Şimdi Ara

AMD Ryzen 5 işlemciler geliyor: Kutu açma ve tüm detaylar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    AMD'nin Ryzen 5 işlemcileri için geri sayım başladı. Intel'in Core i5 serisine rakip olarak geliştirilen 4 ve 6 çekirdekli işlemciler yüksek fiyat/performans iddasıyla geliyor. Tüm detayları anlatıyoruz ve işlemcileri kutusundan çıkartıyoruz. 

• Bomb has been planted

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerimizi alalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gene aptalca görseller olan mesaj beğenilecek.

Jedi gelip trolleyecek.

Firaristt mantıklı yorumlarla AMD sevdalılarını delirtecek.

Benchmark skorları.

F/P yok %bilmem kaç daha iyiler havada uçuşacak.

Ve kapanış.

• işlemci+ anakart+soğutucu için yapılan masrafa göre f/p olup olmadığına bakmak gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayyas404 -- 6 Nisan 2017; 15:23:40 >
  • 1600x i5 e kafa tutup geçse negüzel olurdu

• Merakla bekliyorum duruma göre yazın ryzen5li bir sistem toplayabilirim

• Erdi abi elinde kalan işlemci ve anakartları ne yapmayı düşünüyorsun ? Bak ısraf olmasın burda bi bekleyenein var :D

• AMD'nin bu işlemcilerdeki politikası biraz yanlış bence. İşlemcilerin baz frekansını 7700K gibi 4 GHz'in üzerinde tutup "Ama tek çekirdeği yine zayıf" diyen Intel fanlarını sustursa iyiydi. Gerçi ne kadar overclock olabiliyorlar bilmiyorum. Yapılan testlerde 4.1 GHz'in üzerini pek görmediğimden overclock anlamında Ryzen 7 serisi pek avantajlı gibi durmuyor. İnşallah bunlar rahat 4.5 GHz sevilerini görüyordur.
  • Kaliteli olan fan hangi işlemciden çıkıyor ? Orayı kaçırdım sanırım.
  • Dikkatimi çeken i5 4çekirdek + 4izlek ; ryzen5 4çekirdek + 8izlek olması performansta farkedecek gibi sunulmuş.

Oyun ve ev kullanımı için en iyi cpu olacak bence.
  • 1500x f/p olur oyun değerlerine bağlı olarak
    7600 k parasına işlemci ve anakartı alabilme imkanı ortaya çıkabilir.
  • ben mi yanlıs hatırlıyorum yoksa ignesiz yapıya gecmemiş miydi amd? işlemciler igneli...

• Bekliyoruz

• video geçişleri aklımı aldı. sözler akıp gitti tam anlamaya başlarken tekrar görüntü titreyerek beynimi salladı. midem bulanınca videoyu kapatmak zorunda kaldım.

• ugacomtr U kullanıcısına yanıt
    Erdinin bir önceki videosunda bahsettiği 16 çekirdek 32 izlekli bir model iğnesiz yapıda olacak, ryzen ler r7 5 3 iğneli yapıda devam ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuexSeeL

Erdinin bir önceki videosunda bahsettiği 16 çekirdek 32 izlekli bir model iğnesiz yapıda olacak, ryzen ler r7 5 3 iğneli yapıda devam ediyor.

bu demek oluyor ki eski fanlar da şu andaki r7 lerde kullanılabilecek. ignesiz yapıya kadar fanları kullanmaya devam :)
  • Şu oyun testleri çıksın artık ortaya.

• Haydaa

• Bir yanlışlık olmuş sanırım. Ryzen 5 1500x ile gelen spire soğutucu Ryzen 7 1700 ile gelenden farklı olarak led ışıklandırmaya sahip değil diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vankomisin -- 6 Nisan 2017; 10:10:38 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.