Şimdi Ara

Amazon, uygulama kullanıcılarına 70 milyon dolar iade edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amazon, uygulama kullanıcılarına 70 milyon dolar iade edecek 

Uygulamasındaki eksiklikler nedeniyle, çocukların alışveriş yapabilmesi gibi kullanıcının izni dışındaki olayların yaşanmasına sebebiyet veren Amazon, geçen sene görülen davada suçlu bulunmuş ve uygulama içerisinden yanlışlıkla alışveriş yaptığını dile getiren kullanıcılarına para iadesi yapmaya zorlanmıştı. Bir süre bu karara itiraz eden şirket, bugün paylaşılan bilgilere göre kullanıcılarına para iadesi yapmayı kabul etti.

2016’nın Kasım ayında sonuçlanan davada Amazon, uygulamasının uygulama içi satın alma opsiyonuna sahip olduğunu net bir şekilde belirtmediği için suçlu bulunmuştu. Bunun yanı sıra  satın alma işleminin onaylanması için herhangi bir doğrulamaya da ihtiyaç duyulmaması, telefonla oynayan çocukların kolaylıkla (veya yanlışlıkla) bir şeyler satın alabilmesine yol açmıştı. Mahkeme, bu durumdan ötürü Kasım 2011 ve Mayıs 2016 tarihleri arasında Amazon’un yaklaşık 70 milyon dolar kazandığı sonucuna ulaşmıştı.

Amazon’un ne zaman para iadesi yapacağı net olarak bilinmiyor ancak yakın bir tarihte bunun başlayacağı tahmin ediliyor. Mahkeme, Amazon’un hediye çekleriyle para iadesini yapması başvurusunu reddetmişti. Yani şirketin parayı direkt olarak kredi kartlarına yükleyeceği veya çek göndereceği düşünülüyor.

• 70 milyon zarar gibi gözüküyor ama bu hareketiyle kazanacaklarını çok net biliyor Amazon. Keşke Türk şirketleride bu bilince ulaşabilse...

• Başlık neden öyle yakında sniper mı va

• 14 gun iade haklari var neden kullanmamislar ki

• Amazon 10 numara bi şirken, bende vaktinde Prime özelliğini farketmeden almışım ikikez para çektiler hesaptan ikisinide geri iade ettiler.

• Ben amazondan mause aldım 1 hafta sonra aldıgım mause ındırıme gırdıgını gordum. Google translate ile tarzanca konusup indirim oldugu yapıldığı için para üstünü istedim hiç sorun çıkarmadan amazon hesabıma 8 dolarlık hediye çeki verdiler.

O gün bugündür bunu unutmam.

• Başlığı görüp heveslenenler ?

• Helal olsun bazıları ders almalı

• Burada olsa gerekli yerler ile anlaşılır 70 milyon ödemenin bir kısmı gerekli yerlere yapılırdı. Sonra dava falan kalmadan ortadan kaldırılırdı. Hukuk devleti olmanın vatandaşlara nasıl yansıdığını çok güzel görüyoruz. Bura da sadece yasalar değil etik kavramlarda öne çıkıyor. Amazon tekrar mahkeme yolunu tutmak yerine hatasını kabul edip mağdur kullanıcılara gerekli desteği sağlamış.

• Mahkemeyi kimse konuşmamış ne garip

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.