Şimdi Ara

Akıllı telefonlarda ciddi bir WiFi açığı bulundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akıllı telefonlarda ciddi bir WiFi açığı bulundu

Gün geçmiyor ki mobil işletim sistemlerinde yeni bir açık haberi ile karşılaşmayalım. Tizen OS platformundaki onlarca açık haberinin ardından Android ve iOS platformlarında da riskli bir açığın haberi geldi.

Pek çok cihazı kapsıyor

Google’ın Project Zero projesinde de çalışan güvenlik uzmanı Gal Beniamini, Android ve iOS telefonların WiFi yongalarında ciddi bir açığın yer aldığını açıkladı. Özellikle paylaşılan WiFi ağlarında kullanıcının herhangi bir etkileşimine gerek kalmadan cihaz sistemi ele geçirilebiliyor.

Ayrıca Bkz.DJI Spark sızdırıldı

Beniamini, WiFi yongalarında yer alan bu açığın yanında bazı sistem açıklarını da bir araya getirerek bir cihazı tamamen ele geçirmeyi başarmış. Bahse konu açık iPhone 4s sonrasındaki tüm telefonları, pek çok Nexus ve Samsung Galaxy telefonlarını etkiliyor.

İyi haber ise henüz bu açık kötü niyetli kişiler tarafından keşfedilmedi ve teknoloji devlerine konu ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Apple’ın iOS 10.3.1 güncellemesi ile bu açığı yamadığı ifade ediliyor. Google ise belirli cihazlara güncelleme vermeye başladı. İlerleyen günlerde daha fazla cihaz güvenlik güncellemesini alacak. 

• İşin kötü tarafı ise S4, G2, Z2 gibi cihazların bu güncellemeyi almayacak olmaları. Zamanında 2000 TL, belki daha fazla verip aldığınız telefona belli bir süre destek verip kesiliyor. Firmalar çok açgözlü...

• Amerikadan cikan tüm işlemciler yasa gereyi açık bulunmak zorunda.

maalesef iphone ve nvidia chipsetleri amerikan malı.

• takip1 T kullanıcısına yanıt
    Kaynak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Colouse

İşin kötü tarafı ise S4, G2, Z2 gibi cihazların bu güncellemeyi almayacak olmaları. Zamanında 2000 TL, belki daha fazla verip aldığınız telefona belli bir süre destek verip kesiliyor. Firmalar çok açgözlü...

İnsanların sağılması lazım ...
  • Ben güncelledim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi yerden soğuk geliyor diiyordum meğer telefonda açık varmış kapatın örtün şu açıkları ceryan yapıyo :) şaka bi yana keşfedilmeden farkedilmesi iyi bi haber

Akıllı telefonlarda ciddi bir WiFi açığı bulunduAkıllı telefonlarda ciddi bir WiFi açığı bulunduAkıllı telefonlarda ciddi bir WiFi açığı bulundu

Merhaba,

İnandı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne iş hep bi dünya para ver hemde ajan gibi çalışın başka yere çok kötü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.