Şimdi Ara

Modern Nokia 3310 önümüzdeki hafta Avrupa'da

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modern Nokia 3310 önümüzdeki hafta Avrupa'da

HMD Global, Nokia markalı telefonların bu yılın ikinci çeyreğinde raflarda olacağını açıklamıştı. Şimdi ise en az bir cihaz önümüzdeki hafta Avrupa'da satışa sunulacak gibi görünüyor. Modern Nokia 3310, 28 Nisan'da Almanya ve Avusturya'ya gelecek.

İkonik Nokia 3310'un modern versiyonu, Avusturya'da 59€ fiyat etiketi ile listelenmiş durumda ve önümüzdeki Cuma yani 28 Nisan'da satılmaya başlanacak. Bazı perakendeciler ise telefonu 53€ gibi biraz daha düşük bir fiyatla sunuyor.

Ayrıca Bkz.Microsoft CEO'su Satya Nadella: Windows Phone'da hala gelecek var!
    Bununla birlikte fiyat etiketleri HMD Global'in Nokia 3310'un modern versiyonu için önerdiği satış fiyatı olan 49€'dan daha yüksek. Almanya'da cihazın fiyatı 53€ olarak belirlenmiş. Telefon 28 Nisan'a kadar birçok mağazada tüketicilere sunulmak üzere hazır olacak. Sadece 2G'li modelin listelendiğini belirtelim.

Nokia 3310 (2017) 120 pazarda piyasaya çıkacak

Avrupa ülkeleri arasındaki farklı vergi oranları önemli tabii ki. Fiyatlar üretici HMD Global tarafından önerilen miktara kıyasla daha yüksek olabilir. Her şeye rağmen yeni Nokia 3310'un fiyatı 60€'dan fazla olmayacak ve 28 Nisan'da çeşitli Avrupa ülkelerinde ve diğer pazarlarda satışa sunulacak. Cihazın Türkiye'de nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağı ise henüz bilinmiyor.

HMD Global, yeni Nokia 3, 5, 6 ve 3310'u dünyanın 120 pazarında eşzamanlı olarak piyasaya sürmeyi planladığını açıklamıştı. Bu nedenle 28 Nisan tarihi geçerli olabilir. Modern Nokia 3310, ikinci bir telefon olmak için uygun bir tasarım ve yüksek pil ömrüne sahip.

Telefonun önceki modele kıyasla daha hafif ve daha ince olduğunu söyleyelim. Ayrıca 2.4 inç QVGA ekran ve 16MB dahili bellek gibi özellikleri bulunan cihazda LED flaşlı 2MP kamera ve 1.200mAh pil de var.

• Gidip alacağızmı şimdi bu hurdadan?

• Yukarıda resimde görünen telefonun nokia 3310 ile alakası yok. Sadece adı nokia 3310.

Günümüzde çıkan telefonlardan biri. Efsane bu şekilde yaşatılmaz.

yeni mustang eski efsane modelden tonla iz taşıyor. ford mustang hala ford mustang.

Ama yukarıdaki telefon 3310 değil. alakası yok.

• turkiyeye 500tl den girer otv kdv trt belediye vergisi + bide dolarda 4 den. var sen hesapla gerisini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

Yukarıda resimde görünen telefonun nokia 3310 ile alakası yok. Sadece adı nokia 3310.

Günümüzde çıkan telefonlardan biri. Efsane bu şekilde yaşatılmaz.

yeni mustang eski efsane modelden tonla iz taşıyor. ford mustang hala ford mustang.

Ama yukarıdaki telefon 3310 değil. alakası yok.

Niye? Sayisal tus takimi ayni iste.

Kamera falan olmayan, acma kapama tuslari ve sayisal tuslari uzerinde bulunan ve tuslari boyle kocaman kocaman olan bir telefon olsa da alsak keske.
  • eulogy kullanıcısına yanıt
    Gayet de benziyor. Bir göz doktoruna görünün en iyisi.

Bu arada bu telefonun vergisiz giriş fiyatı 190₺ (1€=3,9₺) oluyor. Elin Avrupalısı gidip 50 kağıda telefon alıyor. Vergisiyle muhtemelen göreceğimiz en düşük fiyat 349₺ falan olur. Ekonomimiz harika.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Gayet de benziyor. Bir göz doktoruna görünün en iyisi.

Bu arada bu telefonun vergisiz giriş fiyatı 190₺ (1€=3,9₺) oluyor. Elin Avrupalısı gidip 50 kağıda telefon alıyor. Vergisiyle muhtemelen göreceğimiz en düşük fiyat 349₺ falan olur. Ekonomimiz harika.

İyi izle en az 550 tl olacak ve millet soyguncuların cebimizden çaldığı parayı devletin vergisi sanmaya devam edecek

• Gelsin alırız yedek olarak inş

• dünya ne hale gelmiş aga

yukarda arkadaşın dediği gibi yeni telefon yapmışlar adını 3310 koymuşlar.millette utanmadan sıkılmadan 3310 geri geldi diyi.çoh enteresan.

düşünün artık pazarlama taktiklerini.

yok aga kapitalizmin sonu bir an evvel gelmeli
  • addidas_85 kullanıcısına yanıt
    Mevcut kur olan 1€=3,9₺'dan hesap yaparsak telefonun vergisiz fiyatı 191,1₺, vergiyle toplam fiyat 301,60₺ yapıyor. Yani devlet şu anki kur üzerinden 110 lira cebine koyacak. Satıcılar da en az devlet kadar vergi koyarlar. 550'ye kimse almaz bu telefonu. Göreceği maksimum fiyat 399₺ olur. Tabi avro 4 lirayı geçmezse.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • addidas_85 kullanıcısına yanıt
    Senin gibilere ozel, devlet telefondan da %250 vergi almali bence. Benzinde oldugu gibi, onu da kabullenirsin sen. Asagidaki 8 maddenin hepsi soyguncu sirketlerden kaynaklaniyor degil mi? Devlet satilan her iPhone'da, Apple Inc'den bile daha fazla kazaniyor. Sen hala biat etmeye devam et.

Turkiye'de iPhone Kullanmak
    1. Onlar asgari ucretin ucte biriyle bir iPhone alabiliyor, sen ancak 3 asgari ucretle bir iPhone alabiliyorsun
    2. Onlar iPhone alirken sadece %8 vergi oduyor, sen %18 + %25, toplamda %50’ye yakin vergi oduyorsun
    3. Yetmiyor, TRT vergisi oduyorsun ve 21. yuzyilin teknolojisi akilli telefonun kutusuna bildigin ampullu radyoymus gibi bandrol yapistiriyorlar
    4. TR'deki fiyatlara isyan edip yurtdisindan iPhone alirsan, bu sefer zorla 149,80 TL odetiyorlar. Odemezsen cihazini ulke icinde bloke ediyorlar
    5. Yurtdisindan getirdigin cihaza IMEI kayit ucreti odemen yetmiyor, bir de 20 avro (80 lira) bandrol ucreti odetiyorlar (hala nasil alacaklarini duzenleyemediler)
    6. Tum Apple urunlerinde dunya genelinde bir yil uluslarasi garanti olmasina ragmen, yurtdisindan aldigin iPhone CDMA modemli ise "sadece Turkiye'de" yonetmelik nedeniyle garanti disi kaliyor
    7. Diyelim ki cihazini yurtdisindan aldin ve garantisi Turkiye'de gecerli. Bu sefer de IMEI kaydi yoksa garanti hizmeti almana izin vermiyorlar
    8. Cihazini yurtdisindan aldin ve gitmisken bir tane de esine getirmek istedin. Ulkeye giriste fark ederlerse, esine aldigin cihazin IMEI'sini komple bloke edip bir de ceza kesiyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Mevcut kur olan 1€=3,9₺'dan hesap yaparsak telefonun vergisiz fiyatı 191,1₺, vergiyle toplam fiyat 301,60₺ yapıyor. Yani devlet şu anki kur üzerinden 110 lira cebine koyacak. Satıcılar da en az devlet kadar vergi koyarlar. 550'ye kimse almaz bu telefonu. Göreceği maksimum fiyat 399₺ olur. Tabi avro 4 lirayı geçmezse.

Hocam fiyatlar açıklanınca görürsünüz. Bizim aç gözlü esnafımızı öyle 120 130 tl kâr kurtarmaz, öyle bindirmeden satış mı yaparlar bu kadar reklamı yapılan bir ürünü...

• quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Senin gibilere ozel, devlet telefondan da %250 vergi almali bence. Benzinde oldugu gibi, onu da kabullenirsin sen. Asagidaki 8 maddenin hepsi soyguncu sirketlerden kaynaklaniyor degil mi? Devlet satilan her iPhone'da, Apple Inc'den bile daha fazla kazaniyor. Sen hala biat etmeye devam et.

Turkiye'de iPhone Kullanmak
    1. Onlar asgari ucretin ucte biriyle bir iPhone alabiliyor, sen ancak 3 asgari ucretle bir iPhone alabiliyorsun
    2. Onlar iPhone alirken sadece %8 vergi oduyor, sen %18 + %25, toplamda %50’ye yakin vergi oduyorsun
    3. Yetmiyor, TRT vergisi oduyorsun ve 21. yuzyilin teknolojisi akilli telefonun kutusuna bildigin ampullu radyoymus gibi bandrol yapistiriyorlar
    4. TR'deki fiyatlara isyan edip yurtdisindan iPhone alirsan, bu sefer zorla 149,80 TL odetiyorlar. Odemezsen cihazini ulke icinde bloke ediyorlar
    5. Yurtdisindan getirdigin cihaza IMEI kayit ucreti odemen yetmiyor, bir de 20 avro (80 lira) bandrol ucreti odetiyorlar (hala nasil alacaklarini duzenleyemediler)
    6. Tum Apple urunlerinde dunya genelinde bir yil uluslarasi garanti olmasina ragmen, yurtdisindan aldigin iPhone CDMA modemli ise "sadece Turkiye'de" yonetmelik nedeniyle garanti disi kaliyor
    7. Diyelim ki cihazini yurtdisindan aldin ve garantisi Turkiye'de gecerli. Bu sefer de IMEI kaydi yoksa garanti hizmeti almana izin vermiyorlar
    8. Cihazini yurtdisindan aldin ve gitmisken bir tane de esine getirmek istedin. Ulkeye giriste fark ederlerse, esine aldigin cihazin IMEI'sini komple bloke edip bir de ceza kesiyorlar

Sizin gibi her söylenene inananlar bence dediğin vergi oranını ödemeli. 25 tllik oyunu satan adam da kâr ederken başka bir adam 50 tlden satıyor ve firmaya kârdan zarar ediyorum diyor siz ise hâlâ vergiler diyorsunuz. Sizin sayenizde bu firmalar daha çooooook sağar.

https://m.donanimhaber.com/haberler/Oyun-pazarinda-skandal-Teknoloji-magazalari-ile-Aral-arasindaki-ilginc-yazismalar.htm

Buyur haberin vardır umarım, varsa da tekrar oku da olan bitenlerden biraz haberin oku. Malum olayı çözememişsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addidas_85 -- 23 Nisan 2017; 23:54:44 >

• 1 euro = 3.9 lira kabul edersek

telefon fiyati=59 euro, avrupa vergisiz satis fiyati=50 euro

50 euro = 195 lira,

otv hesaplamasi, 195*0.25= 48.75, ancak bu rakam telefondan alinan asgari otv miktari olan 160 liradan az oldugu icin otv 160 lira olarak kabul edilecek.

otvli fiyat= 195+160= 355 lira,

kdv=355*.18= 63.9

kdvli fiyat= 418.9 lira ~ 420 lira

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/08/20150820-6.htm bu sayfada gosterilen asgari otv tutarinin gunumuz icin 160 lira oldugunu hatirlatirim.http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/mevzuatek/01012016bkk.pdf madde 6

eger telefon 420 lira civari satisa sunulursa fiyat normaldir. fazlasini bayi kari olarak dusunebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 23 Nisan 2017; 23:6:21 >

• Burada 500-600 tl den aşağı gelmez ve yüzüne bakan olmaz.

• ben heyecanla bekliyom yeni reisi...
  • yeni nesil babaanne,amca teyze telefonu işte.
  • Hemen gelsin 2 tane aliyorum bizimkilere :)

• Bu telefonu ben aylardır bekliyordum. Geçen baktım gittigidiyor ve benzeri sitelerin hepsinde çarşaf çarşaf 3310 reklamları var. Dedim en sonunda gelmiş bunlar. Hemen bir tane sipariş verdim. Fiyatı da 249 TL ile 219 TL arasında değişiyor. Ürün açıklamasında Nokia 3310, Flashlı kameralı, sıfır ürün vs. gibi ibareler var. E, bundan iyisi can sağlığı. Bir yandan da düşünüyorum, yahu bu telefon zaten 59 Euro satışı var, bunun vergisi ÖTV si falan yok mu, bu fiyata nasıl veriyorlar. Dedim bir mesaj atayım almadan önce sorayın gerçek mi diye. Tabii adam değil der mi? Neyse cihaz geldi. Açtım baktım, menüler bir garip. Ses tonu yok, şu yok bu yok. Sneak oyunu logosuna basıyorsun, direk ayarlara atıyor. İçinde de 2 adet sim yuvası var ama SD kart girişi yok. Oysa olması lazım. Bir de bu SİM girişleri resimlerdeki gibi gömülü değil, bildiğin çin telefonlarındaki gibi açık sistem. Telefonun çakma olduğunu anlamam işte böyle bir dakika aldı. Her neyse, ödeme garantisi olduğu için telefonu hemen iade ettim.

Aman, aynı hataya siz de düşmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eli Gold

Bu telefonu ben aylardır bekliyordum. Geçen baktım gittigidiyor ve benzeri sitelerin hepsinde çarşaf çarşaf 3310 reklamları var. Dedim en sonunda gelmiş bunlar. Hemen bir tane sipariş verdim. Fiyatı da 249 TL ile 219 TL arasında değişiyor. Ürün açıklamasında Nokia 3310, Flashlı kameralı, sıfır ürün vs. gibi ibareler var. E, bundan iyisi can sağlığı. Bir yandan da düşünüyorum, yahu bu telefon zaten 59 Euro satışı var, bunun vergisi ÖTV si falan yok mu, bu fiyata nasıl veriyorlar. Dedim bir mesaj atayım almadan önce sorayın gerçek mi diye. Tabii adam değil der mi? Neyse cihaz geldi. Açtım baktım, menüler bir garip. Ses tonu yok, şu yok bu yok. Sneak oyunu logosuna basıyorsun, direk ayarlara atıyor. İçinde de 2 adet sim yuvası var ama SD kart girişi yok. Oysa olması lazım. Bir de bu SİM girişleri resimlerdeki gibi gömülü değil, bildiğin çin telefonlarındaki gibi açık sistem. Telefonun çakma olduğunu anlamam işte böyle bir dakika aldı. Her neyse, ödeme garantisi olduğu için telefonu hemen iade ettim.

Aman, aynı hataya siz de düşmeyin.

Hepsiburada da satışta şu an 549 TL

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.