Şimdi Ara

Microsoft hesabına şifresiz giriş yapmak artık mümkün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Microsoft hesabına şifresiz giriş yapmak artık mümkün 

Paylaşılan bilgilere göre Microsoft hesabına sahip olan kişiler, Microsoft’un resmi uygulaması Microsoft Authenticator’ın yeni özelliğini kullanarak hesaplarına şifre kullanmadan erişebilecekler. Daha önceki dönemlerde iki adımlı doğrulama amacıyla kullanılan Authenticator, bu özelliğiyle daha fazla kişiye hitap edecek ve Microsoft kullanıcılarının güveliğine katkı sağlayacak.

Play Store ve App Store’dan indirilebilen Microsoft Authenticator’ın yeni özelliğini kullanmak için uygulama üzerinden Microsoft hesabınıza giriş yapmanız ve telefon ile giriş özelliğini aktifleştirmeniz yeterli. Uygulamayı kullanmaya başlamanızın ardından hesabınıza giriş yapmak için tek gereken şey bilgisayarınızdaki ve telefonunuzdaki sayıyı eşleştirmek.

Uygulamayı kullanmak istemiyorsanız Microsoft Authenticator üzerinden özelliği devre dışı bırakabilir ve sıradan şifre kullanımına geri dönebilirsiniz. Fakat Microsoft’un söylediğine göre Microsoft Authenticator’ı kullanmak daha güvenli, daha pratik ve daha hızlı.

• Microsoft Authenticator bilmem ama Google Authenticator kesinlikle kullanmayın ben kullandım telefon sorun oldu fabrika ayarlarına geri döndürdüm bidaha hiç bi şekilde kullanmış oldugum şifrelere ulaşamadım en güzeli Laspass Authenticator hiçdiyilse bi sorun oldumu yedek şifreleri telefonun numarana sms olarak atıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

Microsoft Authenticator bilmem ama Google Authenticator kesinlikle kullanmayın ben kullandım telefon sorun oldu fabrika ayarlarına geri döndürdüm bidaha hiç bi şekilde kullanmış oldugum şifrelere ulaşamadım en güzeli Laspass Authenticator hiçdiyilse bi sorun oldumu yedek şifreleri telefonun numarana sms olarak atıyor.

Ben bir origin hesabımı bu yüzden kaybettim. Hem EA in hem de google ın böyle aptal bir sistemi yüzünden. Benden be bir tavsiye olsun, sakın origin hesabınız için google authenticator doğrulama kullanmayın.
  • Ve Microsoft, kodmatiği bulur...

• madem bu program işe yaramıyor işleri zorlaştırıyor o halde Microsoftun amacı neydi bu programı yapmakala.

• quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

Microsoft Authenticator bilmem ama Google Authenticator kesinlikle kullanmayın ben kullandım telefon sorun oldu fabrika ayarlarına geri döndürdüm bidaha hiç bi şekilde kullanmış oldugum şifrelere ulaşamadım en güzeli Laspass Authenticator hiçdiyilse bi sorun oldumu yedek şifreleri telefonun numarana sms olarak atıyor.

Google da authenticator harici kullanabilmeniz için şifre veriyor. Bu gibi durumlar için onu saklarsanız sıkıntı olmaz.
  • zdniz Z kullanıcısına yanıt
    Oyle deme hocam 1 lastpass hesabim vardi neredeyse hayatim onun icindeydi birgun sifreyi bir unuttum (otomatik giristen) simdi ne sms kabul ediyor hicbir sekilde hesabi geri alamadim tam 2 hafta lastpass destek ekibiyle gorustum onlarda yardimci olamadi.
    Sifre sifirlama bilgisayara ozel oluyor en buyuk sorunda bu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Oyle deme hocam 1 lastpass hesabim vardi neredeyse hayatim onun icindeydi birgun sifreyi bir unuttum (otomatik giristen) simdi ne sms kabul ediyor hicbir sekilde hesabi geri alamadim tam 2 hafta lastpass destek ekibiyle gorustum onlarda yardimci olamadi.
    Sifre sifirlama bilgisayara ozel oluyor en buyuk sorunda bu.

Hocam 6 yıldır kullanıyorum hiç sorunum olmadı Lastpasla sadece birkez internet kafeden girdim o zamanda ana şifreyi çaldırdım sms yöntemiyle kurtardım adam çaldıkdan sonra benden bütün şifreleri silmiş ama çöp kutusunu boşaltmamış çöp kutusundan yükleyip değiştim hepsini. Lastpass Authenticator yedek şifrelerini (kodunu) saklamak zorunda diyilsin isteyinçe teline mesaj olarak geliyor.ondan dolayı seviyorum. Authenticator zaten sadece ana şifre için kullanıyorum başka türlü öldürseler Authenticator kullanmam 3 yıl önce Google Authenticator gevizekalılıgı yüzünden dünyalar kadar üyeliğim gitti aptallık bizde aslında yedek kodları saklamadık ama adamlarda hiç bi şekilde uyarmıyolar bak birader cihazında bi sorun olursa yedek kodların olmadan kurtaramazsın gibi tavsiyem bulaşmayın en güzeli sms dogrulama. yada benim gibi sadece Lastpass ana şifre dogrulamasına koymak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zdniz -- 20 Nisan 2017; 13:36:57 >

• Güzel haber.

• Güzel bir uygulama.

hocam azçok bu işlerden anlarım ancak emin olun yapmadığım şey kalmadı benim en büyük hatam Lastpass Authenticator ve sms doğrulamayı birlikte kullanmak oldu şifremi unuttum dediğinizde programa kod geliyor bunu kabul etmiyor birkaç denemeden sonra sms kodu geliyor bu sefer onuda kabul etmiyor ve hesabı kitliyorsunuz. Lastpass desteğe atmadığım mail kalmadı onlar çözemediler en son ne yapabiliriz dedim üyeliği sıfırlayalım dediler bende kalsın dedim. He şimdi ne kullanıyorsun diye soruyorsanız yine lastpass kullanıyorum ancak bu sefer kodu çok sağlam bir yere yedekledim ayrıca yedek tek kullanımlık şifre aldım. hiç olmassa şifreleri dışarı çıkarırım diye. Benim hesapta şifreden ziyade internet sitelerinin bilgileri vardı en çok onlara üzüldüm

yedek kodları alıp saklamazsanız hesaplarınızı kaybedersiniz tabi. ben yedek kodları epey uzun bir şifre ile rar'lardım ve google drive a attım.

• Benim şöyle bir sorunum var

Bende Microsoft Authenticator kullanıyorum.Outlook hesabıma girerken ilk önce email adresimi giriyorum ardından Authenticator uygulamasına bildirim yolluyor.Bildirimi onaylayıp parmak izi ile izin verince hesabıma girebiliyorum.

Daha önce böyle değildi bu sistem.Şuan Authenticator uygulaması internet bağlantısı istiyor.İnternet bağlantısı olmazsa telefonuma bildirim gelmiyor.

Bu yüzden internet cafe gibi yerlerde hesabıma giremiyorum(Eğer telefonumda net paketi yoksa tabi.)Önceden internet bağlantısı olmasa bile Authenticator'de ki 6 haneli kodu Outlook'a şifre olarak girip hesabı açabiliyordum.

Neden böyle oldu?Hem 2 faktörlü kimlik doğrulama etkin hemde Authenticator kullanıyorum.
  • Guzel haber.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok Şükür Sadece Bunlar Kalmıştı
  • google auth çamur atmadan önce yedek yazılı şifreleri düzgün bir yere koysaydınız böyle gelip ağlamazdınız yok steam hesabım gitti yok origin gitti bişeyler oldu

arkadaş adam 10 tane kod veriyor, çıktısını al, koy çekmecene
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.