Şimdi Ara

Drone satışları 2016'da iki katına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
98
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Drone satışları 2016'da iki katına çıktı
    Dronelar'ın dar kullanıcı kitlesinin ötesine geçip geçemeyeceği tartışılan bir konu olsa da yayınlanan son veriler drone satışlarının her geçen gün biraz daha arttığını gösterdi. Pazar araştırma şirketi NPD Group tarafından yayınlanan son verilere göre dronelar'a harcanan toplam para 2016 yılında iki katına çıktı.

NPD Group'un raporuna göre bu kayda değer artışta, 300 dolar üstü "premium" dronelar'ın payı büyük. Otopilot ve "beni takip et" gibi yeni özellikler barındıran bu premium dronelar kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı. 2017'de bu özelliklerin daha düşük fiyatlı, geniş kitlelerin alabileceği dronelar'a da geleceği göz önüne alındığında, bu yıl satışların daha da artması bekleniyor.

NPD Group'un raporunda dikkat çeken bir diğer unsur da daha gelişmiş dronelar'ın yüksek fiyatlarına rağmen daha çok satmasıydı. 2017'nin ilk iki ayında en çok satan dronelar 1000 dolar üstü, profesyonel modeller oldu. Öte yandan otopilot özelliği olan droneların diğer modellerden 5 kat daha hızlı satması, bu özelliğin ne kadar ilgi gördüğünü gözler önüne serdi.

Sonuç olarak görünen o ki dronelar önümüzdeki dönemde daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşacak. Fiyatlar düşerken sunulan özelliklerin daha ilgi çekici hale gelmesi, bu cihazları insanlar için cazip bir hobi haline getiriyor.

• oyuncak olmadan öncede kullanılsaydı keşke.

• Türkiye'de lükse kaçıyor daha insan gözüyle dışarda 1-2 kere gördüm hiç kullanmadım teşekkürler dolar kuru teşekkürler ak parti

• Türkiye dışında mı iki katına çıktı yoksa Türkiye de mi anlayamadım
    Yukarıdaki arkadaşında dediği gibi dolar/euro kuru yükseldikçe biz ya 2.el Drone veya çakmasını ya da uzaktan kumandalı helikopter alabileceğiz
  • geçenlerde bir belgeselde görmüştüm.çoban sürüleri bunlar ile takip ediyor. kaybolan koyunları kuzularını bunlar sayesinde buluyor. çok ilginç gelmişti.

• Bu hafta alıyorum bakalım detayları paylaşırım.
  • El yapımı olanlar sayılıyor mu acaba

• Bir diğer anlamı, profesyonel sapıklar arttı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.