Şimdi Ara

Project Scorpio'nun Teknik Özellikleri Açıklandı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
565
Cevap
3
Favori
17.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Digital Foundry, söz verdiği üzere Project Scorpio'yu teknik açıdan tanıttı ve resmi teknik özelliklerini de paylaştı.

6 Teraflop güce sahip olacağı belirtilen Project Scorpio'nun teknik özelliklerine baktığımızda ise 2.3GHz hızında 8 çekirdekli x86 mimarisine sahip olan bir CPU, özelleştirilmiş 40 adet üniteden oluşan 1172MHz GPU, 12GB GDDR5 bellek, 326 GB/s bellek bant genişliği ve 2,5 inch 1TB hard disk olduğunu görüyoruz. 

Project Scorpio, Xbox One ve PS4 Pro teknik özellik karşılaştırmasına aşağıdan göz atabilirsiniz. 

Eurogamer'ın açıklamasına göre "performans olağanüstü" ve konsol 4K/60 FPS oyun oynatma kapasitesine sahip. Örneğin Forza Motorsport demosu Project Scorpio'da doğal 4K ve 60FPS oranında çalışabiliyor. Ayrıca belirtilene göre yama almış olsun veya olmasın Xbox One'daki tüm oyunlar Project Scorpio'da daha iyi çalışıyor.

Digital Foundry, Project Scorpio'nun PS4 Pro'dan daha pahalı olacağını doğruladı ve Digital Foundry'nin tahminine göre de 499 dolara mal olacak.

Daha öncesinde de Phil Spencer "Scorpio, 'premium' bir konsol olacak. Açıkçası Xbox One S'ten daha pahalıya mal olacak." demişti. Konsolun resmi fiyatı ve net çıkış tarihi muhtemelen E3 2017 Microsoft basın konferansında duyurulacak.

Project Scorpio 2017 tatil döneminde çıkış yapacak. 

• onden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Project Scorpio'nun Teknik Özellikleri Açıklandı
  • Buralar değerlenir.kavga başlasın

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • paso donanım işine döndü konsol dünyası

• GPU ve RAM ler olması gerektiği gibi yeterince güçlü ama CPU umarım 4K oyunlarda dar boğaz yapmaz Dolby Atmos desteği ve 4k bluray disc ile geldiğinide hatırlatalım. Xbox One dan çok daha güçlü bir alet bizim gibi 900p tayfasına yeterde artar bu donanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 6 Nisan 2017; 16:47:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen niye yazmıyor bilen var mı?

• Yerimizi alalım :D

• çekirdeği aldım hazırım beyler :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

GPU ve RAM ler olması gerektiği gibi yeterince güçlü ama CPU umarım 4K oyunlarda dar boğaz yapmaz Dolby Atmos desteği ve 4k bluray disc ile geldiğinide hatırlatalım. Xbox One dan çok daha güçlü bir alet bizim gibi 900p tayfasına yeterde artar bu donanım.

Hayırlı olsun Çağlar. 4k'da akarsın artık.
  • güzele benziyor hadi hayırlısı

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Bu eskhioyuncu galiba Scorpio'nun donanımı hayal kırıklığına uğratınca,artık bu konuya bile şuanlık gelmemiş.Neyse donanımı istediği gibi Ryzen CPU olmadığı için hayal kırıklığına uğrattığı için,yorum yazmaya üşeniyor.Gerçi bakalım bu sefer Xbox Scorpio'yu savunmak için ne bahaneler bulacağını merak ediyorum.

• çekirdekleri aldım cips hazır kola hazır yiyin birbirinizi hadi bakayım
  • o değilde 4k/60 fps verip cpu un---> % 66 <--- kulnaması şahana e3 ex kesın geliyor ps4 var gidipde ps4 pro almadım ama xbox scorpiyon fiyat uygun olursa kesın alırım
  • Tam bir hayalkırıklığı. Zen men yok. Fiyatı da kazık olacak

Gidip eski yarış oyunu koymuşlar. God of war 4, Horizon, Starcitizen beklemeyin xboxtan yapamayacak belli.
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    4K oled tv almak farz oldu bu yıl gitti 15 bin tl

• quote:

Orijinalden alıntı: Dominator0

çekirdekleri aldım cips hazır kola hazır yiyin birbirinizi hadi bakayım

Bende bekliyorum ryzen diyenlerin 180 derece kıvırmalarını cips kola hazır

• Oooo harikulade konu.

• Güzel ama ilk duyurdukları zaman ki şaşalı lafların bariz altında kalmışlar ve hala jaguar hep jaguar bir kurtulamadılar şu illetten. :)

• Scorpio vs Ciliz PRO

384bit vs 256bit

326gb/sn vs 218gb/sn

6TF Semi custom Polaris GPU @1.172 mhz 40 CU vs 4.2TF Semi custom Polaris GPU @911mhz 36 CU

Semi Custom Jaguar CPU @2.3ghz vs Jaguar @2.1ghz

12gb RAM vs 8gb RAM

Ayrica sunumda FH3'ün PC Ultra ayarda Scorpio da 4K calistiginida belirtti

Bütün Sony fanlarina gecmis olsun dileklerimi sunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chirrut Imwe -- 6 Nisan 2017; 17:2:55 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.