Şimdi Ara

yerel ağ bağlantısındaki ip numarası nasıl değiştirilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ağ bağlantıları - yerel ağ bağlantısı - durum- destek den girdiğim menüde ip adresim 192.168.1.65 görünüyor.
    eskiden 192.168.1.64 dü hep. neden ve nasıl değişmiş anlamadım.
    192.168.1.64 ken emulede high id alıyordum. ama şimdi sürekli low ide alıyorum
    nasıl 192.168.1.64 yapacam yine eskisi gibi?
    umarım sorunum çözülür

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanoute -- 23 Şubat 2007; 19:22:28 >

• Kullandığınız bağlantının özelliklerinden Ağ İletişimi'ne, oradan TCP-IP'ye girin. "Aşağıdaki IP adresini kullan" diyerek kullanmak istediğiniz IP'yi belirtin, alt ağ maskesine tıklayarak uygun değere gelmesini sağlayın, ağ geçidine de modeminizin IP'sini yazıp çıkın.
  • dediğiniz gibi yapıyorum.itsediğim ip yi yani 192.168.1.64 yazıyorum. alt ağ maskesine basınca otomatikman 255.255.255.0 yazıyor. varsayılan ağ geçidinede ip adresimi yazıyorum .89.92.44.767 gibi olan bir ip adresimi yani. ama internet bağlantısı gidiyor

ikinci bir yöntem olarak varsayılan ağ maskesine 255.255.255.255 yazıyorum. o zaman da aşşağıdaki hatayı veriyor
    "ip adresiyle alt ağ maskesi birleşimi geçresiz.Ana makine adres bölümünedeki tüm bitleri 0'a ayarlı.Geçerli bir ip adresi ve alt ağ maskesi birleşimi girin. " diyor.

nerede yanlış yapıyorum?

alt taraftaki "aşağıdaki dns sunucu adresilerini kullan" ı boş bırakıyorum.yoksa sorun burada mı?
  • tabi kesilir ağ geçidine 192.168.1.1 yazman lazım
  • Evet ağ geçidine yukarıda da dediğim gibi modemin IP adresini yazmanız lazım. Bu ipconfig komutunu girdiğinizde Varsayılan Ağ Geçidi'nin karşısında gözüken IP'dir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.