Şimdi Ara

Microsoft her yıl iki önemli Windows 10 güncellemesi yayınlayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft her yıl iki önemli Windows 10 güncellemesi yayınlayacak

Microsoft'un “Windows as a Service”  (Hizmet olarak Windows) stratejisiyle her yıl iki önemli işletim sistemi güncellemesi yayınlayacağını biliyorduk ve şimdi ise şirket buna resmiyet kazandırdı. Ayrıca Windows 10 Redstone 3 güncellemesinin Eylül ayında yayınlanacağı da açığa çıkmış durumda.

Temelde Microsoft, Windows 10 için altı ayda bir  yeni ve büyük bir güncelleme yayınlayıp maksimum 18 aylık destek sağlamaya çalışıyor. Bu da, kullanıcıların destek almaya devam etmek için işletim sisteminin en son sürümüne geçmek adına bir buçuk yıllarının olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca Bkz.Xiaomi Mi MIX 2'nin görüntüsü ve teknik özellikleri açığa çıktı
    Mart ayında tamamlanan ve Nisan ayında gönderilmeye başlanan Windows 10 Creators Update'ten sonra şimdiki hedef Eylül ayında Windows 10 Redstone 3 güncellemesini yayınlamak. Redstone 3'ün sadece bir kod ad olduğunu ve güncellemenin resmi isminin muhtemelen gelecek ay gerçekleştirilecek Build geliştirici konferansında duyurulacağını belirtelim.

Yeni güncellemeler Mart ve Eylül aylarında gelecek

Eylül ayı büyük ihtimalle Microsoft'un Redstone 3 üzerindeki çalışmalarını tamamlamayacağı ay olacak. Şirketin güncellemeyi Ekim ayında son kullanıcılara ulaştırması bekleniyor. Microsoft'un her son yapı için RTM derleme yılını ve ayını içeren sürüm adlandırma stratejisine göre Redstone 3'ün sürüm numarsı muhtemelen 1709 olacak.

Windows 10 Redstone 3 üzerindeki çalışma tamamlandıktan sonra Microsoft, yeni programa göre Mart 2018'de sunulacak bir sonraki işletim sistemi güncellemesine başlayacak. Şirket şu andan itibaren Mart ve Eylül aylarının yeni Windows 10 güncellemelerinin geleceği aylar olacağını söylüyor.

• Böyle ücretsiz bir şekilde kaç döngü sürecek ki?

• Yıllardır güncelleme deyip durdu ama daha ortaya adamakıllı bir şey çıkmadı. Ne kutucukmuş bitmek bilmedi.

• ubuntu style

• Yukarıdaki görselde kullanılan temanın yada resmin adını bilen var mı?

• Redstone 4'e kadar planları var, sonrasını söylemediler diye biliyorum.

• Yenilik yapacağız derken zaten olması gereken özellikleri de kaldırıyorlar sonra başka bir yenilik yapıp zaten kaldırılan özellikleri geri ekliyorlar :D Misal Edge'in ilk ve son hali gibi.

• bahner B kullanıcısına yanıt
    Bu olabilir

• cortanayı Türkiye'de sunmadan bi anlamı yok güncellemenin...

• quote:

Orijinalden alıntı: efebora06

Bu olabilir

Çok teşekkür ederim. aradığım resim buydu.
    Eline sağlık.

• Kapatmayı da koymaları lazım geçen gün Hotspot açtım mobil paketimi bitirmiş. :(

• Cortana gelecekti sözde, Türkiye ofisi full yatış yapıyor sanırım. Hayırlı işler.

• tek windows üzerinden gitsinler ve şu 10 takısını atsınlar sadece windows olsun ve 11 12 diye gitmesin artık :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.