Şimdi Ara

Microsoft CEO'su Satya Nadella: Windows Phone'da hala gelecek var!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
2.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft CEO'su Satya Nadella: Windows Phone'da hala gelecek var!

Windows telefonların artık sonun geldiği düşünlüyor ve gidişata bakılırsa bu pek de yanlış değil. Ancak herkes Android ya da iOS'a geçerken Microsoft'un CEO'su Satya Nadella, mobil tarafta şirketin hala bir geleceğinin olduğunu fakat her şeyin tamamen farklı olarak şekillenebileceğini söylüyor.

Business Insider ile yapılan bir röportajda Nadella, Windows 10'un tüm cihazlar için oluşturulmuş bir işletim sistemi olduğunu tekrarladı ve uzun bir süre sonra tüketicilerin şirket stratejisinin önemli bir parçası olduğundan bahsetti. Kendisi tüketiciler için yeni bilgi işlem formları inşa etmek istediklerini söylüyor. Ancak, bunların her birini bağımsız bir bilgisayar olarak düşünmediklerini de ekliyor.

Bu yeni cihaz türüyle aslında tam olarak neyi kastettikleri netleşmese de Microsoft, Surface serisiyle yeni form faktörlerinin öncüsü haline gelmiş durumda. Söylentiler şirketin Surface Phone ile aynı şeyi yapmayı planladığını gösteriyor.

Surface Phone bir dönüm noktası mı olacak?

Surface Phone'un form faktörü üzerinde spekülasyon yapmak için henüz erken olmasına rağmen gelen haberler Microsoft'un normal bir telefondan daha fazlasını yapmak istediğini gösteriyor. Konuyla ilgili bilgi sahibi olan kaynaklar, şirketin bir dizüstü bilgisayar gibi başka bir form faktörüne dönüşebilecek bir cihaz oluşturmanın yollarını aradığını söylüyorlar.

Ayrıca Bkz.Hangi telefonlar Windows 10 Mobile Creators Update güncellemesi alacak?
    Bu akıllı telefonların daha büyük bir ekrana bağlandığında bir PC olarak kullanılabilmesine izin veren Continuum isimli Windows 10 Mobile özelliğiyle mümkün olabilir. Ayrıca ARM yongaları üzerinde tam Windows 10 deneyiminin sunulmaya başlaması, Microsoft'un bu alanda daha fazla ilerlemesinin önünü açabilir.

Nadella sözlerine şöyle devam ediyor: "Çevrenizde çok sayıda ekran ve bilgisayarınız olduğunda, hareket kabiliyetiniz, bir birey veya ekip olarak işinizi yapma olanağınız var. Bu yüzden, Windows 10'dan bahsederken artık bir cihaz işletim sistemi değil, tüm cihazlarınız için bir işletim sistemi olduğunu söylüyoruz. Sadece yeni şeyleri hayata geçirmek için mücadele vermiyor aynı zamanda hayatınızdaki çok sayıda cihazın sosyal karmaşıklığıyla başa çıkabilmeniz için de çalışıyoruz".

Ne yazik ki tüm bunları hepsi Microsoft'un mobil cihazlar konusunda bir geleceğe sahip olduğunun ipuçlarını verse de şu an için ortada elle tutulur birşey yok. Platformun üzerindeki belirsizlik bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

• Aynı şeyleri Denizbank bünyesinde staj yaparken mobil geliştiriciler tarafından duymuştum, tabii o zamandan bu zamana 3 sene kadar bir süre geçti ancak yine de Windows Phone bir atılım gerçekleştiremedi. Umarım dedikleri gibi olur çeşitlilik, farklılık her zaman güzeldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcankorkmaz -- 22 Nisan 2017; 22:4:20 >
  • Ben olması isterim, rekabet kullanıcıya yarar.

• Evet öyledir lumia 1520 donanım yetersizliğinden windows 10 crator update'yi alamıyor lumia 550 süper donanımıyla güncelleme alıyor. Ne gelecek var be maşallah.

• "Olm bak git"

Aklıma ilk gelen cümle idi...

• Bu adam söylüyorsa doğru olabilir. Microsoft Azure'un başarısı ortada, dünyanın lider bulut servislerinden biri. Office 365 deseniz o da öyle.

Microsoft'un başına geçtikten sonra
    - Windows 8 gibi bir facia dan sonra Windows 10 ile Windows'u toparladı.
    - Sql Server dahil Microsoft ürünlerinin Linux tarafında çalışmasını sağladı.
    - .Net/Asp.Net platformunu .NET Core ile açık kaynak ve platform bağımsız yaptı. Github üzerinden erişilebilir hale geldi.
    - Visual Studio Code gibi açık kaynak ve tüm dilleri destekleyen mükemmel bir editör çıkardı.
    - Visual Studio Community ve Sql Developer Edition ücretsiz yaptı.
    - Xamarin satın alınıp ücretsiz yapılarak .NET ekosistemi iyice geliştirdi.
    -

gibi gibi... daha bir çok şey yaptı.

• sdelta S kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Nadella teknolojiye gerçek anlamda yön veren önemli liderlerden biri...

• Yine milleti kandıracaklar...

• quote:

Orijinalden alıntı: java
    "Olm bak git"

Hocam nasılsın?

Bu arada Satya Nadella, Dona Sarkar. Bunları nereden buluyorlar acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: java
    "Olm bak git"

Hocam nasılsın?

Bu arada Satya Nadella, Dona Sarkar. Bunları nereden buluyorlar acaba...

İyiyim sağolasın, sen nasılsın...

İsimler de birbirinden ilginç evet...
  • bence dalga geciyor wp bitti ne yazikki o sevdigim arayuzu özlüyorum ama cekilmez olmustu wp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adamın da miadı doldu galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katalikitci -- 22 Nisan 2017; 23:4:29 >
  • Microsoft CEO'su Satya Nadella: Windows Phone'da hala gelecek var!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şirket sahibi oğlu galiba !!!

• ne içiyorsan bize de ver... iyi kafa yapıyor gibi duruyor...

• geleceği varsa göreceği de var
  • geleceği parlak

• sdelta S kullanıcısına yanıt
    Yaptıkları güzel de mobile yok işte telefona yoğunluk yok üstüne düşmüyorlar

• microsoftun mobil işletim sistemi metro arayüzünü kitleler beğenmedi.. eğer bunda hala daha diretmeye devam ederlerse yakında mobil sürümün dükkanına kilidi vururlar. Bu saate kadar beğenilmeyen bir arayüz bu saatten sonra sihirli bir değneğin dokunuşuyla herkes tarafından beğenilecek değilya! Microsoft herşeyden önce tüm o ekranı kaplayan çirkin karolardan kurtulmaya baksın yoksa kökünden kazıyacaklar mobil sürümü...

• ne istediğimizi gayet iyi biliyorlar
    ama yapmıyorlar
    nedenini tam bilmiyorum ama
    tüm insanları kontrol altında tutmayı başarmak istediklerine eminim

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.