kazanmış değil ancak sızdırılan maket görselleri gidişatı değiştirebilir. Görseller pek çok önemli ayrıntıyı gözler önüne seriyor.

İlk kez iPhone 8 ile ilgili bu kadar gerçekçi görsellerin sızdırıldığını görüyoruz. Ön ve arka profilden net bir şekilde görülen cihaz maketi, nihai ürün ile ilgili kafalarda artık aşağı yukarı bir şablon oluşturmuş durumda.

Tasarım aşağı yukarı belli

Yeni iPhone modelinin paslanmaz çelik çerçeve ve cam kaplama tasarım yapısına sahip olacağı neredeyse kesin gibi. Arka kısımda dikey konumda çift kamera kombinasyonu da yerini sağlamlaştırmış durumda. Ön tarafta ise Apple tarihindeki en ince ekran çerçeveleri ile karşı karşıyayız. Bu sayede telefon daha kompakt bir gövdeye sığabilecek.

Ekranın üst kısmında ahize ve ön kamera yer alırken, alt kısımda ise menü butonlarının olduğu küçük bir alan bulunuyor. Ayrıca güç butonunun biraz daha uzadığını görüyoruz. Böylece kullanıcı daha rahat bir şekilde butonu kullanabilecek.

Maketin aşırı kalın olduğu gözlerden kaçmıyor. Muhtemelen Apple’ın denediği prototiplerden birisi ve henüz üzerinde karar kılınmış değil. Bununla birlikte prototip maketlerin arasında çok az farkın olduğu düşünülüyor. Genel tasarım ögeleri artık oturmuş durumda.

İddialara göre Apple’ın henüz karar veremediği nokta Touch ID sensörünün nereye entegre edileceği. Ekranın alt kısmındaki fonksiyon alanına Touch ID sensörünün entegre edilmek istendiğini ancak üretim aşamasında bunun sıkıntı oluşturduğunu söyleyenler mevcut. Bazı kaynaklar ise Apple’ın Touch ID sensörünü arka kısma entegre edeceğini belirtiyor. Bununla ilgili daha önce bazı tasarım şemaları sızdırılmıştı.

Ayrıca Bkz.Samsung Music uygulaması kaldırılıyor

Görsellerde dikkat çeken diğer bir nokta ekranda kavisin olmayışı. 5.8 inçlik kavisli ekran sürekli dile getirilen bir konuydu ancak son dönemdeki sızıntılarda düz bir ekran ile karşılaşıyoruz. Apple’ın üretim sıkıntıları nedeniyle bu ayrıntıdan da vazgeçmiş olması olası.

Sonucu ne olursa olsun tarihteki en iyi ve en pahalı iPhone modeli bizi bekliyor olacak. Apple’ın büyük emek harcadığı özel iPhone modelinden beklentiler de büyük. Özellikle gelecek yıl Apple tarihindeki en iyi finansal sonuçlara imza atabilir.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    iPhone 8 maket görselleri

• Tek değişiklik 2017 olması heralde
  • iPhone 8'de olacak en büyük yenilik daha pahalı olması..

• Anlamadığım bu sene 7s çıkması gerekmiyor mu ? Direk 8e geçeceklerinden emin miyiz

3G
    3Gs
    4
    4s
    5
    5s
    6
    6s
    7
    ?
  • Bence milleti trollüyorlar. Böyle iphone olmaz olsun.

• Hayır bir de haberde diyor ki henüz Touch ID sensörünü nereye koyacağına karar veremedi :) Hangi kameraya el sallıyoruz :)

• Üzerinde test yapılan prototip kasalardan biridir muhtelemen logosuz, sensörsüz olduğuna göre. Şayet geçen günlerdede şöyle bir şey sızmıştı.

Bu kez iPhone 8 maket görselleri sızdırıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Road.Runner -- 24 Nisan 2017; 10:10:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kasa oranı fotoğrafta belli olmuyor, önemli olan nokta bu. Arka kamera alt alta olması gözüme çekici gelmiyor bir türlü. Ama her sızıntıda karşılaştığımıza göre bunu yapacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nakahella -- 24 Nisan 2017; 10:45:51 >
  • Yine en çirkin üst seviye cihazlardan biri olacak sanırım. Şimdiden sızdırıyorlar gözleriniz alışsın diye...

• iphone tasarımlarını bir tek beğenmeyen benmiyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: EnDiViT

Anlamadığım bu sene 7s çıkması gerekmiyor mu ? Direk 8e geçeceklerinden emin miyiz

3G
    3Gs
    4
    4s
    5
    5s
    6
    6s
    7
    ?

Merhabalar

İddialar 3 model duyuracağı yönünde. Dediğiniz gibi 7s ve 7s+ modelleri çıkacak ancak yanlarında da bir 8 modeli yer alacak şeklinde söyleniyor. Tabii ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum. Dediğim gibi iddialar bu yönde...

Öte yandan açıkçası ben de pek beğenemedim. Hoş bitmiş ürün değil, prototip sonuçta ama kendi açımdan çok içime sinen bir tasarım olduğunu söyleyemeyeceğim...
  • yine tasarım berbat ama yine alacağız teşekkürler Apple
  • İnşallah haber gerçeği yansıtmıyordur :)

• Bob Kelso kullanıcısına yanıt
    Karar verememeleri gayet normal adamlar belki bu modelden 100 milyon satacak tutup da touch id'nin üretim sıkıntısı yüzünden satışının yavaşlamasını istemez. Öyle bakkal hesabı yönetilmiyor koca firmalar. Bana kalırsa öyle yada böyle ekrana gömmeleri lazım ellerinde prototip olduğunu da kaç kere okuduk. Ama üretimi yavaşlatıyor diye arkaya alırlarsa kimse bir şey diyemez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kamerayı neden dikine yerkleştirmişler çok kotu gozukuyor be.

• Parmak izi sensörünü neden elma logosuna koymuyor da ayrı bir sensör arkaya yerleştiriyor anlamıyorum yada ekrana entegre et bir ilk yap üretimde sıkıntı olmayacağını hepimiz biliyoruz pazarlama politikası için önce arkaya koyacaklar sonra aa bakın bir ilk yaptık sensörü ekrana entegre ettik demek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Karar verememeleri gayet normal adamlar belki bu modelden 100 milyon satacak tutup da touch id'nin üretim sıkıntısı yüzünden satışının yavaşlamasını istemez. Öyle bakkal hesabı yönetilmiyor koca firmalar. Bana kalırsa öyle yada böyle ekrana gömmeleri lazım ellerinde prototip olduğunu da kaç kere okuduk. Ama üretimi yavaşlatıyor diye arkaya alırlarsa kimse bir şey diyemez.

Apple prototip yapacak touch id koyacak yere karar vermeyecek. Buna inanıyorsanız bravo.
  • "İçini değiştirmedik bari kamera ve flaş ışığın üst üste koyalım bişey olsun"

• Minimum 4 sene piyasada olacak tasarım dfasdgfsadfasdfsdfş :)

• Arkadaş ortada açık bir gerçek var. 2010'lardan beri insanlar çerçevesiz bir telefon bekliyorlar.

Eğer bunu 2017 de apple yapıyorsa, içimden "inşallah android telefon üreticileri batar" demek geliyor içimden.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.