Şimdi Ara

Apple, Disney'i satın alıyor iddiası: 1 Trilyon dolarlık değere ulaşabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 740 Milyar doların üstündeki piyasa değeri ile dünyanın en değerli şirketi olan Apple'ın, çevrim içi içerik işine gireceği ve bunun için de dünyanın önde gelen içerik üreticilerinden Disney'i satın alacağı konuşuluyordu. Bu ifadeler bir süredir sadece iddia olarak kalmış olsa da önemli yatırım bankalarından RBC Capital Markets'in son raporuna göre Apple'ın Disney'i satın almasıyla birlikte iki şirketin birleşme olasılığı çok yüksek. Üstelik birleşme gerçekleşirse 1 trilyon dolar değerini aşan ilk şirket ortaya çıkabilir.

Apple, Disney'i satın alıyor iddiası: 1 Trilyon dolarlık değere ulaşabilir 
    RBC'nin raporuna göre Apple, Disney'i satın alırsa bir taşla iki kuş vurmuş olacak. Satın almayla birlikte farklı bir ürün alanında da faaliyet gösterme imkanı bulacak ve yeni bir gelir kapısı elde edecek olan Apple ayrıca denizaşırı ülkelerde bulunan yaklaşık 230 milyar dolarlık varlığı ile bu satın almayı yaparak vergi yükünü de indirmiş olacak zira Apple'ın şu anda bu miktarı ABD'ye getirebilmesi için, özellikle para transferi yoluyla getirdiği taktirde, çok yüksek miktarlarda vergi ödemesi gerekiyor.

Tabi Apple'ın bu satın almayı gerçekleştirmesi için büyük bir mali yükü omuzlaması gerekecek zira Apple, Disney'i bünyesine katmak isterse yaklaşık 237 milyar dolarlık bir ödeme yapmak zorunda kalabilir. Disney'in pazar değeri 170 milyar dolar civarında olsa da Apple, yüzde 40'a varan bir komisyon da ödemek durumunda ancak Apple'ın tema parklarını ve Disney'in sahip olduğu bazı TV kanallarını anlaşma kapsamı dışına koyarak bu maliyeti düşürebileceği düşünülüyor.

Hizmet Alanında da Güçlenebilir  

Raporda satın alma ile birlikte iTunes'un Disney'in içeriklerini kullanarak devasa bir içerik kütüphanesine dönüşebileceği belirtiliyor. Hatta bir Apple ürünü satın almak isteyen kullanıcılara 12 ay ücretsiz iTunes hizmeti gibi özel tekliflerin de sunulmasıyla birlikte Apple'ın hem ürün satışı arttırabileceği hem de sadece donanım değil hizmet alanında da güçlü ürünler sunan bir şirket haline gelebileceği de raporda dikkat çeken noktalardan biri. (Gerçi iTunes ile şu anda zaten Apple oldukça güçlü ancak içerikler Netflix, Amazon, HBO gibi kendine ait yapımlardan oluşmuyor.)

Şimdilik iki şirketten de konuyla ilgili resmi açıklama gelmiş değil ancak Apple'a yakın kaynaklar da Apple'ın gerekli maddi kaynakları ayarladıktan sonra bu satın almayı gerçekleştireceğini düşünüyor. Apple'ın kısa bir süre içinde yapacağı tahmin edilen resmi açıklamasının ardından tarihin en büyük satın almasıyla karşılaşabiliriz.

• Bozmasinlar yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rez

Reklam alinir uygun fiyat

• Apple almasın yapacağı filmler 2 katına çıkar yok yere sonra ellerinde kalır şirket

• deccal nereden çıkacak diye merak ediyordum !
    d-wave bir quantum bilgisayar sistemi !
    disney de ilüminati'nin amerika şubesi !
    apple simgesel anlamda ; ademin yediği yasak meyve elmayı temsil ediyor ise ;

dini kitaplardaki elma hikayesi ; bir kıssa ise ;
    insanlar eninde sonunda yasak elmayı yiyecektir !

d-wave bir quantum bilgisayar sistemi ; ve bu makine ile yeni bir insan modeli dna'sı oluşturulabilinir !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 18 Nisan 2017; 19:51:41 >
  • Zaten disney'i piyasa değerine bakacak olursak dünyada alabilecek tek firma Apple. Alıp 4-5 senede parasını çıkartır güzel güzel sağmaya devam ederler

• Keşke Türkiye' yi de satın alsa...

• Apple disneyi ne yapacak yetmemiş mi elindekiler?iPhone kullanan Hulk görürsek şaşırmamak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: SEO-Uzmanı

deccal nereden çıkacak diye merak ediyordum !

d-wave bir quantum bilgisayar sistemi ; ve bu makine ile yeni bir insan modeli dna'sı oluşturulabilinir !

Lütfen biraz olsun nickine yakışır bir şeyler söyle kardeşim

Eğer ciddiysen mesajında, senin adına gerçekten üzüldüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

Keşke Türkiye' yi de satın alsa...

Sizin gibi satın alınmayı bekleyenler oldukça bu ülkenin burnu b.ktan çıkmaz tabi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi java -- 18 Nisan 2017; 21:9:50 >
  • quote:

Tebrikler büyük oyunu gördün
    Hamdolsun hep birlikte bu oyunu da bozucaz

• Adamlarda ne paralar var be.Bizde devlete kapak atip 2-3 bin tl ile hayat yasamaya ugrasalim.Coguda bunu bile basaramiyor gerci.

• Rakamlara bak. Dünyada halen açlıktan ölenler var ve rakamlara bak.

• quote:

Bu masonlar para ile para kazandıkları ve FED'in sahibi oldukları için aşırı zenginler. Bu parayla yavaş yavaş birçok sektörü ellerinde toplayacaklar.
    Medya ise bunların en büyük silahı, bu sayede insanların bilinç altlarına kendi düşüncelerini empoze ediyorlar. Sadece biz müslümanlar değil, komunistler ve nasyonel sosyalistler bile bunlara karşı. Fakat onların öngördüğü nizamlar asla baki kalamadı ve kalamaz. Halbuki islam sadece zekatı farz kılması ve faizi yasaklaması ile bunların sistemini çökertebilecek yegane dindir.

• İron-man'in zırhının üzerine elma logosu koyarlar artık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir bu firma kalmıştı Apple gel onuda al...

• Nasa ve disney dünyadaki en büyük, en yalancı satanist masonik örgütler. Apple ile bu kadar aleni işbirliği yaparlarsa iphone'u satarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Nasa ve disney dünyadaki en büyük, en yalancı satanist masonik örgütler. Apple ile bu kadar aleni işbirliği yaparlarsa iphone'u satarım.

Apple buna son vermeye geliyor hocam. Sonra NASA'nın da sırası gelecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple da ilk kurulduğunda öyleydi. Logosundaki renkler (artık o renkler yok) şeytanı simgeliyordu ve logosu zaten bilinen ilk günahı ve Allah'a ilk karşı çıkışı simgeliyor. Sonradan biraz daha ateistliğe geçti ama ilk başlarda onlar da satanistti. Google da çok masum değil ama disney ve nasa alenen çekinmeden bunları yapıyor. Detaylara girmeme gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

quote:

Lütfen biraz olsun nickine yakışır bir şeyler söyle kardeşim

Eğer ciddiysen mesajında, senin adına gerçekten üzüldüm.

seo işinden gerçekten anlıyorsanız !

trend konuların ne kadar önemli olduğu ortada ! :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.