Şimdi Ara

TVOUT Olmayan notebooku tv ye bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
16.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar forumda aradım ama nedense tam sonuç bulamadım avermedia nın varmış galiba oda çalıştıramamışlar falan

varmı net yanıtı olan tvde scart var notebookta s vidio tvout falan yok ne yapmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vaio -- 23 Şubat 2007; 11:09:13 >

• dostum avermedianın bir ürünü var laptoptan avermedia ya vga kablo ile bağlıyorsun cihazdanda tv ye s video veya scart bağlantı yapılabiliyor bence bu işini görür modelini hatırlamıyorum, arkadaşıma hediye alacaktım senin gibi o da tvye bağlantı yapmak istiyordu sonra vazgeçmiştim
  • http://www.garantialisveris.com/4smeb/str_prod.asp?StoreID=1939&ProductID=40599

çok pahalıymış ya 124 ytl
    divx player alsam daha iyi
  • 124 ytl ona verip tvye bağlıcaama 250 ytl daha ekler 19 inç geniş ekran bi lcd daha alırım her türlü keyifini öyle çıkarırım bea. bende düşünmüştüm tvye aktarmayı ama tvnin yarı parası kadarmış, direk soğuyuverdim
  • ya topiği gorunce tabiri caizse lapin hesabı atlatım ,muzdarip oldugum konuydu,fiyatı gorunce arkama bile bakmıyorum kaçıyorum
  • arkadaşlar benim laptopta 7 pinli svideo çıkışı var tvde de skart ve normal anten girişi var. ben nasıl tv-out yaparım. ne tür bir kablo lazım yardımcı olursanız sevinirim.
  • Onun icin elektirikle calisan kucuk bir scart kart kutucugu var 10ytl ciari alirsin ps2 icin de satiliyor scart larini o kutuya takiyorsun kablosunuda anten girisine atrilerdeki gibi kanal ariyorsun en nette durup bir yere kayit ediyorsun

quote:

Orjinalden alıntı: kynenn

arkadaşlar benim laptopta 7 pinli svideo çıkışı var tvde de skart ve normal anten girişi var. ben nasıl tv-out yaparım. ne tür bir kablo lazım yardımcı olursanız sevinirim.
  • anlayamadım konuyu ama arastırıyım
  • Merhaba arkadaşlar daha önce kullandığım Dell 1300 insipiron laptobumda s- video olmadığı için bu konuya baya bi kafa yordum ve aşağıdaki elektronik devreyi yaptım sonuç mükemmel az elektronik bilginiz varsa sizde bu yapabilirsiniz eğer böyle bir imkAnınız yoksa parçaları elektronikçiden alıp herhangi bir tv tamircisine yaptırabilirsiniz gerekli bilgiyi aşağıdaki linkden indirebilirsiniz.
    kolay gelsin

http://www.e.kth.se/~pontusf/index2.html

malzeme listesi
    KONDANSATÖRLER
    C1 22 µF
    C2 22 µF
    DİRENÇLER
    R1 2.2 kOhm
    R2 2.2 kOhm
    R3 2.2 kOhm
    R4 2.2 kOhm
    R5 2.2 kOhm
    R6 47 Ohm
    R7 47 Ohm
    R8 47 Ohm
    R9 120 Ohm
    TRANSİSTÖRLER
    Q1 BC847C
    Q2 BC847C
    ENTEGRE
    IC1 74LS86

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koseaa -- 27 Şubat 2007; 21:52:09 >

• Baskıdevre şeması ve elektronik devre şeması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koseaa -- 27 Şubat 2007; 22:01:42 >

• Çok teşekkürler dostum, aradığım devre.

Anladığım kadarıyla çift taraflı plaket.

Sorun VGA soketin bacak numaralandırması ve scart'ta ne nereye bağlanacak?
  • plaket çift yüzlü birebir bağlantı şeması bilgisayar ortamında yok ama ayrı ayrı pin şemaları var

scart için

RGB Connection
    Output connector Input connector
    1 Audio right out 2 Audio right in
    3 Audio left (or mono) out 6 Audio left (or mono) in
    4 Audio return 4 Audio return
    7 Blue out 7 Blue in
    5 Blue return 5 Blue return
    11 Green out 11 Green in
    9 Green return 9 Green return
    15 Red out 15 Red in
    13 Red return 13 Red return
    16 RGB status out 16 RGB status in
    14 RGB status return 14 RGB status return
    19 Sync (composite video) out 20 Sync (composite video) in
    17 Sync return 18 Sync return
    21 Shield 21 Shield

D-sub için

Pin Name Dir Description
    1 RED Red Video
    2 GREEN Green Video
    3 BLUE Blue Video
    4 HSYNC Horizontal Sync
    5 VSYNC Vertical Sync
    6 RGND Red Ground
    7 GGND Green Ground
    8 BGND Blue Ground
    9 SGND Sync Ground

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koseaa -- 27 Şubat 2007; 23:31:46 >

• Benim VGA soketinde 3 sıra 15 pin var?
  • quote:

Orjinalden alıntı: erroraesthumanum

Benim VGA soketinde 3 sıra 15 pin var?

aynen benimde, ayrıca bu parçaların satın alım maliyeti ne kadar, tvciye vereceğim tahmini parayı da toplayıp maliyeti bulmaya çalışacağımda.
  • arkadaslar yukardaki karışıklık için özür dilerim.15 pin d-sub pin şemasını aşağıdaki gibi.Maliyeti tam olarak bilmiyorum çünkü kendim yaptım bir de malzemelrin çogu elimde vardı ama malzeme fiyatı kablo ve konnektörler dahil 30-40 ytl geçmez yapacak kişi kaç lira alır onu bilemiyorum.ayrıca elektronik devre üzerinde bağlantıların kangi pinlere yapılacağı gösterilmiş.

• scartın resmide çıkmamış onuda yenileyeyim

• Yurt dışında aşağıdaki gibi bir kablo satılıyor Türkiyede yok sanırım yurt dışı bağlantısı olan arkadaşlar bu alternatifide değerlendirsin

• Daha basit bir tv-out devresi çalışıp çalışmadığını bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koseaa -- 4 Mart 2007; 21:03:38 >
  • Arkadaslar ise baska bir boyut katmislar valla tebrikler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.