Şimdi Ara

Akıllı telefonların kağıt üzerindeki bilgileri ne kadar doğru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akıllı telefonların kağıt üzerindeki bilgileri ne kadar doğru

Genelde kutu üzerindeki bilgilerden daha farklı donanımların çıkması alt sınıf Çin kaynaklı ürünlerde karşılaştığımız bir durum. Bununla birlikte birinci sınıf üreticiler de zaman zaman bu yola başvuruyor. İddialar ses getirecek cinsten.

Farklı standartlar

Depolama belleklerinin hızını ölçen Androbench 5.0 uygulamasının verdiği sonuçlar, Huawei’nin amiral gemi modeli P10’da farklı bellek standartlarına yer verildiğini gösteriyor. Kullanıcıların yükledikleri sonuçlara bakarak cihazda 3 farklı standart kullanıldığı tespit edilmiş.

Bazı Huawei P10 modelleri 700MB/s üzerinde veri transferi yapabiliyor. Bu modellerde UFS 2.1 depolama standardının kullanıldığı açık. Bazı modellerde ise 600MB/s sınırları görülüyor. Buradaki standart ise UFS 2.0 olarak belirlenmiş. En acısı ise 300MB/s hızların üzerine çıkamayan modellerin varlığı. Bunlarda da eMMC 5.1 standardının olduğu düşünülüyor.

Farklı kaynaklar ise RAM belleklerde de farklılık olduğunu belirtiyor. Amiral gemisinin tanıtımlarında gösterilen LPDDR4 standardının yanında LPDDR3 standardı da kullanılıyor. Yani bellek hızları da değişkenlik gösteriyor. Bu durumda LPDDR4, LPDDR3, UFS 2.1, UFS 2.0, eMMC 5.1 standartları farklı kombinasyonlarla modellerde yer alıyor. 

Tüketici ne yapsın?

Huawei’nin bu tutumunda akla ilk gelen maliyetleri koruma güdüsü ancak örneğin en üst versiyonun bir çeşidinde eMMC 5.1 yer alırken diğer bir çeşidinde ise UFS 2.1 bulunuyor. Yani hangi versiyonda hangi standartlar kullanılmış belli değil.

Ayrıca Bkz.Nintendo Switch Mini geliyor

Huawei’nin kutu üzerinde yazdığı donanıma sadık kalmaması ne kadar etik tartışılır ancak asıl konu aynı fiyat çizgisinde bunların sunulması. Zira LPDDR3 bellekler artık orta seviye telefonlarda karşımıza çıkıyor veya eMMC 5.1 bellekler. Bu durumda tüketici en alırsa şansına o çıkıyor. Kaynaklar, teknoloji sitelerine gönderilen test ürünlerinin en iyi standartlarla donatıldığını ve bu sayede incelemelerin de en iyi skorlarla yapıldığını iddia ediyor.

Diğer bir merak edilen soru ise bu davranışa başka hangi üreticilerin başvurduğu. Örneğin Samsung veya LG amiral gemilerinde de aynı durum söz konusu mu. Bu durumda tüketicilerin satın almadan önce cihazda donanım test uygulamaları çalıştırması gerekiyor aksi takdirde farklılığı anlayabilmesi mümkün değil. Bu konu ile ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlere iletmeye devam edeceğiz.

Huawei’den açıklama: Firma iddialara yönelik yaptığı açıklamada tek seferlik testler ile bileşenlerin kalitesini anlamanın mümkün olmadığını, hızları etkileyen bir çok faktörün olduğunu ve bunların da göz önüne alınması gerektiğini belirtti. Firma cihazda en son teknoloji ve en iyi bileşenleri kullandığının altını çizdi. 

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=erbybfxKK58&t=1s] 

• ekrem kardeş huawei den sana ekmek çıkmaz.

önemli olan kullanıcı memnun mu?servis kalitesi ne?kronik sorunu var mı?

zaten hız ve yazılım konusunda huawei kendini aşmış durumda.

bu haberi lg için falan yapsaydın en azından zamanın boşa gitmezdi.net
  • pahalı telefonları alan kesimin azımsanmayacak bi bölümü telefonu niye aldığını bilmezken çok da önemli bi sorun değil.adamın elinde ayfon var ama ay sonunu getiremiyor.iki tane akıllı telefon kullandım.ilki zte zaten baştan yanlış ama telefon olarak işimi görsün dedim.çöp oldu.ikincisi samsung.iyi güzel dedik oda garantisi bitmeye bi kaç ay kala su koyu verdi.ama hakkını vermem alzım.3 tekme attım bana mısın demedi :)

• Vestel ,Casper gibi markaların doğru olmadığı kesin . Ne işlemci hızı ne kamera, ekran vs .. bildiğin oyuncak gibi. 2 gün kullanamıyorsun. Sözde Full HD ekran , 16 mp kamera pehhhh

• huwaeii övenlerin, genelde Apple'a saydırıyor olması ayrı bir vâkâ.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben tipine ve günlük kullanımına bakarım şahsen istediğimi veriyorsa gerisi hikaye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu bilgiler önemli elbette fakat asıl olay kullanım bakıyorsun 3 gb ram var ama telefon kasıyor kağıt üzerinde öküz gibi donanım var ama o kadar da hızlı olmayan telefonlar çok.

• Farklı versiyonları varsa kutuda zaten ürünün o versiyonda hangi donanım varsa o yazıyor.

• 3 tane amiral akilli telefonlarin sahibi oldum, acikcasi ne yalan soyleyim, telefonlarin herhalde 10% ozelligini kullanmisimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

huwaeii övenlerin, genelde Apple'a saydırıyor olması ayrı bir vâkâ.

apple kullananların da android kullanan her telefona saydırmaları da ilginç bir vaka. istiyorlar ki sadece akıllı telefon apple olsun. sadece onlar telden nete girsin, whatsup kullansın. akıllı telefon kullanımı çok para verdikleri için onlara özel kalsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidrojennn -- 19 Nisan 2017; 18:24:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidrojennn

quote:

apple kullananların da android kullanan her telefona saydırmaları da ilginç bir vaka. istiyorlar ki sadece akıllı telefon apple olsun. sadece onlar telden nete girsin, whatsup kullansın. akıllı telefon kullanımı çok para verdikleri için onlara özel kalsın.

Kimmiş onlar? 2 platformu da kullanıyorum. Tekelciliğe karşıyım. Rekabet olmalı ve birbirlerini geliştirmeye zorlamalı. Hatta, müşteri memnuniyeti bu iki firma ile sınırlı kalmamalı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hidrojennn

quote:

Kimmiş onlar? 2 platformu da kullanıyorum. Tekelciliğe karşıyım. Rekabet olmalı ve birbirlerini geliştirmeye zorlamalı. Hatta, müşteri memnuniyeti bu iki firma ile sınırlı kalmamalı.

quote:

forumlara pek okumuyorsun galiba.

• Donanımına ölüp ölüp bayıldıkları s7 edge yan yana hız karşılaştırmasinda p9'u geçemiyor. Zaten arayüzü sorunlu yazılım da berbat olunca uzun vadede ram şişiyor ve takılmalar donmalar başlıyor. Huawei yazılım mükemmel optimizasyon herşey iyi olduğu için yağ gibi akar hiçbir sorun olmadan en az 3 sene kullanırsın . Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum yoğunda kullanıyorum anlık bir ağırlık dahi yaşamadım. iPhone dönemimde bile böyle bir deneyim yaşamadım. Net.

• Başlık Huawei telefonlar dense daha iyi olurdu bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3arbar

ekrem kardeş huawei den sana ekmek çıkmaz.

önemli olan kullanıcı memnun mu?servis kalitesi ne?kronik sorunu var mı?

zaten hız ve yazılım konusunda huawei kendini aşmış durumda.

bu haberi lg için falan yapsaydın en azından zamanın boşa gitmezdi.net

Dostum sen haberi bir kez daha oku zira Ekrem beyin ne demek istediğini yada haberin amacını anlamamışsın.

Gerçekten önemli bir konu üzerine haber yapılmış. firmalar bu gibi sahtekarlıkları yapmaya devam ediyor ancak böyle bir üreün elimize geçince ne yapmalıyız. Bu konu dada bilgi sahibi olanlar varsa bizi aydınlatmasını istirham ederim.

(tüketici mahkemesine gitmek çözüm olabilirmi?)
  • Samsung yıllarca farklı marka lensler kullandı.. bunun gibi mi yani

• Sahtekarlık, kendilerini uyanık sanıyorlar. Zaten p9dan çok da farklı değil. Bu şartlarda P10 alınır mı? Yazık yazık, bu sahtekarlığı savunan kafa da ayrı zaten...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanki sadece huawei yapiyor ki yukleniyorsunuz samsung xiaomi markalar da farkli kamera lensleri farkli chipler farkli islemcoler kullaniyorken huawei ye yuklenilmesi enteresan değil yukselen bu firmaya zarar vermek istiyorlar ama yukselisini engelleyemeyecekler size sunu sorayim bizim ulkemize gelen arabalar ile avrupa ve abd de satilan arabalarin paket donanimlari %100 ayni mi????

• Aynı telefonun adını 9 dan 10 yapıp piyasaya sürüyorlar. Bilinçsiz tüketici de çok tabi milleti kazıklıyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.