Şimdi Ara

Bisikletler için havasız lastik üretildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bisikletler için havasız lastik üretildi 

Bridgestone, çok uzun zamandır bisikletçilerin hayalini süsleyen “patlamayan lastik” fikrini hayata geçirdiğini duyurdu. Yapı olarak yalnızca esnek plastikten oluşan lastikler, bisikletçilere birçok yönden daha rahat bir sunacak olmasının yanı sıra doğa için de oldukça faydalılar.

Lastiklerin doğa için faydalı olmasının nedeni Bridgestone’un lastikleri geri dönüştürülen maddelerden üretmiş olması. Bridgestone, termoplastik reçineden oluşan tekerlek jantını geri dönüşüm işlemiyle tamamen yeni bir tekerleğe dönüştürmek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Bisikletler için havasız lastik üretildi 

İlk olarak 2011 senesinde, havasız araba lastiklerinin ortaya çıkışıyla gündeme gelen konsept, seneler boyunca mükemmelleştirilmiş. Bridgestone, tüm özelliklerinin yanı sıra lastiklerin sürtünmeyi azaltan yapıya sahip olduğunu ve bu sayede daha az enerjiyle (yani insan gücüyle) daha fazla yol katedebildiğini açıkladı.

Şirket lastikleri 2019 senesinde satışa sunmayı planlıyor ve bu tarihe kadar lastikleri geliştirmeye devam edecek. Şimdilik bu lastiklerin herhangi bir dezavantaja sahip olup olmadığı bilinmiyor ancak üretiminde kullanılan termoplastik reçinenin her türlü şekle girebilmesinden ötürü lastik üzerinde değişimler yapmak ve hatta şu an kullanılan bisiklet lastiklerinde olduğu gibi farklı durumlar için özelleştirilmiş lastikler üretmek mümkün.

• Bisikletlerde havalı lastik kullanılmasının bir kaç sebebi var
    Hafiflik(dolma bir teker ne kadar ağır olur düşünün michelin pro4 race sadece 200g)
    Kasisten çukurdan engelden geçerken lastiğin darbeleri zıplama etkisiyle absorbe etmesi ve maşaya bileğe daha az yük binmesi
    Bir de frenleme sırasında lastik ezilirse o lastik bisikletin dönüşünü bozacaktır. Bu ve bunlar gibi sebeplerden dolayı lastikler hep şişme lastik :) Eeee arada bir de patlasın artık :)
    Ben yol bisikletinde Schwalbe Durano Plus kullanıyorum. Şehir bisikletinde de Schwalbe Marathon Plus öneriyorm. En azından 5-6k km rahatça gidecektir :)

• yıl oldu 2017,sonunda diyorum

• Yılların dolma tekerini yeni mi bulmuşlar?

• Bu yamulmaz mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D70944242 -- 22 Nisan 2017; 0:37:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pekbiumursanmaz kullanıcısına yanıt
    çok haklısın, lakin bu malzemenin esneme kabiliyeti olacağını da düşünüyorum. yani kasislerde ve çukurlarda çok canımızı yakmaz.
    öyle bi görüntüsü var.

Ben kiloluydum benim ne kadar lastiğin havası fazlada olsa koltuğa oturunca lastik yere inerdi kasislerde absorbeleri benim kalça yapıyordu :) ve her hafta patlardı ona zamanında çok param gitti :) :)

• quote:

Orijinalden alıntı: funnel

Yılların dolma tekerini yeni mi bulmuşlar?

1950 de bulmuşlarda senin doğmanı beyninin gelişmesini beklemişler ve sen bu yorumu yap diye piyasaya yeni çıkarmışlar.
  • Marstaki araçlarda kullanıldı 10 yıldan fazla oldu. Yenilik olarak sunmak olabilir ama abartılmış...

• quote:

Orijinalden alıntı: funnel

Yılların dolma tekerini yeni mi bulmuşlar?

Dolma teker ağırdı. Bu hafif ama benim kafama takılan. Kaza yapıldığı zaman bu teker yarılıyor mu? Mesela plastik kısmın arasına demir bir çubuk girse tekeri parçalar mı? Yani bu tekerler hem esnek, hemde sağlam olmalı. Şişme tekere göre kaza yaptırma olasılığı yüksek gibi geldi.
  • Patlamasından diyede yere ne kadar sürtündüğü ve ne kadar ağır olduğu önemli kaliteli bir lastik amacına uygun olarak kullanıldığında yüzlerce km patlamadan gidebilir. Yani burda amaç ticaret para kazanma peşinde olabilirler muhtemelen fiyatı bisiklet 🚴 fiyatında falandır biz daha cıkalı yıllar olan hidrolik Disk fren i yeni yeni görüyoruz buna daha çok var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pekbiumursanmaz

Bisikletlerde havalı lastik kullanılmasının bir kaç sebebi var
    Hafiflik(dolma bir teker ne kadar ağır olur düşünün michelin pro4 race sadece 200g)
    Kasisten çukurdan engelden geçerken lastiğin darbeleri zıplama etkisiyle absorbe etmesi ve maşaya bileğe daha az yük binmesi
    Bir de frenleme sırasında lastik ezilirse o lastik bisikletin dönüşünü bozacaktır. Bu ve bunlar gibi sebeplerden dolayı lastikler hep şişme lastik :) Eeee arada bir de patlasın artık :)
    Ben yol bisikletinde Schwalbe Durano Plus kullanıyorum. Şehir bisikletinde de Schwalbe Marathon Plus öneriyorm. En azından 5-6k km rahatça gidecektir :)

Yazdıklarını desteklemiyor haberin içeriği. Yani bu şekil yeni nesil araba ve bisiklet tekerlekleri özellikle darbenin absorde etmesi konusunda. Buyur videodan izle.

https://www.youtube.com/watch?v=UYZWL1ngS5E

• Önemli bir konu da bu yeni lastiğin ömrü ve dayanıklılığı, eski şişme ve dolma lastiklere göre kıyaslamalı veriler olmadan konuşmak zor.

• Araya taş çakıl kaçarsa sıkıntı büyük.

• quote:

ben bi lastiğe o kadar para vereceksem onunla dünya turu yapmalıyım 5-6kmyi bit pazarında bulduığum lastikler de yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: LambayaFunfDe

quote:

ben bi lastiğe o kadar para vereceksem onunla dünya turu yapmalıyım 5-6kmyi bit pazarında bulduığum lastikler de yapar

aynen oyle. bende motosiklet suruyorum 20.000 km den once lastik degistirmem. degistirsem bile 1 cift lastik (michelin) 200tl tutar. buyuk ihtimalle bu soz edilen bisikletler en az 3000tl dir. o paraya rahatlikla motosiklet alinabilir, ki bende oyle yaptim. en azindan bindigim arac bir tasit.

• quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

quote:

Yazdıklarını desteklemiyor haberin içeriği. Yani bu şekil yeni nesil araba ve bisiklet tekerlekleri özellikle darbenin absorde etmesi konusunda. Buyur videodan izle.

https://www.youtube.com/watch?v=UYZWL1ngS5E

ben olmaz demedim ki hocam :) hiç bir yerde imkansız olmaz yapamazlar gibi bir şey söylemedim. Sadece bu zamana kadar havalı lastik kullanılmasının sebeplerini söyledim. Elbet teknolojiyle beraber lastik teknolojileride gelişiyor. Ve zamanla da değişecektir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: LambayaFunfDe

quote:

Kullandıgın alana ve kullanım tarzına göre değişir eğer sen frenlerini kilitleyerek kullanmııyorsan lastiği eritmyiorsan 10k da gider 15k da. benim lastiklerden arka taraf 6kda bitti ön tarafın daha 10k ya kadar yolu var. Lastikleri kötü yolda da kullandım ee tabi ki kullandıgın alan ömrü etkileyecektir. Lastik piyasası çok pahalı değil ülkeye girişler sıkıntılı normalde schwalbe durano plus 25€ iken tr de 150 tl altı bulamazsın.

• quote:

Lastiklerin doğa için faydalı olmasının nedeni Bridgestone’un lastikleri geri dönüştürülen maddelerden üretmiş olması.

bu cümleyi okuduktan sonra sayfayı tekrardan yukarı kaydırdım reklam mı haber mi diye sonra reklam diye bir ibare göremedim dedim unuttular herhalde reklam yazmayı.. böyle bir cümle haber metninde yer alamaz.. bildiğim reklamcı ağzı olmuş...

Aslında yurtdışından getiremez miyiz gümrük vergi sınırının altında kalıyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.