Şimdi Ara

Durduk yere gidip de gelmeyen internet, nereye gitmiş olabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bayramdan önce 3 gün boyunca okulda internet gitti. Hiçbir şekilde bağlanamadık. Modem ve swich bağlantılarını kontrol ettim. Telefon hattını kontrol ettim. Hiçbirinde sorun yoktu. Modeme reset attım. Ancak hiçbir şekilde gelmedi internet. İnternet gelmediği gibi modeme de ulaşamıyordum. Modem zyxel marka. 192.168.1.1 yazdığım zaman modemle ilgili bi arayüz açılırdı. Ama internet kesildiği zaman bunu da yaptım hep sayfa görüntülenemiyor oldu sonuç. Sonra telekomu aradım adamlar modeminiz ip almış sorun yok dedi. Sonra bana swichi devre dışı bırak bi bilgisayarı direk bağla dene dediler onu da yaptım. Sonra umut kalmayınca teknik servisi çağırmış arkadaşlar ben yoktum o sırada. Adam gelmiş telekomu aramış kullanıcı adını almış sanırım. Sonra bilgisayardaki hiçbir bağlantıya dokunmadan bikaç bişey yapmış, bi yerlere girmiş. Pat diye gelmiş internet ve iki dakikada yaptığı bu işlem için 40 ytl para almış. Kafayı yedim bir süre adam ne yapmış olabilir diye sonra burada paylaştım sorunumu ve herkes adam gelip modemin ip sini elle yapılandırmıştır dedi neyse dedik heralde öyle halletti adam sorunu. Şimdi yine aynı sorunla karşı karşıyayım 2 gündür internetimiz gitti telekomu aradık bizlik bir durum görünmüyor dedi. Saatin yanındaki yanıp sönen bilgisayar sembollerinin üzerine ünlem işareti çıktı.İnternet explorer a 192.168.1.1 yazıyorum sayfa görüntülenemiyor diyor, önceden böyle yapınca modem ayar ekranı çıkardı, bende önceki tavsiyere uyarak otomatik olan tüm ayarları değiştirdim. İp adresini 192.168.1.99 yaptım alt ağ maskesini 255.255.255.0 yaptım, varsayılan ağ geçidini 192.168.1.1 yaptım, yeğlenen dns sunucusunu 192.168.1.1 yaptım, diğer dns sunucusunu boş bıraktım. Değişen tek şey saatin yanındaki bilgisayar sembolünün üzerindeki ünlem işareti kayboldu fakat hala internet yok ve ben kafayı yiyorum. Lütfen yardım...

• baglantiyi tekrar otomatik hale getir bence.. sonra modemin fisini cikar.. login datasini kontrol et
    kablolari daha siki tak

komut istemine gir

sirasiyla

ipconfig /release
    ipconfig /flushdns
    ipconfig /renew

dene iste olursa olur olmazsa
    müdüre de 40 ytl cikarsin :D
  • Arkadaşlar acaba dns ten olabilir mi? Forumda baktım millet cayır cayır dns değiştiriyor. Acaba benim elle yazdığım dns geçersiz mi? Bi yorum bi iştirak pleaseeeee.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.