Şimdi Ara

Firefox'a RAM tüketimini azaltacak 'Performans' ayarı geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Firefox'a RAM tüketimini azaltacak 'Performans' ayarı geliyor

Google Chrome ve Firefox gibi popüler İnternet tarayıcılarının can sıkıcı sorunlarından biri de yüksek miktarda RAM tüketiyor olmaları. Firefox'un ana şirketi Mozilla sorunun özellikle daha az bellekli eski makinelerde ortaya çıktığını söylemişti. Firefox geliştiricileri bu sorunun üstesinden gelmek için tarayıcıyı hızlandıracak ve web sayfalarını daha ağır makinelerde daha hızlı yükleyecek olan 'Performance' (Performans) adlı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Bu yeni özellikle birlikte Tercihler bölümünde Firefox'un performansını sistem özelliklerine uyacak şekilde ayarlamanıza yardımcı olacak bir alt ayar olacak. Performance ayarlarındaki ilk seçenek olan 'Optimize Firefox' tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra tüm üçüncü taraf eklentileri sonlandırmaya yarıyor. Arka planda bir sürü RAM tüketecek bazı eklentilerin çalışabileceği göz önüne alındığında, bu seçeneğin oldukça faydalı olacağı söylenebilir. Elbette, eklentiler daha sonra herhangi bir zamanda yeniden etkinleştirilebilecek.

Firefox'a RAM tüketimini azaltacak 'Performans' ayarı geliyor

Öte yandan Mozilla ilk kez eski PC'lerdeki işleyişi hızlandırmak için tarayıcıya kullanıcıların Firefox'taki arayüz animasyonlarını devre dışı bırakmasına izin veren bir seçenek ekliyor. Ayrıca kullanıcılar Firefox'ta sayfa ön tanımlaması devre dışı bırakarak yavaş ve sorunlu internet bağlantılarında performansı artırabilecekler.

Ayrıca Bkz.Hangi telefonlar Windows 10 Mobile Creators Update güncellemesi alacak?
    Üzerine çalışılan bir diğer özellik 'Content Processes' (İçerik Süreçleri) adlı çoklu iş parçacığının eklenmesi. Daha fazla içerik süreci, Firefox'u birden çok sekme kullanırken daha duyarlı hale getirecek, ancak aynı zamanda daha fazla bellek tüketmesine neden olacak. Yeni özelliklerin ne zaman son kullanıcılara yansıyacağı ise henüz netleşmiş değil. Tüm bu değişikliklerin en az Firefox 55'e kadar kullanıma sunulması beklenmiyor. Firefox 53'ün önümüzdeki hafta yayınlanacağını düşünürsek Firefox 55'in gelmesi biraz zaman alacak gibi görünüyor.

• Şu an bence en iyisi Opera.

• Chrome ve opera en iyisi bence.

• Şuan masaüstünde chrome a alternatif birşey önerin geçiyim.Sürekli çok sekme çalışırken donuyor 5 6 saniye.Dizüstü bilgisayarımda iyi sayılır ama sorun chromeda sanırım

• daha iyisi cikana kadar en iyisi Opera.

• Mozilla çok iyi idi ... taa ki kendini bozana kadar . bütün güveni kaybetti .

• Opera her türlü geçer tüm tarayıcıları.

• opera kullanıyorum kafam rahat.

• Hemen her tarayıcı haberinin altına bunu yazmak klasik oldu ama, Opera candır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde Chrome'a gelse keşke...

• edge ne durumda acaba? yazık ya, kimse kullanmıyor.

• Yıllardır Firefox kullanıyorum ve memnunum. Ama burada Opera'yı bu kadar öven var, indireyim kullanayım bi dedim. Harbi iyiymiş, daha önce niye söylemediniz

• yıllardır chrome kullandıktan sonra firefox'a geçtim. 1 seneye yakındır kullanıyorum bence hem estetik hem de kullanım kolaylığı bakımından çok şeker. telefonumda bile var.

• Atı alan Üsküdarı geçti

• Vivaldi Browser kullanıyorum. Eski Opera CEO'su Jon Stephenson von Tetzchner ve ekibi tarafından geliştirildi. Şimdilik memnunum.
  • firefox ta 3sayfa açamıyoruz çok fazla ram tüketiyor
  • Bence en iyisi Opera ama Google chrome kullanıyorum,fakat Opera'da yüklü,hem Opera'da vpn olduğu için,interneti özgürce rahat kullanıyorum.Ama işte Google chrome'da hızlı olduğu için en çok onu kullanıyorum.
  • Eskiden iyiydi sonda çok ram kullanınca bırakmıştım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Faustus

Vivaldi Browser kullanıyorum. Eski Opera CEO'su Jon Stephenson von Tetzchner ve ekibi tarafından geliştirildi. Şimdilik memnunum.

Geliştiren adamın sırf ismi için bile kullanırım bu Vivaldi'yi.

"Jon Stephenson von Tetzchner"
  • Operadan iyisi var mı ? Birde bu ayarlar ne kadar fark ediyor?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.