Şimdi Ara

Xiaomi Mi 6 ve Mi Max 2'nin teknik özellikleri sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi 6 ve Mi Max 2'nin teknik özellikleri sızdırıldı 
    Akıllı cihaz pazarının dikkat çeken isimlerinden olan Xiaomi, özellikle fiyat/performans anlamında bir adım öne çıkmayı başarıyor. Aynı segmentteki diğer markalara nazaran daha uygun ücretler talep eden Çinli üretici, yakın zamanda iki yeni model tanıtmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre GFXBench testine tabi tutulan "Mi 6" ve "Mi Max 2"nin teknik özellikleri sızdırıldı.

Buna göre "Xiaomi Sagit" kod adına sahip Mi 6 gücünü Snapdragon 835 işlemciden alıyor. Adreno 540 grafik birimiyle gelecek cihazda 5.1 inç büyüklüğünde (1920x1080 piksel) Full HD ekran, 12 MP arka ve 8 MP ön kamera yer alıyor. Android 7.1.1 işletim sistemine sahip olacak Mi 6'nın 4 GB RAM'li versiyonunda 64 GB ve 6 GB RAM'li versiyonunda 128 GB dahili depolama alanı mevcut.

"Xiaomi Oxygen" kod adıyla ortaya çıkan, yüzde 93 ekran/kasa oranına sahip olacağı iddia edilen Mi Max 2'de ise Snapdragon 660 işlemci, 6.4 inç (1920x1080 piksel, 1080p) Full HD ekran, 4 GB RAM, 128 GB depolama alanı, 4K video kaydı yapabilen 11 MP arka ve 7 MP ön kamera bulunuyor. Edinilen bilgilere göre amiral gemisi modellerine rakip olacak Mi 6'nın bu ay içerisinde Çin'de 289 dolar (4 GB RAM) ve 389 dolar (6 GB RAM) fiyat etiketleriyle görücüye çıkması bekleniyor.

• Snapdragon 835 ve 289 dolar gayet iyi. Ülkemize uygun fiyattan getirilir umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 7 Nisan 2017; 17:38:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

Snapdragon 660 ve 289 dolar gayet iyi. Ülkemize uygun fiyattan getirilir umarım.

Snapdragon 835 li Xiaomi Mi6 nın tahmini fiyatı 289 Dolar.

Uyarı için teşekkürler. Mesajı düzelttim.
  • Tek üzücü yanı Mi 5s Plus gibi büyük ekranlı modelini çok geç çıkarmaları. 5.15" ekranı küçük buluyorum. Yoksa kesinlikle denemek istediğim bir telefon. Oneplus'ın yeni canavarını bekliyoruz bakalım.
  • 1500 TL civarı olsun kimse paralel maralel bakmaz! Ben şu ciddi ciddi düşünüyorum. S7 edge'den geçelim bakalım, denemek lazım en azından :)
  • Bu fiyat olayında tuhaflık var bukadar ucuz olamaz mümkün değil
  • 30 megapiksel noldu?
  • burki_rock kullanıcısına yanıt
    Bende S7'den mi6'ya geçmeyi düşünüyorum bir çıksında
  • Mi5s'leri satma zamanı yaklaşıyor.
  • Mi 5S'deki ufak tefek eksikleri giderip (Gorilla Glass 4 ekran, Ois'li arka Kamera) Ramide 4 Gb'a çıkartıp, Soc biriminide SD 835'e güncelleyince, başka birşey eklemelerine gerek kalmıyordu aslında. Aynı Kasa ile sunsalar bile olurdu. Ön Kamera'da gelişime de gitmişler ek olarak. Ekran Boyutu'nun Mi 6'da yine 5.15" olacağını düşünüyorum.

İyiki bu ay Mi 5s almayıp beklemişim. LG G3'ten geçeceğim için uzun bir atlama yapmış olacağım :) (SD 801 AC to SD 835)
  • Xiaomi şu telefona 5,5 inç (ince çerçeveli) Full hd super amoled ekran koysa ciddi pazar payı elde ederdi. Not: Fiyatı çok şişirmeden tabi ki :)
  • Bari 5.5 inç olsaydı 5.1 inç çok küçük değilmi artık?
  • Ois ve ikinci kamera nerde?
  • Ah ulan, 2012 de Note 1 aldığımda 5.3 ekranıyla millet kürek, baskül, raket gibi telefon diye dalga geçip gözleri kesse dövmedikleri kalmıştı sonra aynı şahıslar 5,5 altına telefona küçük deyip almamaya başladılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rcelik21 -- 7 Nisan 2017; 20:26:21 >
  • 6.4 inc cok fazla olmus. 5.8 incle bu ekran kasa orani efsane olurdu
  • 289 dolarlık cihazın bu olacağını kesinlikle sanmıyorum. Aylardır dolaşan X20'li versiyon bence bu fiyata gelecektir. Yoksa akıl almaz Mi5S ler bile zamanında 480-500 dolar civarlarına çıktı.
  • Xiaomi nin en büyük hatalarından biri arka kameraya OIS koymaması. Çok büyük eksiklik, ayrıca kamera yazılımlarını da geliştirmeleri gerek. Fiyatı yine uygun olacaktır ve alıcısı çok olur fakat böyle donanıma OIS i çok görmek acemiliktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EternalFK

Xiaomi nin en büyük hatalarından biri arka kameraya OIS koymaması. Çok büyük eksiklik, ayrıca kamera yazılımlarını da geliştirmeleri gerek. Fiyatı yine uygun olacaktır ve alıcısı çok olur fakat böyle donanıma OIS i çok görmek acemiliktir.

Mi5 te 4 eksenli ois var. Bilmeden konuşmayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonborn95

Ois ve ikinci kamera nerde?

Mi 5 te 4 eksenli ois zaten var. Mi6 da olmaması mümkün bile değil.

Bir de arkadaşlar 5.15" i dert ediyor. Bence 5.15" gayet yeterli ve uygun bir boyut. 5.5" bir telefon için bakın telefon için büyük bir boyut. 5.15 ten fazlasını isteyenler gider note serisi telefonlardan alır. (xiaomi'den bahsediyorum)
  • Mi mix 2 değil miydi bu?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.