Şimdi Ara

Renault Megane 1.4 16V RTA (97 hp) nasıl bilirsiniz.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
67.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2001 model fiat palio el arabamı değiştirip bu arabayı almayı düşünüyorum. Yakıtı, yol tutuşu, sağlamlıgı, komforu hakkında üstadlardanbilgi almak istiyorum. yoksa 1.6 motor olanımı bulup alsam diyorum. sizce hangisi daha az yakar. verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

Bu mesaj silindi.
    az önce test verilerine ulaştım 1.4 motor 97 hp ortalama 7.7 lt , 1.6 motor 110hp ortama 8.2 lt yakıyor 100 km de. benim palio 1.4 el bile 8.6 lt yakıyo. benim gibi devamlı şehir içi kullanınca palio adamın belini büküyo. mustik61 arkadaşın dediği gib sıralı tüp taktırmak bence de mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T_Bolt75

az önce test verilerine ulaştım 1.4 motor 97 hp ortalama 7.7 lt , 1.6 motor 110hp ortama 8.2 lt yakıyor 100 km de. benim palio 1.4 el bile 8.6 lt yakıyo. benim gibi devamlı şehir içi kullanınca palio adamın belini büküyo. mustik61 arkadaşın dediği gib sıralı tüp taktırmak bence de mantıklı.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım,eğer önceliğin ekonomi ise,Kesinlikle LPG olayını düşünmelisin.
    Benin aracım da imzamda gördüğün gibi seninki ile aynı marka 1999 model tek nokta.
    Kısa bır süre benzinde kullandım.Ortalama 260Ykr/Km yakıyordum.Tabii benim bütçemi aşıyodu.Ya aracımı az kullanıyodum,yada kredi kartima ister istemez açılıyodum.ama ben ikisini de istemiyodum..
    Toplam 350Ytl bir maliyetle Voltran marka Bir sistem taktırdım,huzur buldum.
    nasıl mı....

Km de artık;

Şehiriçi ; 160Ykr.(ordu ili)
    Şehirdışı ;140 Ykr.
    Yakıyorum..

Bizde Aygaz euro LPG=1.47Ytl.

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: T_Bolt75

Bir de unutmadan,sıralı LPG sistemi diyorsun. Öyle 1500YTL verip sıralı taktırmana hiç gerek yok palio için.400--700Ytl maliyetle tek nokta araçlara LPG montaji yapiliyo ki zaten..
    Ama megan için diyosan sıralı ok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mavigökyüzü

quote:

Bir de unutmadan,sıralı LPG sistemi diyorsun. Öyle 1500YTL verip sıralı taktırmana hiç gerek yok palio için.400--700Ytl maliyetle tek nokta araçlara LPG montaji yapiliyo ki zaten..
    Ama megan için diyosan sıralı ok.

Alıntıları Göster
    Ben paliomu satmayı düşünüyom. Küçük geliyo artık. komfor sıfır. nasipse megane 1 . 1.4 mü 1.6 mı daha karar veremedim

• quote:

2001 model fiat palio el arabamı değiştirip bu arabayı almayı düşünüyorum. Yakıtı, yol tutuşu, sağlamlıgı, komforu hakkında üstadlardanbilgi almak istiyorum. yoksa 1.6 motor olanımı bulup alsam diyorum. sizce hangisi daha az yakar. verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Şimdi aracı ikinci el alacagına göre en temizini bulman lazım elbette 1.6 iyi ama 1.6 olacak diye yıpranmış alma 1.4 cok temizse al geç derim. bende 1.4 16v megane II var şehir içinde 1.6 göre biraz fazla benim yaşadıgım şehirde 1.4 10 litre yakıyor 1.6 ise 9.6 veya 9.7 litre yakıyor. yani 1.6 düşük yakması gerekiyorken biraz fazla ama bu kadar fark önemli değil bence ona bakarsanda şehir dışındada 1.4 daha az yakıyor mesala 1.4 de ben 5.0 litre yaktırdım 1.6 ise 5.6 litre yaktırdım ama biraz gayret istiyor. biraz komik ama şehir dışında arbaya az yaktıracam diye uğraşırken 1.6 motor ile 1.4 motor arasında hiç bir performans farkı olmuyor araç aynı kalıyor. şehir içinde 1.6 motor tabiyki daha performanslı ama 1.4 motorunda performansı küçümsenecek kadar değil. yol tutuşları megane I de iyi olduğunu biliyorum sağlamlıklarıda iyi ve güçlü şaseye sahipler. dedim ya 1.6 olacak diyede yıpranmış alma 2. elde en temizi makuldür. temizini bul 1.6 veya 1.4 fark etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Msonel -- 23 Şubat 2007; 12:03:56 >

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    mustik61 araştırmalarıma göre megame 1.4 16V hem 77 hemde 97 beygir olarak iki modeli mevcut. Birde megane 1 de paliodan çok ilerde bi araç değil demişsin. insan sacdece bagajı için bile arabayı değiştirir. araba 13 jant. arkaya 3 kişi bindiği zaman araba yere yapışıyo. bide bayır çıkacaksan vay haline. araba 71 beygir yetmiyo. Gerçi bu palionun 1.2 motor olanı var. galiba onlar düz yol için üretilmiş. :)
  • quote:

mustik61 araştırmalarıma göre megame 1.4 16V hem 77 hemde 97 beygir olarak iki modeli mevcut. Birde megane 1 de paliodan çok ilerde bi araç değil demişsin. insan sacdece bagajı için bile arabayı değiştirir. araba 13 jant. arkaya 3 kişi bindiği zaman araba yere yapışıyo. bide bayır çıkacaksan vay haline. araba 71 beygir yetmiyo. Gerçi bu palionun 1.2 motor olanı var. galiba onlar düz yol için üretilmiş. :)

Alıntıları Göster
    megane 1 1.4 temiz bulman zor biraz,çünkü o dediğin araçlar genelde ilaç firmaları kullanıyolardı,1.6 nın temizini bulman daha kolay. Ben megane 1 1.6 yı 2001-2004 arası 3 sene kullandım ve hiç bir sorunum olmadı,sadece kapı fitili ve korna değişti garantiden ki çevremdeki olan bitenleri gördükten sonra ben bunları sorundan bile saymıyorum. Sorunsuzluk biraz da şans işi,buna inan toyotanın D4-D sini alıp da 3gün sonra turbosu arızalanan araç bile biliyorum.kazasız belasız arızasız sürüşler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xradiancex -- 23 Şubat 2007; 17:07:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xradiancex

megane 1 1.4 temiz bulman zor biraz,çünkü o dediğin araçlar genelde ilaç firmaları kullanıyolardı,1.6 nın temizini bulman daha kolay. Ben megane 1 1.6 yı 2001-2004 arası 3 sene kullandım ve hiç bir sorunum olmadı,sadece kapı fitili ve korna değişti garantiden ki çevremdeki olan bitenleri gördükten sonra ben bunları sorundan bile saymıyorum. Sorunsuzluk biraz da şans işi,buna inan toyotanın D4-D sini alıp da 3gün sonra turbosu arızalanan araç bile biliyorum.kazasız belasız arızasız sürüşler dilerim

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar 15-16 bin ytl ye alınabilecek az yakan sedan araba olarak bana ne önerirsiniz. yoksa arabamı satıp megane 1 almayı düşünüyom.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    şehir içi yakıt tüketimi aşırı fazla. sanki 3000 motor volvo kullanıyorum. bagajı küçük. kendide çok küçük... bu sebepler yeter sanırım. bu arada sizin sayenizde 1.6 motora dönüş yapmaktayım. teşekkürler. birde arkadaşımın tavsiye ettiği seat cordoba 1.4 (85 ve ya 100 hp) yakıtı az ve konforlu bir araba imiş. üstadlar ne der acaba ...
  • Aynısını 1 yıl önce bende düşündüm bana eski kasa iç mekanıda artık güncel değil clio al dediler bende 2004 clio 1.4 16 walf 98 hp aldım.motoru çok iyi ama şehir içi 9 lt yakıyor 1,6 motorda o kadar yakar
    pek dğişen bir şey olmaz ama bu makine biraz gürültülü çalışıyor LPG taktıracaksan şehir içi 10-11 lt yakar bilgin olsun oda 1000 euro + işletme çünkü bu motor(1,4-1,6 16 walfler) çok nokta elektronik enjeksiyonludur..diğer sistemler yaramaz..lpg ile %35-40 tasarruf sağlarsın onuda 20-30 bin km ancak amorti edersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biz

Aynısını 1 yıl önce bende düşündüm bana eski kasa iç mekanıda artık güncel değil clio al dediler bende 2004 clio 1.4 16 walf 98 hp aldım.motoru çok iyi ama şehir içi 9 lt yakıyor 1,6 motorda o kadar yakar
    pek dğişen bir şey olmaz ama bu makine biraz gürültülü çalışıyor LPG taktıracaksan şehir içi 10-11 lt yakar bilgin olsun oda 1000 euro + işletme çünkü bu motor(1,4-1,6 16 walfler) çok nokta elektronik enjeksiyonludur..diğer sistemler yaramaz..lpg ile %35-40 tasarruf sağlarsın onuda 20-30 bin km ancak amorti edersin.
    alacağım arabayı 4-5 sene kullanmayı düşünüyorum. palio benim ilk arabam. acemilik zamanıma denk geldi. gerçi seri bir araba ama 2003 modeline kadar şehir içi yakıt tüketimi felaket. evimle okulum arası 1.5 km. 1km düz 500 m bayır çıkıyorum. kilometrede 50 ykr. yakıyo ve aracım daha 43000 km de. evet yanlış okumadınız 50 ykr. fakat şehir dışı 17.5 ykr. yakıyo. çok ilginç değilmi. dediğim gibi soruşturdum, bu hata 2003 modele kadar varmış. benim arabada ne yazıkki 2001 model.

• quote:

alacağım arabayı 4-5 sene kullanmayı düşünüyorum. palio benim ilk arabam. acemilik zamanıma denk geldi. gerçi seri bir araba ama 2003 modeline kadar şehir içi yakıt tüketimi felaket. evimle okulum arası 1.5 km. 1km düz 500 m bayır çıkıyorum. kilometrede 50 ykr. yakıyo ve aracım daha 43000 km de. evet yanlış okumadınız 50 ykr. fakat şehir dışı 17.5 ykr. yakıyo. çok ilginç değilmi. dediğim gibi soruşturdum, bu hata 2003 modele kadar varmış. benim arabada ne yazıkki 2001 model.

Alıntıları Göster
    bu arada Gümüşhane de ikamet ediyorum. rakım 1100 m.

• quote:

bu arada Gümüşhane de ikamet ediyorum. rakım 1100 m.

Alıntıları Göster
    Hocam al bir clio ben 3 yıldır kullanıyorum bizim oraların arabası clio yayla dağ taş demiyor. 250 ykş. yakar.(benzin de)1,4 16 walf daha da iyi
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    dostum megane alacaksan 1.6 16V olanını tercih et çünkü konforlu ve çok güçlü bir araç yakıt çok iyi sralı sistem lpg taktırdınmı tamam yalnız voltran falan taktırma sorun yaşarsın ben bedini marka italyan malyı taktırdım şehir içi 150 şehirdışı 97 ila 120 arası yakıyo süratine bakar tabiki ama hiç sorun yaşatmadı 1 yıldır.karar senin tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: köksaldı

dostum megane alacaksan 1.6 16V olanını tercih et çünkü konforlu ve çok güçlü bir araç yakıt çok iyi sralı sistem lpg taktırdınmı tamam yalnız voltran falan taktırma sorun yaşarsın ben bedini marka italyan malyı taktırdım şehir içi 150 şehirdışı 97 ila 120 arası yakıyo süratine bakar tabiki ama hiç sorun yaşatmadı 1 yıldır.karar senin tabiki

Alıntıları Göster
    yol canavarı clio rakım 2200 sisdağı fotosu 3 yıllık canavar bence megan çok hantal...
    bende 2 adet biri sedan diğeri clio privilage ikiside mükemmel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 25 Şubat 2007; 1:48:18 >

• quote:

yol canavarı clio rakım 2200 sisdağı fotosu 3 yıllık canavar bence megan çok hantal...
    bende 2 adet biri sedan diğeri clio privilage ikiside mükemmel

Alıntıları Göster
    @Biz motorlar için birşey diyemem çünkü aynı ayrıca clio daha hafif
    Ama şahsen ben hüksek hızlarda arabanın arkasının arabadan ayrı gitmesine katlanamam. Megane kadar oturaklı değil hiçbir zaman ki zaten aynı sınıfta değiller. Ama dediğin gibi dağ taş tepe oldumu clionun üstüne yok bunun da hakkını yememek lazım Ama 1.6 16v Megane I al bak bakayım hantalmı yoksa son model 1.6 larlamı kapışıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Harimole

@Biz motorlar için birşey diyemem çünkü aynı ayrıca clio daha hafif
    Ama şahsen ben hüksek hızlarda arabanın arkasının arabadan ayrı gitmesine katlanamam. Megane kadar oturaklı değil hiçbir zaman ki zaten aynı sınıfta değiller. Ama dediğin gibi dağ taş tepe oldumu clionun üstüne yok bunun da hakkını yememek lazım Ama 1.6 16v Megane I al bak bakayım hantalmı yoksa son model 1.6 larlamı kapışıyorsun

Alıntıları Göster
    Ben !.6 al derim her ikisini de kullandım. Eniştemde 1.4 vardı çok zayıf kalkıyor ilk binince çok şaşırmıştım ayrıca eniştem yakıtınında fazla olduğundan şikayetçiydi.0 km aldı bir yıl sonra sattı şimdi toyota hilux d4d aldı. 1.6 daha verimli.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Ben !.6 al derim her ikisini de kullandım. Eniştemde 1.4 vardı çok zayıf kalkıyor ilk binince çok şaşırmıştım ayrıca eniştem yakıtınında fazla olduğundan şikayetçiydi.0 km aldı bir yıl sonra sattı şimdi toyota hilux d4d aldı. 1.6 daha verimli.

Alıntıları Göster
    greatchecker teşekürler ancak clio hb lerin 2002 ve sonrası clip symbole göre çok farlı yol tutuşu fren ve konfor işcilik çok daha iyi ama köy kent arabası bence clio symbol. megan 1 e gelince clio symbolden her yönü ile kat kat iyidir
    ama artık güncelliğini kaybetmedi mi..ama doğru söylüyorsun megan 1 alacaksa bencede 1,6 rxt birde fiyat önemli clio fiyatına megan alıyorsa ok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 25 Şubat 2007; 20:12:48 >

• quote:

greatchecker teşekürler ancak clio hb lerin 2002 ve sonrası clip symbole göre çok farlı yol tutuşu fren ve konfor işcilik çok daha iyi ama köy kent arabası bence clio symbol. megan 1 e gelince clio symbolden her yönü ile kat kat iyidir
    ama artık güncelliğini kaybetmedi mi..ama doğru söylüyorsun megan 1 alacaksa bencede 1,6 rxt birde fiyat önemli clio fiyatına megan alıyorsa ok...

Alıntıları Göster
    Evet tabiki benim söylediğim symbol için geçerli. HB dediğin gibi kat kat üstün symbolden(asfalt hariç Yol dışında HB symbolun birtek bagaj kapağını görebilir)
    Megane I'in biraz güncelliğini yitirdiği de bir gerçek tabikiAma yinede tamamen güncelliğini kaybedemez çünkü kaputun altındaki o mutheşem motor aracı 100 km/s 'ye 9,8sn de çıkarıyor ki bu 2007 model çogu 1.6 nın ulaşamayacagı bir değer. Bir diğer sebepte megane II nin megane I e göre biraz daha

hantal kalması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harimole -- 25 Şubat 2007; 20:40:13 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.