Şimdi Ara

Mükemmel çizimler yapmanıza yardımcı olan uygulama: SketchAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mükemmel çizimler yapmanıza yardımcı olan uygulama: SketchAR 

App Store üzerinden indirilmeye sunulan SketchAR isimli uygulama, artırılmış gerçekliğe benzer bir teknoloji kullanarak kullanıcısının birbirinden çeşitli çizimler yapabilmesine yardımcı oluyor. Kullanıcının uygulama içerisinden (veya kendi resimleri arasından) seçtiği görseli kağıda yerleştiren ve telefon kamerasını kullanarak kalemin nerede bulunduğunu, resmin hangi bölümünün çizildiğini eş zamanlı olarak gösteren SketchAR, aşağıdaki videoda da görebileceğiniz üzere çizerin işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Şimdilik yalnızca A4 kağıdı ile kullanılabilen uygulama (gelecekte çeşitli tuvaller üzerinde de kullanılacak), kağıdın 5 farklı köşesine çizilen 1 cm çapında daireler sayesinde çizim yapılacak kağıdı algılıyor ve görseli kağıda ortalıyor. Bu işlem telefonun konumu değişse bile görselin sabit kalmasını sağlıyor.

Uygulamanın Project Tango ve Microsoft HoloLens’e de uyarlanacağı biliniyor. SketchAR’ın Project Tango ile akıllı telefonlardaki sensörleri kullanabileceği ve daha büyük ölçekli çizimler yapmaya yardımcı olabileceği düşünülüyor.

• Yapılmış en iyi uygulamalardan biri olmaya aday bence :)

• Mükemmel bir fikir, ve geleceğe yönelik birçok tasarımın çıkış uygulaması olabilir

• Uzak durma kardis, Android'e de bekleriz. :D

• Tek sorun detay anlatmiyor. Adim adim anlatsa cok iyidi . önce taslak , taslagin üstüne ise detay katarak cizilen karatleri veya cizmi ortaya cikararak. hem ögredici hemde isin gercek teknigini görebilirdik. SnapChat gibi birsey olmus.

2. Kopya bir kagitan cizergibi cizdiriyor. yani kagidin altina resmi koyup cizmek daha mantikli, bana kalirsa, hem pil yemez. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mementopolis

Tek sorun detay anlatmiyor. Adim adim anlatsa cok iyidi . önce taslak , taslagin üstüne ise detay katarak cizilen karatleri veya cizmi ortaya cikararak. hem ögredici hemde isin gercek teknigini görebilirdik. SnapChat gibi birsey olmus.

2. Kopya bir kagitan cizergibi cizdiriyor. yani kagidin altina resmi koyup cizmek daha mantikli, bana kalirsa, hem pil yemez. :D

Köprü çizilebiliyosa iyi; yoksa direk çöp..
    Avrıpa gısganmadıktan sonra çizmenin amacı ne ki..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • midnefen kullanıcısına yanıt
    Senin gibi tipler yüzünden muhalefet bu halde işte. anca bık bık bık aynı şeyleri tekrarla.

İnsanlara saygın bile yok.
  • ayfon aldıracak bir uygulama olmuş..

• çok başarılı bir uygulama

• Kız arkadaşımın resmini çizmeyi denicem bakalım.
  • İndirelim bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • böyle güzel bir uygulama olunca bize de indirmek düşer

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.